Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154556
wizyt: 825380
odsłon: 2103659

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Pamiętajcie, sztabowcy PiS, żaba wymienna na matołki, dlatego Żenada!
Przepraszam najmocniej, że nie będzie na temat, ale Wałęsa to nie problem, są inne problemy. Dla mnie pewne rzeczy są oczywiste. Kiedy piłkarz mówi, że dał z siebie wszystko, wiadomo, że dostaliśmy jakieś 3 do jaja. Gdy żona wysyła dzieci do dziadków, wiadomo, że czeka cię wyzwanie. Gdy radykałowie zaczynają zamiast tanich horrorów opowiadać bajki, wiadomo, że już po radykałach. Matrix, muszle klozetowe i inne historyjki pokazują, że podwójne dna mogą mieć drugie dno. Młodzi partyjniacy z PiS wyjechali z pokazem na poziomie gimnazjalnej akademii, jestem gorącym zwolennikiem olewania ortografów, niemniej jednak kiedy się fisiuje inteligencika w rogowych okularkach, warto swoje błazeństwa wkleić do Worda, przed pokazywaniem w świetlicach byków. Druga życzliwa sugestia, tym razem dla innego pryszczatego polityka, jest taka: kiedy łże-redaktor pyta o zniszczone dokumenty, odpowiada się krótko. Każdy kto będzie powielał te kłamliwe insynuacje, stanie przed sądem. Tymczasem pryszczaty minister dostał wypieków i zjechał poziomem swojej odpowiedzi do kanalizacji.

Wszystkie zabiegi wrzucam do jednego worka i wszyscy Bogowie mi świadkują, że to już ani radości nie sprawia, ani się nie chce obnażać zupełnie gołej głupoty. Nieszczęściem obserwującego jest to, że wpływu na obserwowanych nie ma żadnego. Widzę co widzę i piszę co widzę. Gajowy? Kto wie, na pierwszy rzut oka wydaje się, że właściwy człowiek na właściwym miejscu, gorzej z wyposażeniem. Jak powszechnie wiadomo gajowy chadza z dwururką, fuzją, czy jak ją tam zwał, w każdym razie nie z małym pistolecikiem. Gajowy mieszka w leśniczówce z żoną, nie na Żoliborzu z mamą. W końcu gajowy ma Ładę Nivę, w najgorszym razie Uaza i potrafi nim jeździć. Obawiam się, że CV pana bajkowego gajowego jest za skromne i jak zwykle na marzeniach się skończy.

Co innego baba z chrustem. Na babę z chrustem gajowy by się nadał. Baba z chrustem nie ma prawa jazdy, mieszka z mamą, nie ma konta, ma kota i ma bardzo podobne notowania w sondażach popularności politycznej. Proszę mi wybaczyć, że jadę schematem, oklepanym dowcipem i w ogóle się nie wysilam, ale nie znajduję bardziej akuratnych środków wyrazu, aby zrecenzować ten nowy pomysł na powrót do władzy. Pachnie ten akt propagandowy na odległość, pachnie desperacją, właściwie pogodzeniem się z losem i pachnie nostalgią za dawnymi czasy, kiedy z lasu borowców na wysokości pach tego lasu, przebłyskiwał ozdobiony łysieniem plackowatym czubek nabzdyczonej głowy. Dziś wszystko widać jak na dłoni i czubek i jak mu łyso.

Porządna opozycja to taka, co potrafi wskazać i przedstawić alternatywę dla kompromitującej się władzy. Opozycja umierająca, bez weny i pomysłu na zdobycie władzy na pocieszenie opowiada bajki. Po czymś takim raczej wstyd się zrobiło tym kurczącym się 20%, bo ani to zabawne było, ani z polotem, ani skuteczne, ani mądre. Po prostu wyrzucone pieniądze w błoto i przy okazji kupa wstydu. No, ale nie będę się pastwił i tak trochę z litości, trochę po starej znajomości powiem chałturnikom, dlaczego podobne działania nie mają sensu. Przede wszystkim dlatego, że z tych 44% głosujących, 43,9% doskonale sobie zdawało sprawę, że po 100 dniach, a nawet 2 do 4 lat nie będzie ani drugiej Irlandii, ani innych gruszek na wierzbie rzuconych byłemu elektoratowi PiS. Mówiąc inaczej, wyborcy PO nie są tak do końca wyborcami PO, to są ludzie zdesperowani i jednocześnie rozsądni, nauczeni przykrymi doświadczeniami, co w przyrodzie raczej nie idzie w parze. Wyborcy mają następujący wybór. XIX łamany na XX wieczny narodowy socjalizm reprezentowany przez PiS, rozproszkowaną i indolentną lewicę oraz liberalizm z ludzka twarzą przemieszany z konserwatyzmem i frywolnością w gatunku Palikota.

Tajemnica 58% popularności PO tkwi w inteligencji Polaków, którzy o dziwo i po prawie 20 latach nauczyli się czytać politykom z ruchu warg. Polacy nauczyli się wybierać optymalnie, tracąc wszelkie złudzenie co do przedwyborczych zachciewajek. Charakterystyczne jest to, że elektorat nie domaga się cudu, elektorat jest zadowolony, że nie rządzi PiS i elektort wie, że w tej chwili dla PO nie ma alternatywy. A PO jak na razie nie zrobiło żadnej spektakularnej i co więcej szkodliwej głupoty, nie licząc jakiś paru niefortunnych wypowiedzi i kilku drugorzędnych dymisji. Nie ma wielkiej biedy z tym rządem, nie ma złodziei, przestępców i gwałcicieli u władzy, nie ma wstydu na świecie, powoli warca normalność, to wystarcza za wszelkie cuda.

Proszę zwrócić szanowni propagandyści PiS uwagę na jedną rzecz. Widzieliście gdzieś na forach czy w życiu codziennym idiotyczne zawołania w waszym "guście": "Wpisywać poparcie dla Tuska", "Rząd PSL-PO najlepszym rządem od czasów Rzepichy", "PO to prawdziwi Polacy i patrioci". Jeśli sami nie sprokurujecie takich zawołań, nie uświadczycie ich ani w świecie wirtualnym, ani rzeczywistym. I nie zastanawia was to? Nie przychodzi wam nic do głowy, dlaczego na tyle milionów ludzi nie ma chętnych do fanatyzmu i tępego wiernopoddaństwa opcji politycznej, co jest wasza cechą naczelną??? Może i by przyszło, gdybyście potrafili myśleć o czymś więcej niż o braku myślenia. Powiem wam o co chodzi. Wy nie walczycie z PO, nawet nie walczycie z elektoratem PO, wy walczycie z rozsądnymi Polakami i jeśli chcecie w tej walce używać takich pukawek jak bajki o babie z chrustem, to za chwilę poczujecie oddech na plecach, znajomy oddech Andrzeja i Romana.

Co takiego? Aaa, sondaże kłamią i GW też. No zgoda, pewnie że kłamią. Tylko pytam gdzie? Dla mnie notowania PO na poziomie 58% są jak najbardziej realne. Skąd to przekonanie? Ano stąd, że chyba nikt nie ma wątpliwości, że notowania PiS na poziomie 20% i lewicy na 9% są bezlitośnie prawdziwe, a dalej to już matematyka robi swoje. Pytałem już raz, tak z czystej ciekawości. PiSie z czym do ludzi? Czekałem na odpowiedź długo i w końcu padła odpowiedź. Baba z chrustem naszym orężem. Wielu z was propagandystów i doktrynerów zachwala babę z chrustem jako stratega, który wykończył Leppera i Giertycha. Pytanie poza konkursem. Nie uważacie, że dzięki temu geniuszowi z chrustem wdepnęliście w pułapkę, w wielkie "G", bo ja jestem o tym przekonany. Wasz obecny elektorat to były elektorat LPR i SO, co by się nawet zgadzało, 11% miał Lepper 9% Roman, razem daje 20%. Dziś możecie liczyć tylko na margines, to co w Polsce najgłupsze i najbardziej zacofane, to co zostało po LPR i SO, z nielicznymi rozsądnymi wyjątkami, ale te wyjątki już tracą resztki nadziei. Jeśli to ma być genialny ruch, musicie zmienić strategię. Do targetu trzeba przemawiać językiem targetu, Wyjścia nie ma, trza wyjść na ulice, wysypać zboże na tory, straszyć Żydami i gejami, wychodzić z UE, zamiast opowiadać bajki o kapturkach i babciach żyjących w 3 milionach chatek.

Matka_Kurka 2008-02-22 20:31
Głosów: 290


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1291

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1951


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1144


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1102


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 1000


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 751


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 661


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 636


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 636


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 634


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 625Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha