Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 130177
wizyt: 731047
odsłon: 1892624

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Żal patrzeć, jak leżące PiS kopie się bezlitośnie! To nie przeciwnik, to worek!
Nudną jest walka z przeciwnikiem, który sam się kładzie i leżąc kopie sam siebie. Nie robiąc nic i będąc całkiem przeciętnym, można wygrywać z PiS jak się chce i kiedy się chce, a nawet kiedy się nie chce. Dziś o obiecanych cudach. Zwracam się do wierzących w PiSie. Mam wrażenie, że wy chyba nie wiecie po co były obiecane cuda. Nie wiecie, prawda? Dobrze, wytłumaczę wam, co było zadaniem cudów Tuska. Niewiele wiecie, ale jak wiecie i co bezwzględnie wykorzystujecie, w Polsce naród niestety w sporej dawce ciemny i kupuje co mu się sprzeda w nieustającej politycznej promocji. Pamiętacie zapewne, jak zakończyła się dla PO uczciwa liberalna kampania, pozbawiona cienia populizmu. Rewolucja 3x15, prywatyzacja uczelni i opieki zdrowotnej, wszystko to z natury rzeczy szlachetne i niezbędne, znikało z waszej propagandowej socjalistycznej lodówki, a dziadek z Wehrmachtu dopełnił dzieła. Trzeba było z tej porażki normalności z głupotą wyciągnąć poważne wnioski. I wtedy sztab liberałów wymyślił coś, co jeszcze przed Ameryką zostało odkryte. To coś nazywa się populizm. Problem z odkryciem polegał na tym, że w populizmie i obiecywaniu idiotyzmów na wierzbie, PiS był niedoścignionym mistrzem. Startując z pułapu 3 milionów mieszkań, trudno było wysilić się na większą bezczelność, okraszona jeszcze większą głupotą.

Stało się jasne, że populizm musi nabrać nowej jakości, takiej, żeby nie odstraszył inteligentnych i jednocześnie taki, który przekona były elektorat PiS. Tym rad sposobem postawała druga Irlandia zamiast IVRP i podwyżki w budżetówce zamiast solidarnego państwa. Przyznam uczciwie, że nie spodziewałem się tak genialnej strategii po tak nieudolnej partii. II Irlandia dla inteligentnych stała się pewnym wzorcem, który należy naśladować i który należy prześcignąć, taką ziemia obiecaną co to będziemy ja mieć, jak sobie ją sami zagospodarujemy. Dla mniej rozgarniętych, byłych wyborców PiS, II Irlandia po prostu pobiła na głowę, dziadowskie polskie solidarne państwo i jeszcze bardziej dziadowską nie istniejącą IVRP. Wśród inteligentnych wyborców bez dwóch zdań nie ma dwóch rzeczy. Pierwsza rzecz, której nie ma, to wiara, że partia polityczna zrobi cokolwiek za inteligentnego wyborcę, cokolwiek dla inteligentnego wyborcy korzystnego i dobrego. Druga rzecz, której nie ma w menu inteligentnego wyborcy, to przekonanie, że socjalizm da się reformować. Ze świadomości braku dwóch rzeczy, wynika prosta konkluzja, polityka jest po to, żeby przy pomocy średnio rozgarniętych partii, eliminować skrajną głupotę politycznych konkurentów. Stąd tak spektakularny sukces i nieustające poparcie dla jedynej w tej chwili akceptowalnej formacji politycznej. Porażka PO nastąpi wówczas, gdy stworzą rząd i koalicję bardziej żenującą, niż rząd i koalicja PiS, lub wtedy, gdy pojawi się nowa, rozsądniejsza od PO siła polityczna. Nie wierzę, aby pierwszy warunek nawet w teorii był możliwy do spełnienia, co do drugiego warunku, bardzo liczę i trzymam kciuki, aby się spełnił i wypełnił pustkę na polskiej estradzie politycznej.

Mniej rozgarnięci byli wyborcy byłego PiS, z kolei mają dwie rzeczy przypisane im na stałe. Pierwsza rzecz, to głęboka wiara w cuda, przyjdzie nowa władza, odbierze sąsiadowi i da mnie. Druga rzecz, to socjalizm wiecznie żywy, u mniej rozgarniętych wyborców nadzieja, że socjalizm w końcu się sprawdzi, umiera ostatnia. Dziś propagandziści PiS próbują odzyskać swój niezbyt rozgarnięty elektorat i oczywiście robią to w osobliwy sposób. Otóż Komintern PiS próbuje odzyskać nierozgarnięty elektorat, drąc z elektoratu łacha, że uwierzył elektorat w II Irlandię. Charakterystyczne wypowiedzi propagandzistów PiS prezentują się mniej więcej tak:

1) No i co barany niegdyś głosujący na PiS, a dziś na PO, jak się czujecie w II Irlandii.
2) Buhahaha, niegdysiejsze Pisuary uwierzyły w cud, ale tuskomatołki.
3) Gdzie ten wasz cud, gdzie druga Irlandia platfusy zostawiające PiS na lodzie.

II Irlandia zakasowała IVRP i trzeba przyznać, że byli wyborcy PiS po pierwsze - w sporej części niczym nie różnią się od wyborcy inteligentnego i głosowali nie tyle na PO co przeciw PiS, Rydzykowi i rewolucji moralnej. Po drugie - byli wyborcy PiS mniej rozgarnięci, na nieszczęście PiS, przez te dwa lata się wyrobili i zaczynają grzebać socjalizm. Tak naprawdę jedyni wierzący w cud II Irlandii jacy pozostali w koszyku wyborczym, to obecni wyborcy PiS, bacznie przyglądający się, czy to się uda, dla nich to jedyna szansa. Pozostali nie czekają na cud, pozostali uczą się pracują i myślą o powrocie z Irlandii, wtedy, kiedy zebrane oszczędności pozwolą założyć w Polsce firmę, wybudować dom, zacząć żyć normalnie we własnym kraju. Oni nie potrzebują do tego polityków pyskujących do obywateli, oni potrzebują jedynie normalności i kraju, którego nie trzeba się wstydzić. Dla nich cudem jest, że recydywista Lepper nie jest już premierem, łapówkarz ministrem sportu, szaman z Torunia ideowym przywódcą katolików, trwale zaburzony niknie w oczach, goguś biegający z gwoździem czeka na wyrok, a za 3 lata pozbędziemy się ostatniego akcentu PRL, wymieniając mniej ważnego brata na kogokolwiek, byle nie Stan Tymiński, pierwszy kandydat na prezydenta obecnych wyborców PiS.

Matka_Kurka 2008-01-19 20:29
Głosów: 195


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1253

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1861


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1104


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1075


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 956


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 713


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 620


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 597


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 597


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 579


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 571Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

ratyfikacja traktatucoś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha