ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości
Komentarze.eu - Przegląd polskiej blogosfery

Tekst 1266 - 29 stycznia 2008
II Irlandia nastanie, gdy PiS odda 2999999-te mieszkanie, a wyznawcy odbiorą klucze!
Co się zmieniło? Zmieniły się dwie rzeczy. Po pierwsze - od dwóch miesięcy w Polsce nie mówi się o niczym innym, jak o konieczności reform i rozwiązaniu problemów gospodarczych i społecznych. Mówi się, co trzeba naprawić, co trzeba zrobić, co zlikwidować. Tematy gorące i na samym szczycie, przeplatane jedynie tym, na co się pan mniej ważny Foch obraził i jakiego oczekuje zadośćuczynienia. Poza tym, nie ma innych tematów, a jeśli są to na planie trzecim i czwartym. Po drugie - nikt nie mówi, że inflacja niska, że PKB przyzwoite i jest fantastycznie, przeciwnie, mówi się, że fantastycznie nie jest. Po dwóch latach olewania wszystkiego i ściągania układów, w Polsce od dwóch miesięcy nie mówi się o lustracji, o łże -elitach, o tym gdzie stało ZOMO, nie paktuje się z Reantą Beger, jak kupić szwagra za głosy i nie ustala się, czy Gombrowicz nadaje się na lektury. Mówi się o tym, co trzeba było zrobić od dawna i o czym poprzednia władza nie chciała słyszeć. Cokolwiek się stanie, "nowe" tematy nie zejdą z topu, sprawy zaszły za daleko. Co zrobiła nowa władza:

1) Utworzyła koalicję w dwa tygodnie, bez straszenia Polaków nowymi wyborami, bez paktów stabilizacyjnych.
2) Powołała rząd i "władze" parlamentarne, w których nie ma ani jednego przestępcy, gwałciciela, nacjonalisty, czy ministra z wykształceniem poniżej wyższego.
3) Przejęła budżet PiS i w tym budżecie znalazła 3 miliardy złotych, z czego 1,5 przeznaczyła na obniżenie deficytu, resztę na podwyżki dla nauczycieli.
4) Nie zmieniła kierunku, zmieniła styl uprawiania polityki zagranicznej, czego efektem są normalniejące stosunki z UE, Rosją, Niemcami i w końcu zdecydowane, partnerskie stosunki z USA.
5) Nie wyzwała żadnej grupy społecznej od zomowców i łże - elit. Nie obraziła żadnej grupy strajkującej, z każdą podjęła rozmowy, z wyjątkiem żon związkowców, co uważam za słuszne.

To niewiele, właściwie, poza tymi 3 miliardami, podobne osiągnięcia miałbym na koncie ja i moja minister gospodarki stara Kociębowska, oboje wstawieni pod 2 promile. Co to za filozofia nie zbluzgać Polaków? Co to za trud, normalnie rozmawiać z Niemcami i Rosją? Jaka to cnota, nie zadawać się z przestępcami?? Ano właśnie, zanim zaczniemy narzekać na to co mamy, pamiętajmy z jakiego pułapu startowaliśmy, jaką Polskę i nie tylko w stanie materialnym, ale i kondycji psychicznej zostawiła PiS? Dziś już normalność nie robi na nikim wrażenia, a ja pamiętam jak się naród, jeszcze dwa lata temu, cieszył jak dziecko, gdy władzy udało się w ramach korpusu dyplomatycznego wręczyć kwiaty korzonkami w dół.

Co zrobiła nowa władza przez te dwa miesiące? Nie wdając się w szczegóły, można brutalnie stwierdzić, że nie zrobiła nic, bo to co zrobiła jest normalnością. Zatem dlaczego żyjemy w kraju napięć społecznych, skoro poprzedni rząd był najlepszym rządem od czasów Piłsudskiego i zostawił po sobie dzieło trwalsze od spiżu? Wzrosło nam wszystkiego koma nie wiem ile, podwyżki dla wszystkich były największe od nie wiem kiedy. Trzeba być logicznym w prukaniu zarzutów. PiS zostawił Polskę jako potęgę gospodarczą, oczyszczoną z układów i gigantycznymi wpływami na arenie między narodowej, PO nie zrobiła nic, czyli Wielkie Dzieło Towarzysza Jarosława + Nic = Wielkie Dzieło Towarzysza Jarosława.

Co zrobiła poprzednia władza w okresie dwóch miesięcy:

1) Nie utworzyła koalicji, podpisała jakiś pakt stabilizacyjny, z przestępcami i nacjonalistami w ramach rewolucji moralnej
2) Obsadziła stanowiska sejmowe łapówkarzami, przestępcami i nacjonalistami
3) Po miesiącu zagroziła wcześniejszymi wyborami, poczym wygłosiła 2 minutowe orędzie, że jednak wyborów nie będzie
4) Zdymisjonowała ministra finansów i ministra skarbu, tego ostatniego za szemrane interesy. Ministrów finansów w efekcie było 4, ale zmian na stanowisku 5. Ministra skarbu nie powoływano długo, po czym, powołano towarzysza Jasińskiego, szefa WSW w Płocku (przybudówka SB).
5) W ciągu jednej nocy władza dokonała zamach na media publiczne i w tej TV ogłosiła, że wszelkie protesty lekarzy zakończą się wzięciem w kamasze, natomiast strajki pielęgniarek to akcja polityczna i dietetyczna. O kimś takim jak celnicy, to się mówiło w kontekście przestępczości zorganizowanej i afer.

Po dwóch miesiącach było jeszcze gorzej. Około 100 przeróżnych dymisji na różnych szczeblach, trzy gabinety, na trzech różnych umowach, w końcu czwarty gabinet, który się poddał i ogłosił nowe wybory. Poprzednia władza postawiła zarzuty prokuratorskie:

1) Koalicyjnemu premierowi Lepperowi.
2) Swojemu ministrowi Tomaszowi L.
3) Swojemu ministrowi Januszowi K.
4) Swojemu prezesowi PZU Nezlowi
5) Swojemu szefowi KGP Kornatowskiemu
6) Swojemu doradcy, swojego prezydenta oskarżonemu o handel narkotykami.
7) Swoim koalicjantom: Łyżwińskiemu, Beger, Misztalowi, Maksymowiczowi itd.

Narzekać trzeba, w końcu jesteśmy Polakami, ale przezornie proszę o zachowanie proporcji w ocenie tego co było i tego co jest, bo można wywołać gorszego wilka z lasu. Pełna zgoda, mamy wiele powodów, aby się martwić, że ta władza nie będzie skuteczna, chaosu i braku pomysłów nie brakuje, żadnej koordynacji, żadnego planu, jedynie przerażenie skalą problemów i rozpaczliwe bieganie z kąta w kąt. Tylko, że po pierwsze - dajcie mi cokolwiek lepszego, od koalicji POPSL, a natychmiast będę promował. Po drugie i gorsze, jeśli ci dadzą ciała na całej linii, to naprawdę nie ma się z czego cieszyć. W alternatywie mamy PiS, w którym Gilowską, Sikorskiego, Zalewskiego, Ujazdowskiego, zastąpiła Sobecka i Bender, PiS nie zdolne do utworzenia jakiejkolwiek koalicji, partia awanturniczych ideologów, partia chwast.

Po drugiej stronie mamy LiD, partię walczącą o życie, kompletnie indolentna formacja paru podstarzałych i wypalonych gwiazd PRL i młodych pseudo liderów, z potencjałem intelektualnym na poziomie prezesa hodowców królików. Mnie to dynda i powiewa kto będzie rządził, przestrzegam tylko przed jednym, przed zamienianiem trądziku na kiłę, to może być bolesne zawiedzenie oczekiwań. Dopóki mierność polityczna tego przegranego pokolenia nie wymrze, do czasu zmiany warty musimy się męczyć z tym co mamy. Ja uważam, że jeśli się męczyć, to z tymi co najmniej głupie. Można uważać inaczej, ale przekonać się nie dam. Drugiej Irlandii oczekują ci, co zapomnieli o 3 milionach mieszkań, czyli socjalistyczni frajerzy, dla których ten lep był przygotowany. Tak się wygrywa wybory na całym świecie, pretensje należy kierować na Berdyczów. Druga Irlandia, rozumiana jako cel, to najmniej ordynarna demagogia, jaka się w ostatnich 17 latach zdarzyła. I jako taka właściwy wyznacza kierunek, w przeciwieństwie do Japonii. Żyję zbyt długo w tym kraju, żeby od polityków oczekiwać czegoś więcej, niż nie przeszkadzania mi w robieniu swojego. Marzycielom, śniącym o Irlandii za tydzień, miesiąc, rok, radzę sprzedać 3 miliony mieszkań, bo akcje tych kwater będą gwałtownie spadać, za wcześniejsze dywidendy i uzyskane środki, można żyć jak panisko i śmiać się z irlandzkiej ziemniaczanej biedy.

Matka_Kurka 2008-01-29 20:59

Głosów: 629
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1266
Najlepsze teksty autora
Archiwum
Głosuj         Wyślij na e-mail        
Wlasciciel strony nie jest autorem tekstu. Ten tekst umieszczony byl 29 stycznia 2008 na forum onet.pl pod adresem http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,39837278,108288222,4488169,forum.html .
Strona ma charakter archiwalny.


Czytaj e-book


Mobbing
Trudny wiek szkodliwym mitem


Najnowsze notki


05:25 Grafini von Hohenstein, c...
01:41 Najbardziej niesamowita j...
01:27 Pracowity weekend happene...
00:08 Polska, a gdzie Europa - ...
00:02 Wstrzemięźliwość? Dobre ż...
23:58 Ilu było frajerów?
23:36 Bartłomiej O. , zdobywca ...
21:45 Rokita mija się z prawdą!
21:06 Never again?
20:53 Polska - Gazeta Wrocławsk...
20:27 Pies na rowerze
19:08 Dziura Alistera Darlinga
18:23 PASER POSZEDŁ PO OCHRONĘ ...
18:23 Wampir bez zębów
17:49 Zabawy z bronią - przypad...


Nakarmiłeś/łaś już dziś?
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

Wiadomości dnia
"Nowy wirus grypy może spowodować światową pandemię"

Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Margaret Chan uznała, że grypa, która pojawiła się w Meksyku i Stanach Zjednoczonych, "ma potencjał" spowodowania ogólnoświatowej pandemii, choć jest jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, że do tego dojdzie. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Prezydent: zrobię wszystko, żeby obronić polskie stocznie

Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że zrobi wszystko, żeby obronić polskie stocznie. Taką deklarację złożył w Gdańsku, po spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych gdańskiej stoczni. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


81 ofiar grypy i ponad 1300 osób zarażonych w Meksyku

Minister zdrowia Meksyku Jose Angel Cordova poinformował, że ofiarą świńskiej grypy padło już prawdopodobnie 81 osób, a ponad 1300 jest zarażonych. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Protest przed domem Zbigniewa Ziobry

Kilkanaście osób protestowało przed domem Zbigniewa Ziobry w Krakowie. Zgromadzeni pod domem członkowie Stowarzyszenia Dialogu Społecznego domagali się od byłego ministra sprawiedliwości wyjaśnień w sprawie śmierci Barbary Blidy. Ziobro nie wyszedł do manifestujących. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Steward wracający z Meksyku z chorobą hospitalizowany

Steward linii lotniczych British Arilines, który powrócił z Meksyku, został hospitalizowany z objawami przypominającymi grypę - poinformowała nad ranem agencja AFP. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Prezydent: zgadzam się z poglądami Anny Fotygi

Zgadzam się z poglądami Anny Fotygi - powiedział prezydent Polski Lech Kaczyński. Fotyga, która jest kandydatem na ambasadora Polski przy ONZ skrytykowała sposób prowadzenia polskiej polityki zagranicznej przez obecną ekipę rządową. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Myślały, że bawią się piłką, a to była bomba

Dwanaścioro dzieci zginęło w Pakistanie, kiedy wybuchła bomba, którą się bawiły - poinformowała policja. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]

źródło: wp.pl
Porzucił dzieci, potem próbował się powiesić
Przed kilkoma dniami, razem ze swoją partnerką, porzucił trójkę dzieci w jednej z włoskich pizzerii. Funkcjonariusze szybko znaleźli jednak matkę i jej przyjaciela - ukrywali się w lesie. Mężczyzna trafił do aresztu. W sobotę próbował powiesić się na pasku w celi. [ więcej... ]


Zamordowano ośmiolatkę z Domu Dziecka
Ostatni raz widziano ją jak bawiła się na placu zabaw. Kilka godzin później szukało jej już kilkadziesiąt osób. Policję wezwała wychowawczyni domu dziecka, bo zaniepokoiła się, że jej ośmioletnia podopieczna zbyt długo nie wraca z dworu. Finał poszukiwań okazał się tragiczny - w jednym z pustostanów w pobliżu placówki funkcjonariusze odnaleźli zwłoki dziewczynki. [ więcej... ]


Polska czci swojego patrona
Ponad tysiąc osób z rozsianych po Polsce parafii pod wezwaniem św. Wojciecha uczci dziś w Gnieźnie pamięć męczennika i głównego patrona Polski. Uroczystej mszy przywodzić będzie prymas Polski kardynał Józef Glemp. [ więcej... ]


Prezydent zgadza się z poglądami Fotygi
Lech Kaczyński nie widzi problemu w tym, by Anna Fotyga została polskim ambasadorem przy ONZ, mimo że była minister otwarcie krytykuje politykę zagraniczną rządu. - Prezydent mianuje (ambasadorów), to znaczy, że się zgadza z ich przekonaniami, poglądami. Z poglądami Anny Fotygi ja się zgadzam - mówił w sobotę Lech Kaczyński. [ więcej... ]


Porywacze zaatakowani, zakładnik uwolniony
Nie wiadomo kto go "odbił", ale wiadomo, że jest cały i zdrowy. Nigeryjska policja poinformowała, że "uzbrojony oddział" uwolnił Brytyjczyka, który został porwany na południu kraju przed kilkoma tygodniami. [ więcej... ]


Tym razem nie zabijał uczeń, a jeden z wykładowców?
Co najmniej trzy osoby zginęły od kul na amerykańskim Uniwersytecie Stanu Georgia. Według policji tym razem strzelał nie sfrustrowany uczeń, a jeden z wykładowców. Trwają jego poszukiwania. Według jednej z lokalnych gazet napastnik może mieć przy sobie "wiele sztuk broni". [ więcej... ]


Lewica bierze Islandię na dobre
Według nieoficjalnych informacji koalicja Sojuszu Socjaldemokratycznego i Zielonej Lewicy wygrała przedterminowe wybory parlamentarne w Islandii. Lewicowe partie zdobyły razem ponad 50 procent głosów. [ więcej... ]

źródło: tvn24.plCoś dla miłośników motocykli


Aprilia
BMW
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha

Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 komentarze.eu
Blogi polityczne