Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 130065
wizyt: 730323
odsłon: 1891340

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Sondaże dla PiS są zawyżane!! PiS przegrywa wybory nawet z nieboszczką PC!
Chciałbym trochę luźniej, tak spokojnie na spokojnie, bez nerw. Przegrać wybory w wyborach powszechnych, cóż, takie życie, ale przegrać wybory we własnej partii, to już trzeba umieć. PiS poniosło dziś sromotną porażkę w partyjnych wyborach, zebrało baty od niszowej nieistniejącej partii PC. Egzekutywa komitetu partii i wice-sekretarze, to w 90% nieboszczka partia założycielka, partia babcia, partia PC. Człowiek, na stare lata, wraca do strych nawyków, staruszek strateg wchodzi do tej samej rzeki złotego runa szukać. Stare przysłowie pszczół mówi, że trzeba wiedzieć, kiedy z estrady zejść pokonanym. Na nasze szczęście, staruszek strateg i odżałowana partia, nie wie co to instynkt samozachowawczy. Teoretycznie można podejrzewać, że skoro jedność wiernych w PC zwyciężyła, to zwiera się zwieracze, zaciska zęby i jakoś 3 lata w opozycji do zdrowego rozsądku przetrwa, by znów zacząć durnowato rządzić.

Nic z tych rzeczy, przecież ikona PC, w tej chwili to już tylko skrót na pulpicie, pan Dornbaum, poszedł był na zieloną trawkę z pieskiem piłkę gonić i "my przegrali" i przegrają oni. Partia PiS kryzys już ma za sobą, teraz tylko kremacja. Nie może sobie znaleźć miejsca w wszechświecie, a ponieważ o dziwo coś się w Polsce zaczyna cywilizować, dzięki europejskim wpływom, nieuchronnie nadchodzi koniec amatorów. Wąska specjalizacja i zawodowstwo wypiera spontaniczną demagogię. Słyszałem dziś wypowiedź człowieka, który ma poważne powody, aby się obawiać Trybunału Stanu, ów odgrażał się, że dni obecnej władzy są policzone. Brzmiało to tak jak testament, ale własny, żadnej wiary w powodzenie marzeń ściętej głowy. Uleciało stęchłe powietrze, nad czystkami już nikt nie panuje, pozostaje wypełnienie ostatniej woli, czyli konflikt między braćmi.

Miało być luźniej i będzie, zrobi się luz na polskiej estradzie politycznej. Mamy tej polityki powyżej uszu, nigdy nie było wesoło, a ostatnie lata, po degrengoladzie SLD, kiedy już wszyscy mówili, że gorzej być nie może, pokazały jak bardzo się mylimy. Teraz pora, aby wszystko uporządkować. PO robi za centrum i jako taka ujdzie w tłoku, lewica na moje oko nie istnieje, jeden wielki chaos ambicji i kompletna jałowość programowa. Prawica to jak zwykle kilka egzotycznych partyjek i kadłubkowe PC. Tak to długo nie może wyglądać na prawej stronie, zwłaszcza, że poza nawiasem znalazło się wielu, dla których nigdzie nie ma miejsca. Same nazwiska i sami przegrani, upokorzeni przegrani: Rokita, Marcinkiewicz, Ujazdowski, Zalewski, Płażyński, Jurek, no i ten nieszczęsny Dornbaum, któremu najciężej będzie znaleźć stajenkę. Całe to towarzystwo się kotłuje i dopóki PiS jeszcze trwa w swojej formule, ciasno na rynku po prawej stronie. Ponieważ nic nie może przecież wiecznie trwać, a coś co odchodzi już na pewno, optymistycznie widzę to tak:

PO pewnie straci, musi bo rządzi, nie bardzo tam widać kogoś, kto mógłby zastąpić Tuska, jeśli już ktoś się znajdzie, na pewno nie będzie to Rokita, czy ktoś na prawo przesunięty. PO przetrwa i pozostanie centrum z PiS, pozostanie PC, reszta gwiazd skleci jakąś partyjkę, w końcu z którą powinna wczołgać się do Sejmu. Ten układ i ten chaos najbardziej sprzyja lewicy. Po dwóch kadencjach prawicy, Polacy starym obyczajem będą chcieli odpocząć i spróbować czegoś "nowego". Jednak dopóki na lewicy nie ma lidera i nie ma wyraźnego zerwania z betonem, czy to millerowskim, czy kwaśniewskim, obawiam się, że za 4 lata czekają nas dwa scenariusze. Albo PO cudem się utrzyma na topie i wygra wybory, albo nastąpi przetasowanie i powrót do wielu partii w parlamencie z poparciem kilkunastoprocentowym, którym ciężko będzie stworzyć koalicję.

Nie wierzę natomiast w jakiekolwiek spektakularne zwycięstwo jednej partii, poza PO, co też musiałby się wiązać z cudem II Irlandii. Powrotu do notowań PiS na poziomie 30% nie ma. SLD musiałby dokonać cudów większych niż irlandzkich, aby takie poparcie uzyskać, a ewentualna nowa formacja musiałby przypominać PO, czyli szerokie porozumienie, żeby się mocować ze zwycięstwem. Pożyjemy, zobaczymy. Na razie jestem sceptycznie optymistyczny, jeśli tylko PO nie da plamy na poziomie PiS, czy AWS, myślę że i Euro jakoś sklecimy i powoli wyprostujemy zdrowie. Gdyby PO dała ciała na całej linii, to biorąc pod uwagę konkurencję, chyba przyjdzie nam strzelić sobie w łeb, ambitniejszym wyjechać do pierwszej Irlandii, albo liczyć na resocjalizację Leppera.

Dziękuje serdecznie za troskę o moją kondycję psychiczną i materialną. Oferowana pomoc i sponsoring na odcinku spożycia dobrych win, bardzo mnie wzruszyła. Na razie dziękuje, daje radę, tnę koszty. Dzisiaj namierzałem prawdziwy hit, nazywa się Columbus i teraz uwaga, bo nie uwierzycie. Fantastyczne wino, niepowtarzalna barwa, bukiet kwieciem w górę, jedyne 5.99!!! I korek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Matka_Kurka 2008-01-12 19:28
Głosów: 149


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1243

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1861


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1102


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1075


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 956


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 712


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 620


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 597


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 597


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 579


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 571Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

ratyfikacja traktatucoś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha