Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 145392
wizyt: 788278
odsłon: 2025884

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Widziałem strach w oczach PiS! Taki autentyczny, spontaniczny i paniczny!
Zauważyliście? Nie? Nic, a nic? I ja też nie zauważyłem, chociaż cały dzień czekałem na jednolity komunikat jak zwykle utrzymany w dość topornej retoryce. Mówię oczywiście o kazusie Macierewicza, opuszczony jak palec w nosie. Nie było frontu jedności pisowskiej, cisza była, niepokojąca cisza. Zanim o szczegółach, to dla kontrastu inny ciężki przypadek. Niejaki Schopenhauer napisał parę zdań o erystyce i w tym elementarzu każdego doktrynera, zawarty jest taki oto punkt. Jeśli nie masz kontrargumentów, musisz ośmieszyć argumentację przeciwnika. Tę zasadę zastosowano w przypadku laptopa. Ha, ha, ha, morderstwo laptopa, dziecinada i błazeństwo. O dziwo tak trywialne zabiegi przynoszą skutek, dziś większość bezmyślnych mediów, pisze bezmyślnych ponieważ nie mam zbyt dobrego zdanie o poziomie polskich dziennikarzy, przypominają mi polskich polityków, zajęła się "dowcipem" Ziobro zamiast istotą rzeczy.

Wiadomym jest, że kopanie laptopa, kąpanie się z nim, przypadkowe wypadnięcie telefonu pod ciężarówkę, albo wyjęcie dysku i zagubienie, za co oczywiście proponuję się zapłatę, to nie są sprawy materialne, czy kwestia odpowiedzialności karnej za zniszczone mienie. Wyeksponowano drugi plan zapominając o walce na froncie zacierania śladów. Każdy gangster chętnie odkupiłby od prokuratora nadpalony dysk, z którego da się wydusić dane i jeszcze dorzucił gratis zupełnie nowy świeżutki, gotowy do użytku. Trochę głupio jest mi o tym pisać, gdyż są to rzeczy powszechnie znane w każdym gimnazjum, ale skoro nagle cały PiS i większość mediów zapomniały co jest istotą, a co prymitywną retoryką, niestety trzeba przypominać banały. Gdzieś po dwóch dniach od afery elektronicznej, ktoś się w końcu w PiS zorientował, że tego typu zagrania to smarkateria i rzecz jasna wykąpany laptop to na niewiele się zda, ale twardy dysk i owszem. Zgadza się chłopcy z PiS, tym bardziej zabawny jest wasz poziom walki z elektroniką. Pozostaje brak konsekwencji, skoro takiego Ziobro nagle oświeciło, że zniszczona karta sim jest tylko wandalizmem, ponieważ zostają bilingi, to po cóż nakazał 4 razy przypadkowo zatrzeć ślady, po co wrzucał komórkę pod Tira itd? Po to, że chłopek roztropek żebrzący o aplikację w obcym powiecie, taki jest, on już taki jest i nie ma szansy na rozwój intelektualny.

Wracam do wątku dnia, w którym nie zastosowano żadnej techniki z dzieła Schopenhauera, z wyjątkiem zasady odbitej piłeczki, odbitej solo, nie zespołowo. Kiedy ci mówią, że ukradłeś - odpowiadaj, że zostałeś ciężko pobity i ograbiony. Kiedy mówią, że kłamiesz - odpowiadaj, że cię torturowano i próbowano zmusić do podpisania fałszywych zeznań. Tego się samotny Macierewicz trzymał i właśnie słowo samotny przykuwa moją uwagę. Nie zauważaliście i ja nie zauważyłem żadnej histerii, żadnej partyjnej konferencji żadnego kpienia i żadnego larum. Nikt nie pospieszył ze słowami pocieszenia. Jak tak można? Nowa władza podnosi rękę na niezależne służby, pierwsze niezależne od czasów Rzepichy. Żaden kolega z PiS nie wyszedł i nie podtrzymywał na duchu Macierewicza. Przypadek? Nic podobnego, rzecz gruntownie przemyślana.

Co wyprawiał Macierewicz do końca nie wie ani ważniejszy, ani tym bardziej mniej ważny brat. W igraszkach Ziobro umoczonych jest znacznie więcej głów z pierwszego szeregu, zatem nawet gdyby nie chcieli muszą holować ten pasztet, dopóki sprawy nie zajadą tak daleko, że się Ziobro odstrzeli jednogłośnie. Macierewicz niby swój, ale tak naprawdę człowiek z innej bajki i nie ma chętnych do ręczenia głową, wręcz przeciwnie trochę się zamiata towarzysza pod dywan. Z jednej strony robi się wszystko, aby nie ujawnić aneksu raportu, bo już wiadomo, że ten dokument to zapis choroby autora, bez postawionej diagnozy. Wstyd z tym do ludzi. Z drugiej strony, na razie delikatnie odcinamy się od Antoniego, broniąc wielkiego Polaka patrioty Grajewskiego, ofiary nieprzemyślanych analiz. I z trzeciej strony mamy Rydzyka w tle i jego partię, którą Macierewicz zapewne by firmował. Nie ma interesu w PiS, żeby bronić Antka. Czy to dobra strategia? Obawiam się, że zabójcza. Antek o bliźniakach i znajomych królika wie niejedno i zdradzony Antek chętnie się wiedzą podzieli, może nie wprost, ale z Wprost lub Naszym Dziennikiem na pewno.

Mamy sytuację patową, chłopcy i dziewczęta z PiS kalkulują, co się bardziej opłaci, co jest większym ryzykiem. Póki co uznali, że Macierewicz ma się bronić sam, a PiS sobie popatrzy jak mu to będzie szło. Jeśli mu będzie szło nieźle, będzie się PiS podczepiał pod argumentację, jeśli mu pójdzie po grudzie, to się roześle SMSy, że Macierewicz nigdy nie był członkiem PiS i właściwie więcej go łączy z Michnikiem, z którym działał w KOR, niż nieskazitelnym opozycjonistą Kaczyńskim jednym, czy drugim. Problem polega na tym, że pan strojący słodko-popierdujące i głupawe minki, dziś był sztywny jak Pal Azji. W oczach zabrakło charakterystycznego sadystycznego obłędu, a połyskiwał autentyczny strach. Był tak przerażony, że nie pozostawiał wątpliwości jak niezmiernie trudno mu uwierzyć we własne słowa.

W SKW trwa przeciąganie liny, jest tam sporo studentów Rydzyka zatrudnionych przez przerażonego, ale niespodziewanie pojawili się koronni, którzy mają dość i którzy nie chcę bekać za tamtych. Trzymanie z Macierewiczem nie jest bezpieczne, sprawy rozwojowo cisną do muru, opuszczenie Macierewicza równie groźne, zatem pozostaje udawanie głupiego. To PiS wychodzi genialnie, nawet bez udawania. Pytanie jak długo będzie kupować te trociny wschodnia ściana i nieliczni rozsądni w PiS, zwłaszcza ci, co nie maja bladego pojęcia jakie cuda wyprawiali ich towarzysze. Na moje oko szanse, aby z tego dwuletniego akwenu pozostawionego przez PiS nie rozlał się smród są niewielkie. Wszystko wskazuje na to, że nie da się uratować wszystkich towarzyszy, pozostaje dylemat kogo poświęcić i jak bardzo jest to niebezpieczne. A gdzie tu jeszcze do komisji, a gdzie tu jeszcze do zeznań koronnych. Nie lubię wielkich słów, jednak powiem, że dla Polski będzie lepiej, kiedy takim ludziom jak Ziobro, Macierewicz, Kaczyński niezależne sądy zrobią zdjęcia obu profili i wrzucą we właściwe przegródki na jakieś 25 lat.

Matka_Kurka 2008-02-07 20:55
Głosów: 232


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1277

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1920


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1129


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1090


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 982


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 734


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 642


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 617


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 616


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 616


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 601Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha