Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154166
wizyt: 823240
odsłon: 2099420

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


W PiS zostali amanci adorujący baby z chrustem! Sawicka byłaby w PiS gwiazdą!
Raczej nudno, nic specjalnego się nie dzieje, a to co się dzieje można nazwać zwykłą koleją rzeczy. Raport Pitery gotowy, następny były członek PiS też gotowy, członek czy niezrzeszony, nieistotne. Istotne co partia PiS na to? Panie pośle Karski, jak pan skomentuje odejście kolegi Sellina? Pani redaktor, dla mnie sprawa jest oczywista, gdy PiS było u władzy, gdy były konfitury, nasi koledzy byli wierni PiS, przyszła porażka i PiS przestał im się podobać. Pani Jolanta Szczypińska, dzień dobry pani poseł, TV X, zechce pani skomentować odejście kolejnego posła PiS? No, mnie się wydaje, że sprawa jest prosta, były konfitury, koledzy byli zadowoleni, przeszliśmy do opozycji, pojawiło się niezadowolenie, to koniunkturalizm. Panie pośle, panie pośle, Polskie Radio Łomża, proszę o komentarz do sprawy pana Sellina, rozmawiam z panem posłem Gosiewskim. Przykro mi to stwierdzić, ale koledzy zachowują się koniunkturalne, nie potrafią się pogodzić z utratą konfitur i nową rolą opozycji.

Też zauważyliście, że instrukcje jak przekręty nadal idą? Zastanawia mnie, czy to jest efekt totalnej głupoty, której obecności w partii PiS nie należy się dziwić, czy może nieudolności, albo po prostu rezygnacji, braku wiary w niegdysiejsze śniegi? Lud się uodpornił, lud wyjaśniał, lud ma cyfrowe platformy i w najgorszym razie pakiet Relax, gdzie 24 na dobę można posłuchać jak się fachowcy od ściemniania ludowi wypowiadają. Już tylko 75-letnie wierne kobieciny z chrustem nie wiedzą co to socjotechnika, marketing polityczny, PR. Te terminy stały się popkulturowe, w Plebani, czy innym M jak Miłość, drugoplanowa postać operuje terminologią w języku ludu. 20% co zostało, wiedzą, że coś im tu nie gra z tym paplaniem na oślep. Jak to brzmi? Ano tak.

Kowalska z fioletowym limem pod okiem, tłumaczy Nowakowej pod sklepem, że jakoś tak jej się porobiło, że sięgała po durszlak i wtedy nieszczęśliwie spaliła się żarówka, w krześle, co na nim stała, złamała się noga, akurat przebiegał pies i skoczył jej na plecy, gdyż strasznie zląkł się ciemności. I ona z tego krzesła, bach na ziemie, po drodze o kant stołu na koniec rączka od durszlaka trafiła żelazko, żelazko odbiło się od doniczki i doniczka jej pacnęła pod same oko. Co ma zrobić biedna Nowakowa z taką opowieścią, kiedy Nowakowa dobrze wie, ze Kowalska nie ma psa, ani żelazka? Przytaknie grzecznie, żeby dodatkowej przykrości kumie nie robić, ale swoje Nowakowa wie i jak do dom zajdzie staremu i wszystkim kumom wyklaruje, że Kowalski tak Kowalskiej mordę obił, żeby się wstydziła do sklepu chodzić.

Ściemniajcie tak dalej towarzysze, tej techniki starczy na 5% emerytek, co poza ruskim radyjkiem z bazaru, mediów nie posiadają, a i to radio tylko na stałą częstotliwość ustawione. Cała reszta z tych 20% swoje wie i tylko patrzy, czy Kowalska zaliczy kolejne siniaki, dłużej marketingiem, i to tak topornym, tajemnic alkowy przykryć się nie da. Być może jest tak, że coś tam jednak zapasieni sztabowcy zrozumieli, z tego co widzę narodziny gwiazdy "Klępy" szybko zakończyły się aborcją i najwyraźniej, pani z magla ma zakaz pojawiania się w mediach. Chyba to samo dotyczy młodego wszechpolaka Kamińskiego, tego w okularkach, co do niedawna z giertychowymi grille palił po działkach, też go wynieśli z mediów, a taki był obiecujący, amerykański, musi "kondyszyn" słabowity. Coś drgnęło, ale jak to w PiS, jak zwykle biegnie się do kościoła, nie do dzwonnicy. Jednych wykosili, ale tych najgorszych i najskuteczniej odstraszających wszelką przyzwoitość, jak Brudziński, Karski, Gosiewski, Putra, Kamiński z kancelarii, nadal na topie się trzyma i niech się trzyma, trudno o skuteczniejszą samodestrukcję.

Chyba najboleśniejszą recenzję wystawił partii na kanapowym uchodźctwie, właśnie ostatnio odchodzący, co nie znaczy ostatni - kolega Sellin. PiS jest partią ludową, natomiast on chciałby do dużych miast i do inteligencji. Bardzo dyplomatycznie zachował się Sellin, on cały byłby w skowronkach, gdyby PiS była partią ludową, na wzór europejski, czyli chadecki, albo na wzór największej partii ludowej w parlamencie europejskim. Sellin miał na myśli partię wsiórską, wiochę totalną, adorującą baby z chrustem i tak oto niechcący zdradził Sellin strategię PiS. Oni tam nadal na ciemnogród stawiają, konsekwentnie i stanowczo. Z drugiej strony ja się tej strategii nie dziwię, nigdzie indziej tak obciachowa partia poparcia nie znajdzie, no może jeszcze wśród mniejszości białoruskiej, ale jeśli już, to tej po osiemdziesiątce.

Jako człowiek od dziecka związany z wsią i obecnie stały mieszkaniec wsi, pragnę pozbawić złudzeń partię PiS, u nas na wsi nie ma odważnego, co by się do popierania PiS przyznał, jeden próbował to go wieś przechrzciła po "indiańsku" "Stojący tam gdzie ZOMO". Trzeci miesiąc z domu nieborak nie wyłazi, sam sołtys go odwiedził z gwarancją powszechnej tolerancji we wsi, włos ma mu z głowy nie spaść, jednak śmiechu ludziom zabronić sołtys nie może. Mimo, że to wszystko śmieszne i konające, trzeba uważać, kiedy takie coś się zaatakuje, to coś będzie się odruchowo bronić. CBA to dla nich relikwia, zacznie się instruktarzowy bełkot, zawodzenie męczeństwo i zarzuty wspierania układu. Rzecz jasna, po takim lamencie trzeba śruby przykręcić jeszcze bardziej i pomimo jęków dzieła oczyszczania estrady politycznej dokończyć. Polityczna policja w środku Europy, w XXI wieku, to wstyd dla Polski i co gorsze kompromitowanie i ośmieszanie wielkiego problemu społecznego jakim jest korupcja. Wiele jeszcze trzeba posprzątać po PiS i wiele trzeba naprawić, aby to zrobić najpierw należy pogonić wszelkich aparatczyków i instytucje utrzymujące stary "porządek", centralnie i partyjnie sterowany.

Matka_Kurka 2007-12-17 19:39
Głosów: 192


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1217

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1949


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1141


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1100


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 999


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 751


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 660


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 636


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 636


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 634


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 623Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha