Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 147613
wizyt: 796729
odsłon: 2044471

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Nie ma takiej beczki wina, która mnie przekona, że dwa lata temu było lepiej!
Sejmowy teatrzyk, w loży dla wtajemniczonych, jak dotąd jest największą porażką partii rządzącej i to taką porażką, której konsekwencje już są opłakane. Macierewicz jakby dostał drugie życie. 94 podsłuchy, 3 zniszczone laptopy, w tym jeden wykąpany i cztery przypadkowo zniszczone karty sim, stanowiące dowody w zbliżających się sprawach, spadły do rangi poszlak. Moja stała czytelniczka wspominała wczoraj o igrzyskach i chociaż błądziła gdzieś w okolicach głuchego kościoła indeksów giełdowych, to jednak słyszała, że dzwonią. Dzwonią w tym kościele, dzwonią w piątkowym teatrzyku kukiełkowym, takie widowiska już widzieliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat i przy całym braku alternatywy dla obecnej władzy, na tym numerze nie można pozostawić jednej suchej nitki.

Podobała mi się podsumowująca wypowiedź Czumy, ale tylko w tym fragmencie gdzie chwalił Ćwiąkalskiego. Ćwiąkalski rzeczywiście gość, klasa sama w sobie. Okazał się pierwszym ministrem, który powiedział - panowie błazny z mojego zaplecza politycznego, są cienkie czerwone linie i ja ich nie przekroczę. Wciągnęliście mnie w coś, do czego ja się nie nadaję. Zamiast sensacji zrobię wam wykład z prawa. Ta pochwała Ćwiąkalskiemu się należy jak dyplom za kulturę i takt osobisty. Prawdziwy fenomen na polskiej estradzie politycznej, normalnie to się bierze rzutnik i się pokazuje kropeczki w stroju galowym i wyluzowanym by pokazać partię jedynie słuszną w świetle jedynie właściwym.

Dalej Pan Czuma, człowiek obdarzony przeze mnie autentycznym i szczerym szacunkiem, niestety grał partyjne skrzypce. My tak specjalnie, żeby pokazać absurdy prawa, żeby było wiadomo dlaczego nie można i co nam przeszkadza. Głupio to wyglądało i podkreślało śmieszność. Z takich wpadek partia powinna rozliczać bezlitośnie, kolega Chlebowski winien jednogłośnie przez nokaut, ma za to beknąć, jak Pan Bóg przykazał. W Polsce utarło się tak, że partyjny wierny jest nietykalny, choćby go za rękę złapano, zawsze się znajdzie 100 powodów dla których nie warto karać. On taki dobry i zawsze pierwszy mówił dzień dobry prezesowi. Bardzo mi przykro, miał miejsce wypadek, ktoś jechał po partyjnym pijaku, rozbił wóz, uszkodził opinię publiczną i naraził pasażerów na złamanie karku. Za błędy się płaci, tego się każda partia i każdy członek powinien nauczyć. I to powinno być batem nad przyszłymi autorami głupawych pomysłów.

Naiwny nie jestem, nie stanie się cud, partyjnego szafotu nie będzie, ale jako wyborca wyczulony i wymagający ostrzegam, że takie rzeczy się odkładają w świadomości elektoratu. Od 48% poparcia do poruty i narodowych dowcipów mniej niż do zakochania. Z tej katastrofy wyłonił się męczeński PiS z Macierewiczem na czele, ów naczelny klown IVRP dostał nowe życie i do tego apteczkę, złapał drugi oddech, kiedy już miał ciepło w pantalonach. Zasada jest jedna, PiS trzeba rozliczyć, ale tylko w jeden jedyny sposób - PRAWEM. Jeśli jest tak, że laptopy zostały skutecznie podtopione, karty sim skutecznie przypadkowo uszkodzone, to trudno, udało się kolejnemu gangowi ujść cało. Bolesne i niesprawiedliwe, ale lepsze puszczenie wolno i dalsze przyglądanie się działalności, by złapać na niezapłaconych podatkach, niż urządzanie linczu, który beatyfikuje gang na męczenników.

Poza wszystkim, dopaść PiS - rzecz szlachetna, niemniej jednak nie tak ważna jak ważne są rzeczy nagromadzone. Na razie delikatnie moja stała czytelniczka daje do zrozumienia, że giełda spada, paliwo po 6 zł, inflacja rośnie, na debecie narodowe obligacje. I chociaż Warren Buffet nie ma bladego pojęcia o tym, że Tusk Nocną Zmianą wprowadził na parkiet niedźwiedzie, to pisowska propaganda nie śpi. Jaki to problem dla Bielana, Kurskiego, Kamińskiego, z epoki 2-letniego cudu gospodarczego zrobić w trzy miesiące kryzys stulecia, nawet przy założeniu, że nowa władza z prostej przyczyny nic nie robienia, niczego nie mogła popsuć? Wprawdzie moja stała czytelniczka zrobiła wczoraj słodką minkę i zalotnie napisała, że ona nie wie skąd się to bierze, ale jak był PiS to była bessa, a jak PiS nie ma to jest hossa, to jej mniej urodziwi i odciekający sadełkiem koledzy będą wiedzieli skąd się to wzięło. Mojej czytelniczce, kobiecie inteligentnej, nie wypada używać ordynarnej męskiej propagandy, czytając niewinnie naiwny liścik czułem się uwodzony na właściwą stronę, koledzy czytelniczki stosują podryw na 3 miliony wolnych chat. Oni już będą doskonale wiedzieli skąd się bierze bessa i hossa. Radzę skończyć z cyrkiem, ukarać winnych i wziąć się do roboty - najlepsza i śmiertelna broń na PiS. Stałą czytelniczkę pozdrawiam i nie wykluczam, że dam się poderwać, póki co strasznie trzeba mnie spić starym winem, abym zobaczył, że stare było lepsze od teraźniejszego. Pozdrawiam wszystkich stałych czytelników, ze szczególnym uwzględnieniem tych, których nazywa się mną i tych co mają cierpliwość znosić moje wahania formy, a te ostatnio mają sporą amplitudę.

Matka_Kurka 2008-02-09 20:12
Głosów: 253


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1282

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1927


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1134


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1093


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 986


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 738


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 645


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 621


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 619


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 618


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 609Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha