Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 152314
wizyt: 815050
odsłon: 2083097

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


PiS to kolaż mongolskich kolarzy i politycznego kalectwa! PO faworyt średniak!
Poza zasięgiem. Z PO jest tak jak z Wisłą Kraków, w Polsce jest gwiazdą, do LM o jeden most za daleko. Co do tego nie ma chyba wielkiego narodowego sporu. Właściwie lepszym sportowym porównaniem jest Małysz bez formy. PiS jako jakiś Córuś czy inny Bachleda łapiący się pod koniec 6 dziesiątki, recenzuje Małysza bez formy mieszczącego się w dziesiątce pierwszej, w najgorszym razie drugiej. Komentowanie skoków na przyzwoitym, chociaż bez formy poziomie, w wykonaniu nielotów obciążanych zawartością gaciów przylepionych do belki brzmi i straszno i śmiesznie. W przyrodzie panuje odwieczny łańcuszek porządku, silniejszy zjada słabszego, wyższy patrzy z góry na małego, gruby łamie kości chudemu. Tak się dzieje w przyrodzie jurnej, czerstwej, zdolnej do prokreacji. W przyrodzie kalekiej wiedzie ślepy kulawego i obaj skaczą w ciemno na główkę do płytkiej mętnej wody. Efekty tych popisów są takie, że kręgosłupy partyjne trzaskają jak zapałki, przez co kalectwo się pogłębia i niemoc panuje powszechna.

Słowo kalectwo to premedytacja, której nie należy mylić z niepełnosprawnością. Niepełnosprawni to ludzie znacznie przewyższający pełnosprawnych w takich dziedzinach, które musieli opanować do perfekcji, aby nadrobić wyroki złośliwego losu. Kalectwo to coś zupełnie innego od niepełnosprawności, kalectwo to koktajl ignorancji, lenistwa i niemocy fizycznej bądź też intelektualnej wynikającej z braku talentu i przywiązania do tandety. Kalectwo to karykatura pełnosprawności, to krzywe zwierciadło potencjału i wartości. PiS jest dziś kaleką partią, zresztą zawsze taką było. Gdyby było partią niepełnosprawną, wzbudzałoby szacunek, ponieważ jest partią kaleką, wzbudza jedynie politowanie. Tam gdzie słabo skacze Małysz, nie podskoczą kalecy propagandziści, jedyne co im pozostało nazywa się "z czym do ludzi".

PO nie jest partią wybitną, jest polskim średniakiem bez formy i jej siła jest wypadkową słabości konkurencji oraz braku alternatywy. Takie masówki jakie organizuje kalekie PiS, pełnią pożyteczną społecznie funkcję, gruntują w Polakach przekonanie, że nie ma co narzekać na poziom obecnych lotów, bo ci alternatywni nawet nie przechodzą kwalifikacji. Patrząc na nasze wybory w ostatnim dwudziestoleciu można odnotować jeden znaczący postęp. W tych ostatnich wyborach spisaliśmy się na złoty medal, po raz pierwszy wybraliśmy optymalnie i to wszystko co jako wyborcy mogliśmy zrobić. Reszta jest poza naszym wyborczym zasięgiem, reszta jest potencjałem możliwości średniej partii bez formy.

Gdy słyszę, że głupotą było wybierać przechwałki średniej partii bez formy, która obiecuje cud wysokich lotów, mogę przyznać rację, pod warunkiem, że podobnych recenzji nie wygłaszają nieloty, wskazując siebie jako konkurencję. W tej chwili w Polsce wybór jest łatwy, nie mówię, że przyjemny, napawający optymizmem, czy nawet dający nadzieję. Nie mówię, ponieważ tak nie jest, ale na pewno jest tak, że w Polsce wybierać jest łatwo. Mamy średnią PO bez formy i dalej gdzieś daleko na horyzoncie resztę peletonu złożonego z mongolskich kolarzy (PiS) i tych co zostali skazani na 10 okrążeń do tyłu, za stosowanie niedozwolonych środków farmakologicznych (SLD). Dopóki mongolscy kolarze z PiS zajmują się komentowaniem zamiast treningami i poprawianiem kondycji, średniacy z PO w polskich realiach wyrastają do poziomu absolutnych faworytów.

Ile by nie było głupich dowcipów, bajek, raportów ze spódniczkami, Polacy ciągle widzą mongolskich kolarzy, nie zawodników stojących na pudle. Co gorsze, nawet w komentowaniu Mongołowie nie są zbyt mocni, do tego kradną cudze pomysły i mają problemy z partyjną cenzurą. A 100 dni? No cóż, nie widzę fajerwerków, nie ma w tych 100 dniach czegoś co zwala z nóg, zachwyca, daje podstawy do huraoptymizmu. Z drugiej strony, nie ma żadnej wielkiej wpadki, żadnego blamażu, żadnych złodziei po wieczorowych technikach w roli ministrów i pośmiewiska w świecie. Jest średnio, może nawet średnio plus, a w związku z tym, że było beznadziejnie, poniżej dna, możemy mówić o cichej rewolucji. Jest w tych 100 daniach jeszcze jedna wartość - cisza jest niebywała. Polityka zeszła gdzieś na plan dalszy, w mediach coraz więcej sezonu na ogórki, łatwiej i przyjemniej się w tych warunkach żyje. Rzecz jasna można mówić o zmowie mediów, przemilczaniu tego co niewygodne i nagłaśnianiu tego co konieczne. No ale tak to już jest, że jak się dziennikarzy mianuje burymi_sukami, scierwo_jadami, ruskimi agentami, złodziejami, esbekami i łże-elitami, to dziennikarze podobnie jak wyborcy, nie mają wyboru. Daleki jestem od stwierdzenia, że poziom polskiego dziennikarstwa jest czymś z czym da się normalnie żyć, właściwie moja ocena tego środowiska co do jakości nie różni się wiele od ocen Mongołów, jedynie kryteria mam zupełnie różne i pretensje zgoła odmienne. Niemniej jednak człowiek inteligentny to ten, który potrafi głupszych od siebie wykorzystywać, a głupek to ten, co z równie głupimi idzie na wojnę i dostaje w "D" aż miło. Rzekłem.

Matka_Kurka 2008-02-23 19:26
Głosów: 192


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1292

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1941


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1139


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1099


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 995


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 746


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 655


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 632


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 631


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 629


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 620Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha