Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

Oddanych głosów:
107107

Unikalnych wizyt
w miesiącach:
poprzednim 68690
aktualnym 13318

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Gdyby ministrem był ktoś z PiS, logowałby sie do "tarczy" wytrychem lub lewarem!
No i dobrze zrobiliście, tylko kogo to obchodzi? Nie chodzi o to, żeby było fajnie, chodzi o to, żeby było maksymalnie idiotycznie. Odkąd mnie nogi noszą po polskiej ziemi, gdzie nie mieszka już Chrystus i szatan się z nim wyprowadził, ciągle zachodzę, ale nie to tu, to tam, ciągle zachodzę w jedno miejsce - w głowę. Widziałem dziś dwie konferencje, obie robiły pozytywne wrażenie. Zacznę od tej, co robiła bardziej pozytywne wrażenie. Tak zwany stadion narodowy, moim zdaniem pomysł chory, bo jedyne stadiony, jakie jest sens budować, to sportowe. Niemniej jednak i skoro już ma być narodowy, to zobaczmy jak to będzie wyglądało. O dziwo, będzie dobrze wyglądało, stadion powstanie w niecce bazaru, co wypełni najbardziej wstydliwy fragment stolicy i to pierwsza dobra wiadomość. Dalej wiadomości tylko lepsze, projekt stadionu robi niesamowite wrażenie, piękny nowoczesny obiekt, do tego obiektu zostały podane terminy realizacji, z wykorzystaniem prac przed końcowym projektem, polegających na przygotowaniu terenu. Można się czepiać projektu, można narzekać na urok osobisty obiektu, no jak to w Polsce generalnie wszystkiemu można przywalić.  

Jak mnie nogi noszą po polskiej jałowej ziemi, czegoś takiego, jak na tej konferencji jeszcze nie widziałem i nie słyszałem. Z sali pada głos. Tu Bogdan Tomaszewski, ja chce coś powiedzieć, ja chce coś powiedzieć, nie chcę iść do mikrofonu, stąd chce powiedzieć. To skandal, to jest wielki skandal. O kur.. pomyślałem, jak ten człowiek mówi o skandalu, to się zaraz zacznie, widział jegomość trochę obiektów i zawodów, zapewne zmiażdży narodowy stadion fachowa recenzją. Nic z tego. Co słyszę? Pan staruszek krzyczy falsetem, jak można było, jak można było panie ministrze w takiej sali robić konferencję, pan wie czego ta konferencja dotyczy? TO STADION NARODOWY, przedsięwzięcie narodowe. Wszystko mi opadło, nie tylko ręce. Facet bywały w świecie zachowuje się jak sołtys, on ze stadionu robi racje stanu, a z sali konferencyjnej narodową profanację.  

Jasne panie Bogdan, pan jako fachowiec powinien mieć barokową oprawę, zasiadłby se fachowiec miedzy sztukateriami w dębowym fotelu i prawił swoje mądrości, dziewczęta rzucałby płatki bratków, na niebie przeleciałoby F16, po ziemi kompania reprezentacyjna. I szedłby sobie po chodniku Niemiec i spytał Polaka. Przyjacielu co się dzieje, skąd ten Wersal? To ty nie wiesz cudzoziemcze, ŚWIĘTO, POLACY BUDUJA STADION. Po panu staruszku wypowiedzą się dwaj kolejni fachowcy, Zbyszek Boniek, który wybudował 23 stadiony w swoim piłkarskim życiu i uważa, że przy stadionach najważniejszy jest helikopter i 100 limuzyn. Oczywiście wypowie się nieodzowny autorytet, dyżurny błazen Jaśko Tomaszewski, który Leo kazał deportować i apelował do UEFA, aby ukarała Polskę za korupcję przyznając mistrzostwa komuś tam. Stadion, panowie eksperci od wszystkiego, budują architekci i menadżerowie, wy nie wybudowalibyście domku z kart. Wypowiadajcie się o spalonych i zagraniach ręka, w pozostałych sprawach zachowajcie złote milczenie.

Druga konferencja, gdzie mądry człowiek przedstawił mądry nowoczesny sposób na rozładowanie tłoku w sądach. Proste sprawy cywilne załatwiane przez Internet. Jedno, góra trzy pytania, słyszałem jak to będzie działać i od kiedy. Dalej widziałem tylko sprzęty pracowników MS, którzy twarde dyski czyścili imadłem i korkociągiem, a karty sim raszplą i szlifierką. Po konferencji wyszło jakieś szczenię, nie takie rasowe, zwykłe nierasowe, które niegdyś przynosiło  na konferencje, niszczarkę gwoździa, rzutnik, niebieską i czerwona kropkę i gadało, gadało, gadało obsikując własne nogawki. Gadało mniej więcej tak, że ono wydało polecenie sekretarce, aby usunęła kontakty z kart sim, jak ona to zrobiła to już nie jego wina, ważne, że polecenie służbowe zostało wykonane. Takie nieporozumienia zdarzają się co dzień w polskich domach. Marian, weź wyłącz telewizor. A Marian bierze kafara i wali w złowrogi ekran. Jadźka wykasuj mi z komóry kontakt do Zenka. Jadźka leci po krajzegę i tnie po sprzęcie. Wieśka usuń mi ikonę Worda z pulpitu i Wieśka rzuca laptopa pod Tira.  

Jedno po tym wiem na pewno, wiem już dlaczego większość półgłówków sztabowych z partii prawie sprawiedliwiej pisze swoje bzdety bez logowania. Zapewne do logowania użyliby wytrycha, albo lewara. Jest coś takiego jak kultura techniczna i to jest jedno, drugie co jest, to granica błazeństwa. Można oczywiście pokazać dwa laptopy, uszkodzone miejscowo - jeden z matryca wygiętą breszką, drugi wgnieciony tak jakby ktoś pchnął w notebooka kulą i zaksięgować zniszczenia jako wypadki przy pracy. Po tym wszystkim można zgrywać głupka, że oto się źli ludzie uwzięli na parę drobiazgów, kompa za śmieszne pieniądze i kilka popów i wcale nie chodziło o niewygodne informacje, ot przeprowadzka, się omskło. Problem polega na tym, że głupek z głupkami może wszystko i to na szczęście jest mniejszość. Mówiąc wprost, margines wzajemnej adoracji. Z większością głupek nie może nic, poza zrobieniem z siebie skończonego głupka. Jeśli były minister publicznie oznajmia, że nie umie włączyć dyktafonu, nie umie wykasować kontaktu w telefonie komórkowym, nie potrafi usunąć plików z dysku i dlatego bierze kafara i wali w elektronikę, to możliwości są dwie. Mówi prawdę i faktycznie jest idiotą. Kłamie w żywe oczy i zaciera ślady. W obu przypadkach powinien być jako polityk skończony. Nic podobnego, po sołectwach półanalfabeta robi za polskiego Julianiego.  

Matka_Kurka 2008-02-01 20:51
Głosów: 338


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1272

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1760


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1051


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1047


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 914


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 679


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 580


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 573


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 571


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 550


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 535Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogówTeksty innych autorów na
www.komentarze.eu


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha