Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 130065
wizyt: 730323
odsłon: 1891340

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Znowu biba i wina ze złotej karty? Proponuje po 2 Kadarki z korkiem na głowę!
Znowu biba i wina ze złotej karty? Skoro tak, proponuje po 2 Kadarki z korkiem na głowę!

Na czas spotkania proponuje po 2 flaszki wina. Nie chciałbym uprawiać kryptoreklamy gustu, ale oczywista oczywistość polecam Kadarkę z korkiem. Pytania gdzie był pan prezydent w czasie rządów brata i gdy pielęgniarki nie głodowały, tylko nie zjadły kolacji uważam za niestosowne. Wszystko ma swój czas i swoje miejsce. Na przykład autor ustawy dla Sawickiej, występujący w teledyskach wyborczych i pieczętujący autorytetem zgony Polaków po przekształceniu szpitali, dziś uważa, że z powodu przekształceń Polacy odżyją. Szlachetny mąż, chociaż niebezpiecznego się podjął zajęcia. Ostatni, który wskrzeszał umarł na krzyżu.

Fascynuje mnie też rzecz niezmiernie skomplikowana, jak formacja PiS wyjdzie z własnego imadła propagandy. Filozoficzny dylemat prawych i sprawiedliwych, jakim to rad sposobem sprawić, aby ustawy PO, które uznaje się za swoje z jednej strony jako swoje uznać za zbawienne, z drugiej jako PO zmieszać z łajnem. Powiem bez cienia ironii, że niecierpliwie czekam na patent PiS, to może być kamień milowy we współczesnych podwalinach propagandy. Wierzę, że to się może udać tylko partii PiS, chociaż zaraz, zapędziłem się. Wszak to klasyka "nie chcem, ale muszem", "jestem za, a nawet przeciw". Stary poczciwy nauczyciel i pryncypał braci, dostarczył gotowych recept.

Patrzę sobie też na tych związkowców, tę Panią w lisach i tych dwóch, chudego pod wąsem Flipa i rubasznego Flapa i tak się zastanawiam, czy aby nie jest tak, że ci państwo po pierwsze mają w głębokim poważaniu zarówno pacjentów, jak i swoje środowisko, natomiast znaleźli sobie ciekawy, medialny sposób na życie. Po drugie rozumiem, że można protestować i nie będę hipokrytą jak pan mniej ważny brat, nadal uważam, że gadanie w stylu kamaszy i lekarzu co masz w garażu, to typowo polska małostkowość, również daj Boże tej pani lisów, nie w tym rzecz. Natomiast nie mogę pojąć, kiedy i kogo leczą ci państwo, ulubieńcy mediów. Nie mogę też pojąć prymitywnego zachowania Flipa i Flapa, kiedy brano ich w kamasze, było mniej krzyku i chamskich uwag, niż teraz, kiedy się im mówi, że mają rację i słusznie domagają się swoich praw.

Widziałem migawki ze szpitali, protestujących lekarzy i protestujące pielęgniarki, ci nieszczęśnicy nie mieli wyfiokowanych włosów, świeżo po balejażu, topornego dowcipu i prostackiego słowotoku. Ci ludzie wyglądali jak ich pacjenci, podkrążone, zmęczone oczy, blade ze zmęczenia twarze, nie mieli bladego pojęcia jak się ustawić do kamery i ledwie składali zdania. Nie słyszałem, żeby oni domagali się wizyt u prezydenta i premiera, nie słyszałem, by wygłaszali elaboraty na temat co by oni nie zrobili jakby tylko chcieli. Słyszałem rozpaczliwe wołanie o pomoc, bo szpitalom grożą bankructwa i mimo, że ROBIĄ co mogą, do tragedii brakuje niewiele. Przemawia do mnie lekarz i pielęgniarka, która trwa przy pacjencie i domaga się swoich praw. Natomiast coraz bardziej mnie mierzi medialna kariera Flipa i Flapa oraz pani w balejażu i lisach, w roli głodującej pielęgniarki.

Mam nieodparte wrażenie, że słuszną sprawę i autentyczny dramat, z którego wszyscy będziemy musieli wyjść lub w nim ugrząźć, kilkoro aktorów ze spalonego teatru obraca w burleskę. To nie znaczy, że chce palnąć polityczną bzdurę. Oto nie ma PiS u władzy, zatem lekarze i pielęgniarki do roboty, nic podobnego. Protestowałbym na miejscu lekarzy i to konsekwentnie, utrzymywałbym ten stan zagrożenia, z prostego powodu. Zawsze, kiedy politykowi tyłek się pali, znajdują się i siły i pieniądze i pomysły i błyskawiczne rozwiązania. Protestować trzeba, ale trzeba to robić tak, żeby eksponować istotę problemu, nie błaznów, którzy mają swoje 5 minut sławy. Jest taka Pani Profesor na wrocławskiej hematologii, która już kilka razy protestowała, bez makijażu i dała tak w "d" wszystkim kolejnym, politykom, że pieniądze zawsze się znajdowały.

Pewnie wielu chce zapytać kim jest ta Pani Profesor, jak się nazywa? Ano właśnie, takim Paniom Profesor i lekarzom, którym sam bym sprawił lisy, balejaż, Mercedesa i garaż, jakoś kamera się nie ima i ci lekarze nie maja czasu na imanie się kamery. Z bałaganu trzeba wyjść, a ponieważ mówimy o zdrowiu i życiu, chyba czas skończyć z błaznowaniem pana mniej ważnego brata, co znalazł sobie PR-owska niszę, pana Religi co jak chorągiewka zabija i wskrzesza pacjentów, panów Flipa i Flapa, jak również samej PO, która powinna przestać trząść gaciami i gapić się w sondaże, co Polacy uznają za niepopularne, ale zdecydowanie mówić co trzeba zrobić i przede wszystkim to zrobić. Na razie robią i uważam, że robią jak na polskie realia dużo, czy to są wariacje na temat ustaw PiS, czy autorskie dzieło naprawdę mało mnie obchodzi, to dobre projekty idące w dobrym kierunku, profesjonalnego zarządzania, konkurencji, poszanowania prywatnej własności i odpowiedzialności za pacjenta, którą pacjent mam nadzieję w skrajnych przypadkach będzie mógł na szpitalu wymóc.

Matka_Kurka 2008-01-09 20:02
Głosów: 222


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1240

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1861


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1102


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1075


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 956


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 712


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 620


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 597


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 597


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 579


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 571Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

ratyfikacja traktatucoś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha