Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 155179
wizyt: 826737
odsłon: 2106392

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Posłowie PiS, nie lękajcie się! Przy waszym rozumie możecie dostać 3 miechy (w)!
Chyba tylko nieuczciwi posłowie i posłanki z PiS, działacze młodzieżowi, podnoszą na forach rwetes, gdy pani Julia bierze się do roboty. Takiego lamentu już dawno nie było słychać, strach patrzy w oczy, a język sztywny plecie, bo nie myśli głowa. Uczciwi z PiS siedzą sobie w domu i przygotowują brokat na Sylwestra. Nie wiem gdzie szukać proporcji, aby ustalić ilu jest uczciwych, ilu spanikowanych? Wnosząc po wpisach, umówmy się, prymitywnych i głupich jak zwykle, nie ze świeczką, ale z gromnicą lub szperaczem można w PiS uczciwego szukać. Z drugiej strony wiemy, że publikowanie wiadomości na forach internetowych w imieniu PiS, to profesja polegająca na rozdrabnianiu marności w ilość. 50 gr. od wpisu nie jest zawrotną stawką, aby się z tego utrzymać trzeba mieć naturalne talenty stachanowca. Z trzeciej strony powszechnie wiadomym jest, że żaden poseł PiS nie ma możliwości wypowiedzenia tego co myśli, o ile można zaryzykować takie przypuszczenie, ma możliwość odczytania sms i zacytowania instrukcji, zatem i ci klepacze akordowi jedynie wykonują instrukcję. To mnie niezmiernie cieszy, gdyby te bździny wypisywali jacyś wyrwani spod budki z piwem, coż to za nowość, zwykły poziom, ale ponieważ oni są tylko klepaczami wypełniającymi partyjne instrukcje, możemy spać spokojnie. Poziom budki z piwem nie opuszcza partii konającej.

Patrząc na wszystkie głupie, płatne, wykwity sztabowe, nie odgadniemy ilu w PiS jest uczciwych, ilu w panice kręci kocim ogonem. Jedyne co możemy zrobić, to strzelać, biorąc za punkt wyjścia dotychczasowy poziom uczciwości posłów i ludzi powołanych przez PiS. PiS powołało 22 ministerstwa, na 22 ministrów 3 ma postawionych zarzuty: Kaczmarek (jeszcze lepszy minister niż Dorn), Lipiec, Lepper. Dużo, mało? Nie wiem, w każdym razie absolutnie najwięcej przez te ostatnie 18 lat, wszystkich rządów. Trzeba do tego dodać kilka płoci, które chronią rekiny. Kornatowski, Neztel, doradca prezydenta od kokainy, Wojewoda mazowiecki z PiS, podejrzany o wyłudzanie prawa jazdy, Piecha kłamiący w sprawie spotkań z firmą, która dostała się na listę leków refundowanych, pan poseł usunięty za wyłudzanie pieniędzy od najmu mieszkania, pani Kępa obiecująca lekarzom MSWiA, że się prokuratorów ustawi, no i w końcu wszyscy zmieszani w śmierć Blidy i prowokacje wobec Leppera, a tu już trzeba mówić o samej wierchuszce PiS, z trwale zaburzonym na czele. Tak po spisie z natury podejrzewam, że ci co uczciwi już z PiS uciekli, aby uniknąć zbiorowej delegalizacji, reszta ciągle się waha licząc na cud i Rydzyka, który podpali opony w Warszawie. Liczą na cud i się boją, że cudu nie będzie, dlatego w ramach planu B, piszą po forach o rewanżyzmie i nagonce, podpierając się Sawicką, co to dla PiS powinna być wzorem.

Dlaczego wzorem? Proste, większość zamieszanych w ciemne i drobne machloje, bo nie podejrzewam aby parafian z PiS stać było na przekręty z klasą, powinna się zgłosić do prokuratury i poprosić o szybkie wyroki. Mam tu na myśli na przykład takie sprawy, jak kradzieże laptopa z urzędu miasta, dokonane przez pana wąsacza z Białegostoku, co był wzorowym szefem rady zakładowej i ma dzieci jak Ojciec Wirgiliusz. Myślę o takich sprawkach, jak oddanie służbowego laptopa małżonce i dzieciom na wakacje, a ci w prostocie swojej zamiast nabyć sobie GPRS za 49 PLN miesięcznie, postanowili łączyć się z siecią za 1.3 PLN/min. Jakąś słabość mają posłowie i rodziny posłów do informatyki i kart kredytowych. Tak jak wspominałem, po chłoporobotnikach z PiS nie należy się spodziewać przekrętów na większą skalę, poszukiwanie afer gospodarczych wśród PiS, to strata czasu, co innego afery polityczne. Przy tym poziomie moralności i intelektu, wyniesiona kołdra z hipermarketu, zakoszona mosiężna popielniczka, w porywach ukradziony laptop, albo ręcznik z sejmowego hotelu, to szczyt możliwości pisowego gremium. Są jakieś podejrzenia, że przekręt szedł i to wielki, z udziałem ludzi mniejszego brata i biznesmena, co zabronił zasłaniać sobie oczu, jednak odkąd gang się pożarł o wpływy, prawdy nie dojdziemy.

Co zatem tak irytuje działaczy i ludzi PiS w rzetelnym postępowaniu Julii? Przecież nawet jeśli wyjdą te wszystkie doliniarskie machlojki, dostaną góra 3 miesiące w zawiasach, a ci co ukradli ręczniki załapią się na niską szkodliwość społeczną. Poszukiwałbym dwóch przyczyn tej nerwowości. Pierwsza to rzecz jasna wstyd. Wyobraźcie sobie takiego posła PiS, jak siedzi na pryczy i pyta kolegę z celi, za co siedzisz. Ten odpowiada, że za skok na bank, 2 miliony w 100 zł nominałach i od razu pyta, a ty za co? I co ma odpowiedzieć poseł? Pier ten tego pierścionek, bo myślał, że to jest inny? Wstyd jest pierwszą przyczyną. Drugą - po nitce do kłębka. Jak się taki złapany na kradzieży mosiężnej popielniczki wystraszy, co we wsi powiedzą, zaraz zacznie proponować, że może robić za koronnego w grubszej politycznej aferze. Może tak zrobić, bo trzeba nam wszystkim wiedzieć, że o ile ta partia za głupia była do miliardowych afer gospodarczych, o tyle w sam raz głupia do esbeckich przekrętów politycznych. I tylko ci z 4 garnituru mogą się jeszcze łudzić, że ich koledzy z pierwszych rzędów, nie dopuścili się czynów, których esbecja może młodszym kolegom pozazdrościć. Mniej więcej tak tłumaczę sobie, uzasadnione podenerwowania wśród partyjnych szeregów PiS, które smaku władzy już nigdy nie zaznają, na nasze szczęście, natomiast smak razowca ze zbożową kawą wisi w powietrzu, chyba że pójdzie w zawiasy, albo niską szkodliwość społeczną.

Matka_Kurka 2007-12-29 19:35
Głosów: 365


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1229

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1954


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1145


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1104


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 1001


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 751


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 661


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 637


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 637


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 634


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 625Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha