Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 130065
wizyt: 730323
odsłon: 1891340

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Synku, rączki na kołdrę, nie wypada przed Trybunałem Stanu leżeć, na kolana!
Synku rączki na kołdrę, nie wypada przed Trybunałem Stanu stać w grzechu!

Dziś będzie o tym, czy można się na czymś znać, albo czy znać się na czymś nie można. Człowiek, który się na czymś nie zna, chociaż w Polsce trudno to sobie wyobrazić, nie zna się w jakimś stopniu lub nie zna się wcale. Na przykład można się nie znać na własnej fizjologii, można uważać, że Bozia dała nam ptaszka do siusiania i tym zbożnym celom ptaszek służy. Kiedy mamusia pyta się synka, co ty tam robisz pod kołderką? Nie znający się na ptaszkach synek, grzecznie udziela odpowiedzi, że chyba uprawia siusianie. Taki rodzaj ignorancji jest naiwny, ale wiarygodny, młodzież poznaje możliwości. Natomiast trudno uwierzyć synkowi ignorantowi, który przyprowadza do domu Basię w ciąży i tłumaczy rodzicom, że nie wie jak to się stało, bo on się na siurakach nie zna. Nasz ministerialny synek, na konferencji prasowej (ech to były czasy) oświadczył, że on się na nowoczesnej technologii nie zna, on nie wie jak się gwóźdź odpala, nie wie jaki krasnoludek te dźwięki przechowuje w specjalnym woreczku i podkreślał to wielokrotnie. Dlaczego połowa niegdysiejszej konferencji dotyczyła ignorancji synka, sam wówczas zachodziłem w głowę. Dziś już wiem, że to było antycypowane alibi. Pan cwaniaczek wymyślił sobie, że jak będzie udawał głupka, to nikt mu nic nie zrobi, kto będzie podejrzewał o manipulacje gościa, co myli gwoźdź z dyktafonem i nie wie jak go włączyć.

Jest tylko kilka małych ale, w całym tym szyciu powrozem. Synek nie zna się na gwoździach, ale wie, że na gwoździu jest nagranie, jakimś cudem włączył, nagrał i wyłączył. Jak się nie zna, to zapewne nie potrafi "przewinąć" i odtworzyć nagrania na gwoździu, zatem zanosi gwóźdź do prokuratury, a tam już biegli sobie poradzą. Nic z tych rzeczy i teraz uwaga cytuje synka cwaniaczka z rączkami pod kołdrą. On wie, gdzieś słyszał, że z PAMIECI gwoździa, można PLIK wgrać na twardy dysk, ZMULTIPLIKOWAĆ go, a ponieważ gwoździe nagrywają CYFROWO, nie ANALOGOWO, to jakość PLIKU zawsze jest ta sama. Kumacie coś z tego? Facet, który wierzy, że siurak służy do siusiania, ledwie wie jak się włącza gwóźdź i nagle opowiada, o nośnikach dźwięku, twardych dyskach, multiplikowaniu cyfrowego nagrania, które nie jest analogowe. On się ZNA i to tak się zna, że ho, wprawdzie Baśka nie jest w ciąży, ale Stefan trzyma się za pośladki.

Zarzuty prokuratury są proste, dostarczone nagranie jest kopią, nie oryginałem. I co do tego już nie ma najmniejszych wątpliwości, bo sam synek jąkając się opowiedział o tym na konferencji. Wziął gwoździa i Engelking mu zmulitplikował nagranie cyfrowe, które nie było analogowym, z nośnika pamięci gwoździa, na twardy dysk, a z dysku na nośnik zewnętrzny i to trafia do prokuratury. Dwa pytania się rodzą. Po co synek nie znający się na gwoździach multiplikował nagranie, wiedząc, jako prokurator i na tym się chyba zna bardzo dobrze, że dla prokuratora i sądu ważne są oryginalne dowody, nie multiplikowane kopie, ba nawet oryginał nagrania bywa odrzucony jako dowód. Dwa. Gdzie jest oryginalne nagranie, które rozwiałoby wszelkie wątpliwości co do manipulacji kopii. Chyba synek nie jest aż tak głupi, że skasował oryginalny zapis, koronny dowód w sprawie, ale istnieje podejrzenie, graniczące z pewnością, że jest na tyle cwany, aby zniszczyć oryginał nagrania jako dowód w innej sprawie.

Głupota to ocena indywidualna, skala również, na pewno głupiego udaje, co nie znaczy, że jest mądry. Wszystko to może byłoby śmieszne i mało istotne, gdyby nie fakt, że ten człowiek był ministrem sprawiedliwości i że sprawa z gwoździem, to niewinna igraszka, w porównaniu z tym co synek od siusiania siurakiem ma na sumieniu. Nie chce mi się nawet opisywać mentalności tej persony, bo to mało estetyczne zajęcie, poza tym martwi mnie coś zupełnie innego. Obawiam się, że ten cwaniaczek, z rączkami pod kołderką, ujdzie Trybunałowi Stanu, ponieważ ma szczęście, że u władzy są bojaźliwe ciamciaramcie, a nie Dornbaumy, Wassermany ze strategami, co kładli o 6.00 rano na glebę rodzinę podejrzanych do dwóch pokoleń. Smutne jest również to, że takie coś jak synek, było czarnym koniem w wyborach prezydenckich. Na samą myśl, że takie coś mogło zostać prezydentem, Bogom wszelkich religii zanoszę dziękczynienie, że prezydentem jest ten, który jest. I to najdalej posunięty kompromis z mojej strony w ocenie tego czegoś. W sprawie synka i jego siuraka liczę na chłopaków i dziewczyny z SLD, walka z Kościołem to kiepski patent, było dymu na dwa dni i po krzyku. Uziemienie takich cwaniaczków chodzących z cynicznymi uśmieszkami bezkarności, to dla SLD dobra okazja, żeby się przypomnieć wyborcom. A porachunków z panem Zero jest na kopy i powodów będzie mnóstwo, po komisjach i odrobinie determinacji, cwaniaczki z PiS same będą się kładły pokotem, wystarczy pokot wrzucić na lawetę i zawieść przed Trybunał. Mało mnie obchodzi jak to się będzie nazywało, polityczny rewanżyzm, powrót Riwinlandu, czy Korczach zamach stanu, ja chciałbym w końcu dożyć chwili, w której prawdziwi nietykalni bekną za swoje prawo i sprawiedliwość.

Matka_Kurka 2008-01-09 17:57
Głosów: 224


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1239

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1861


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1102


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1075


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 956


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 712


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 620


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 597


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 597


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 579


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 571Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

ratyfikacja traktatucoś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha