Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 152314
wizyt: 815050
odsłon: 2083097

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Tragedia! Czesi nas wyprzedzili w biegu przez miny i Wajda przegrał! Gdzie cuda?
Dwie afery. Czesi wyprzedzili nas w biegu po polu minowym i Wajda, czy jak kto woli Katyń, nie dostał Oscara. Zacznę od tarczy. Nie wiem po co mi to potrzebne, nie jestem generałem, nie znam się, ale wiem jedno, przywiezienie do Polski tego złomu za ciężkie miliony dolarów, to nie jest prezent dla nas Polaków, to jest amerykańska inwestycja, którą Jankesi chcą sobie postawić za frajer na polskiej ziemi. Mało tego, oni będą sobie inwestować, czyli robić interesy, a my mamy cieszyć się ideałami i poświęceniem w imię lepszej sprawy. Bardzo przepraszam, ale frajerskie hasła walki o wolność waszą i naszą zawsze kończyły się interesami, które naszym kosztem robili inni, a największy biznes zrobiono w Jałcie. Zasada powinna być jedna, ktoś co się zna, niech usiądzie i policzy, co zyskujemy, co tracimy. Nawet ja wiem, że tracimy spokój, ta baza prowokuje atomowe mocarstwo, czyli Ruskich i "dzięki" niej dotąd zapomniana przez świat Polska staje się atrakcyjna dla terrorystów.

Dla terrorystów z definicji atrakcyjna, wszak główny nurt propagandowy głosi, że to urządzenia zapobiegające atakom terrorystów właśnie. Reszty kosztów nie znam, ale już te dwa powinny usztywnić nasze stanowisko negocjacyjne. Ekwiwalent powinien być dwojaki, po pierwsze to coś ma zwiększać nasze bezpieczeństwo, a nie kłuć w oczy Ruskich i przez to bezpieczeństwo osłabiać. W związku z tym, domaganie się od Amerykanów nowoczesnej broni dla polskiej armii, nie tylko nie jest fanaberią, ale wręcz amerykańską nieprzyzwoitością, ponieważ to oni powinni sami zaproponować wsparcie dla Polski przy okazji swoich eksperymentów. Po drugie kasa. A czemu by nie, inni kasują Amerykanów za bazy i jakoś nie mają ideowych wyrzutów sumienia, i to tacy kasują, którzy nie narzekają na brak kasy, jak Niemcy na przykład. Dla odmiany niech Amerykanie będą ideowi i wspaniałomyślni, my natomiast raz bądźmy cyniczni i interesowni, zapasu ideowych postaw mamy na najbliższe dwa stulecia. Tyle o tarczy i porażce z Czechami, którzy jeszcze nie wiedzą co wygrali.

Wajda bez Oscara. Filmu nie widziałem, więc o wartości artystycznej nie będę się wypowiadał, natomiast wartość traumatyczna okazała się zupełnie nieatrakcyjna. Moje zdanie jest radykalne. Do Hollywood z ambitnym kinem wybierać się można, ale to tak, jakby przyjść w smokingu na wiejską zabawę, nie zawsze udaje się zaimponować wytwornością pośród dość pospolitej estetyki. Nie mam i chyba nigdy nie miałem dobrej opinii na temat tak zwanej Akademii. Komercja, lobbing, poprawność polityczna, słowem typowy amerykański plastik i paradoksalnie niepojętym jest, że w tej atmosferze nagrodzono wiele wybitnych filmów. Aż dziw bierze, że coś tak ambitnego i oryginalnego jak film animowany niepowtarzalną techniką przypadł do gustu ludziom z reguły gustu pozbawionym. Cieszy mnie znacznie bardziej Oscar dla SEMAFORA niż cieszyłby Oscar za Katyń. Dlaczego? Ano dlatego, że wystawianie na licytację narodowych tragedii jest średnio rozsądne, o etyce nie wspomnę.

Na nieporównywalnie ambitniejszym festiwalu, w Berlinie, Wajda uciekł od konkursu, tym bardziej nie mogę pojąć skąd to podniecenie komercyjnym Hollywood. W Hollywood można wystawiać na licytację narodowe traumy, ale trzeba pamiętać, aby dotyczyły właściwych narodów. Ze spiskami dziejowymi i polskim siermiężnym antysemityzmem, zresztą moim zdaniem wyolbrzymionym i histerycznie przedstawianym, walczyłem zawsze, ale, no właśnie "ale". Niech mi ktoś odważny powie, że Hollywood nie jest imperium jednego wybranego narodu, a odpowiem, że nie jest odważny lecz poprawny politycznie. Hollywood to dzieło Żydów i to właśnie Hollywood w czasie II wojny udawało i robiło wszystko, aby nie wypowiadać głośno słowa Holocaust dosadnie ilustrującego narodową traumę. Ten zakaz, z powodu wyrzutów sumienia żydowskich filmowców, obowiązywał przez wiele dziesiątków lat. Tak naprawdę dopiero "Lista Schindlera" była pierwszą wielką hollywoodzką produkcją otwarcie traktującą o Holokauście.

Jak się już żydowskie sumienia uspokoiły po wręczeniu kilkunastu Oscarów "Liście Schindlera", Hollywood powoli zaczął dochodzić do wniosku, że rachunki z braćmi Żydami pozostawionymi hitlerowcom na pożarcie, wyrównują się z każdym wręczonym Oskarem. I tą techniką poleciała seria Oskarów łagodzących wyrzuty sumienia amerykańskich Żydów opychających się kawiorem, w czasie gdy ich bracia w Auschwitz byli karmieni brukwią i cyklonem B.

Rachunki wyrównywano pospiesznie i masowo. Roberto Beginni 3 Oscary za film o Holokauście "Zycie jest piękne". Polański za "Pianistę" 3 Oscary no i wczoraj Austriacy za "Fałszerzy". Oczywiście nikt nie mówi, a już na pewno ja, że te filmy były kiepskie, przeciwnie - były wybitne, tylko, że wiele wybitnych filmów w Hollywood zastało zlinczowanych, jak na przykład moim zdaniem największe dzieło Wajdy i przy tym dzieło najwyższego formatu światowego "Ziemia obiecana". "Ziemia obiecana" przegrała, ponieważ Hollywood uznał za kulisami, że film jak cała Polska, jest antysemicki. Tragedie narodowe da się wypromować w Hollywood, warunek jest jeden, muszą dotyczyć wybranego narodu. Wnioski z tarczy i Hollywood są dla nas sprzeczne. Nie wystawiać na licytację narodowych traum i licytować ile się da obce biznesy. O kurcze, aż się przeraziłem tego ostatniego zdania, ale uprzedzam, że jeśli będzie wykorzystane w następnym spędzie PiS, będę się sądził ja, "Wydrwigrosz".

Matka_Kurka 2008-02-25 20:51
Głosów: 228


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1295

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1941


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1139


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1099


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 995


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 746


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 655


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 632


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 631


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 629


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 620Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha