Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 162812
wizyt: 859579
odsłon: 2169209

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Dowody są potrzebne, ale wałach PiS jaki jest każdy widzi!
"Dlaczego naciski, naciski, naciski? A przecieki?" Dopóty gar mętną wodę nosi, póki mu się ucho nie urwie. Ech ta retoryka toporna jak opakowanie kaszanki w Trybunie Ludu. Rzadko się wzruszam, już taki ze mnie zimny drań i dobrze mi z tym na tyle, że zamierzam poświęcić temu kilka zdań. Forum to jest fajne miejsce, można spotkać fajnych ludzi zaprzyjaźnić się, ożenić, umówić na randkę, wymienić poglądy i uprawiać agitację. Wzruszyłem się racjonalnością i troską o przyszłe losy Ojczyzny, zerkając na wypowiedzi sztabowe PiS. Okazuje się, że człowiek, który wydał wyrok na lekarza, zbierając poszlaki w postaci koniaków i cygar, człowiek, który wydawał wyroki bez dowodów i poszlak, bo był przekonany, że te przepadły w niszczarce, człowiek, który biegał z magnetofonem za kolegami z akademika, człowiek, który biegał z gwoździem za premierem IVRP, co miał kwity na Donaldu Tusku, Andrzeju Lepperu i Romanu Giertychu, co miał już w ręku konta szwajcarskie Kwaśniewskiego, co zaniósł do prokuratury kopię dowodu, bez urządzenia, na którym dowód nagrano, co przypadkiem zniszczył laptop i cztery karty sim, człowiek który zlecił aresztowanie Blidy na podstawie zeznań babskiego bandziora, zlecił 9 ekspertyz w sprawie śmierci ojca, zlecił zacieranie śladów według ostatnich doniesień sekretarki, JEST OFIARĄ NAGONKI.

Pozwólcie mi na chwilę opanować emocje, dajcie mi się do końca wypłakać, "wybulwersować" nieludzkim traktowaniem pana Ziobro, tego samego co hodował świadków i nie doprowadził nawet nie do końca, ale do początku choćby jednej sprawy.

"Doszłem" do siebie, żeby było krócej i żeby się wczuć w mentalność lamentujących z PiS. Przeanalizowałem sobie też wszelkie nieszczęścia jakie dotknęły jeszcze posła Ziobro. Od posła bardziej nieszczęśliwy był tylko Egipt, w czasie gdy Żydzi wymodlili plagi. Są tacy ludzie, którzy generują pechowe zbiegi okoliczności, lądują w brzuchu wieloryba, potykają się o własny cień i pan poseł przez dwa lata generował. Generował też poszukiwanie układu, dogadywał się z każdym bandziorem, nie sekretarką, czy gospodarzem domu, ale z poważnymi bandziorami, co mieli sprzedać informacje pasujące do gotowych oskarżeń. Dziś dawni kibice tego rodzaju prawa i sprawiedliwości narzekają, na szczucie, na nagonkę, na zawzięcie, na igrzyska. Troski tego towarzystwa są mi obce, ale kiedy na forach wylewa się taka żałość, za stary jestem wyga, aby nie zerknąć na drugie dno.

Widziałem już trzęsące się rączki pana Zbyszka w krótkich majtkach, widziałem pana Antoniego z fałszywymi, pełnymi amoku oczętami, jak samotnie odpierał ataki związane z niszczeniem kwitów w byłym WSI. Widziałem pana Szczygło, który na jednym wydechu mówił o Komorowskim i Szamjdzińskim, jak o babach z magla i grzmiał, że polscy żołnierze patrioci walczą w Afganistanie, by za chwilę nazwać ich banda idiotów strzelających do cywili. Widziałem trwale zaburzonego zagłuszającego pielęgniarki "niemieckim radiem" i jeszcze kilka osobliwości widziałem. Dużo tu przymiotników, epitetów, mało konkretnego jednoznacznego, nie mataczyłem, nie kombinowałem, nie niszczyłem celowo, nie zacierałem, nie kopiowałem, nie podsłuchiwałem, nie zagłuszałem. Opisy przyrody, niemal epickie historie i ludzkie tragedie, którymi przerażeni częstują mnie co dzień, to nic innego jak nieudolne mowy adwokatów, odbijające się od ubawionych i zdegustowanych twarzy, zasiadających w ławie przysięgłych widzów i słuchaczy.

To co widziałem wystarczy aż nadto, żeby odczytać intencje i motywy działania zbiegowiska zwanego prawem i sprawiedliwością. Do oceny jakości moralnej i intelektualnej tego zbiegowiska nie potrzebuję żelaznych dowodów, wałach jaki jest każdy widzi. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na ten komfort, na który ja sobie pozwalam. Prawnik nie może na pewno i dlatego działania Ćwiąkalskiego nie tylko są uzasadnione, ale konieczne, potrzeba dowodów, świadków i w konsekwencji wyroków. Jeśli ponad 20% Polaków jest ślepo zauroczona działaniem nie mieszczącym się w żadnych granicach prawa i przyzwoitości, to niestety jedyną metodą jest eliminacja z życia politycznego i prawnego takich barbarzyńców jak Zbyszek i jego zbiegowisko partyjne. I nie chodzi o igrzyska, mnie to nie rajcuje, nawet zgadzam się, że nie powinno być codziennie nowego newsa o tym, co ten chłopczyk w krótkich porciętach pod kołderką rączętami czynił, powinno się chłopczyka złapać raz a dobrze i zgodnie z prawem. Zabrzmię naiwnie, ale ja kibicuje tym działaniom tylko i wyłącznie z jednego powodu, aby już nigdy i nikomu nie przychodziło do głowy, na taką skalę, urządzać hodowlę świadków, chaotyczne polityczne nagonki, łamać prawo i dobre obyczaje. Jeśli Ćwiąkalskiemu uda się prawnie i profesjonalnie wykończyć Ziobro, następni będą wiedzieć, że przeginanie pały ma krótkie nóżki. Tak to widzę i oddzielając niepotrzebne igrzyska od potrzebnej eliminacji żałosnych ministrów, w gatunku Ziobro, mocno trzymam kciuki za działania Ćwiakalskiego, nie z zemsty i dzikiej satysfakcji, chociaż nie ukrywam radości trochę jest, ale dla prawa i sprawiedliwości potrzeba nam przykładnej kary.

Matka_Kurka 2008-02-13 18:33
Głosów: 270


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1284

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1997


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1159


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1116


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 1015


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 761


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 668


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 654


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 650


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 646


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 646Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha