Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154166
wizyt: 823236
odsłon: 2099412

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Możemy i powinniśmy narzekać na PO, pamiętajmy tylko aby wykończyć zło-PiS !
Na Grześka narzekałem i wiele Grześkowi zarzucić mogę, jednak jak patrzę na nieusuwalnych ludzi Gosiewskiego, wkomponowanych w kancelarię premiera, jak patrzę na polityczną bezpiekę CBA, to daję Grześkowi wolną rękę, dla równowagi. Stary Testament, w przypadku wyznawców Hammurabiego, jest jedyną metodą perswazji. Zło zamordyzmem zwyciężaj, niechaj drzewko oliwne gore. Się tak porobiło w tym kraju nad Wisłą, że zawsze od nowa, wciąż od nowa, odnowa od nowa. Co przyjdzie ma swoją receptę i to się nie zmieni. Tych wymienią tamci, tamtych nowi i nad nimi dokonamy sądu ostatecznego. W całym tym kołowrocie jest jeden postęp, obym nie wykrakał, ale wydaje mi się, że pierwszy raz w historii poniewieranego kraju, po gorszych przyszli lepsi, co wcale nie oznacza dobrzy. Dobry jestem ja, Małysz jest słaby, skończył się, zresztą zawsze był ledwo, ledwo, cienias przereklamowany, jak Kubica i Pilch. Co ja gadam? Nie wiem, w każdym razie typowo po polsku gadam, byle co, byle jak, na wersalce z pilotem skierowanym w strone łaskawości Boga. Polak zapomina szybko jak cielęciem był i jak był nadzorowany moralnie przez twarze wyjęte z pitawalu. Niech ten Schetyna z Donaldem zepsuje cokolwiek, albo zaniecha czegokolwiek, tudzież sponiewiera kraj jak poprzednicy, to się będziemy martwić. Na razie największą aferę jaką widzę, to faks wysłany po 16 i odblokowanie negocjacji. Obie sprawy wyrosły z poziomu plotek sekretariatu do racji stanu, tą techniką bąk puszczony w salonie, może się okazać epidemią.

Skąd mam wiedzieć co ci nowi nawyprawiają, jednak dopóki nie wiem i nie widzę powodów do podnoszenia larum, siedzę cicho i cieszę się, że jest cicho. Kto malkontent, niech sobie przypomni jak poprzednicy po miesiącu chcieli ogłaszać nowe wybory i powtarzali ten manewr ze 123 razy, przy kolejnych okazjach. Kto taki bardzo ortodoksyjny i wymagający, niech ma na uwadze, że minister Lipiec siedzi, premier Lepper ma szansę aby siedzieć, minister Kaczmarek może być sąsiadem Leppera z pryczy. Tą samą celę mogą odwiedzić komendant Kornatowski, przyjaciel dworu Krauze, prezes Netzel i nie zapominajmy, ze minister Piecha wisi na włosku, Urbańskiego z Nawrata nikt nie wyspowiadał, jedynie awansował i można by tak w nieskończoność mówić o oczyszczalni Putry, pomówieniach Ziobro, Kurskiego i przeszłości pronowskiej rzecznika dyscypliny Karskiego. Pewnie, że jak się ma taki materiał wyjściowy, to i Leszka Millera można wybronić, z kolegą Pęczakiem, ale ja oczywiście nie o tym, że cieszmy się z tego co mamy, chociaż o tym, aby nie narzekać, bo może wrócić stare. Polityka jest jak usługa innych czynności seksualnych z postronną "usługodawczynią", tu nie może być mowy o moralności, etyce, czasami nawet higienie, można być zadowolonym z jakości usługi, bądź też rozczarowanym, w skrajnych wypadkach nie zdolnym do poddania się usłudze. Jeśli ktoś będzie doszukiwał się w polityce etyki i moralności, niech zapomni o orgaźmie. Proszę wybaczyć ten cynizm, mnie jednak interesuje reforma służby zdrowia, budowa dróg, stadionów, rozwój gospodarczy, cywilizacyjny i wolność. Mało mnie interesuje, czy Schetyna ma ludzi tam, czy tu, ja nawet nie che o tym wiedzieć, do mnie ma dotrzeć produkt końcowy zwany satysfakcją, jak tę kiełbasę się robi i z czego, niech pozostanie tajemnicą rzeźników.

Wielu dziś zarzuca, że Marcinkiewiczem daje i więcej w tym PR niż konkretów. Pełna zgoda, tyle że mnie takie gesty władzy podobają się niezmiernie. Władza pokazująca, że korona jej z głowy nie spadnie, jeśli się karnie rejsowym lotem do Brukseli, że nie potrzebuje 7 ochroniarzy do przeglądu wojsk lądowych, daje nadzieję na normalność. Ten rodzaj populizmu wymaga poświęceń, codziennego trudu i rezygnacji z przywilejów. Efekt mnie interesuje, mnie nie trzeba przekonywać, że loty trzeba wylatać, że limuzyny i tak trzeba serwisować, mnie przekonuje coś innego. Mianowicie to, że można z tego blichtru, szpanu, wyzywającego ornamentu zrezygnować, co wiecej rezygnacja nie boli, to ma swoją siłę. Długo tak się nie da, mimo że to wszystko ładne i nowe, jak nie będzie szło pod rękę z działaniem zmieni się w show dla show, a tego nawet najbardziej głodni igrzysk nie zniosą. Nie wiem co będzie, z tego co widzę jest postęp i władza z ludzką twarzą. Czy to zasłona dymna, czy nowa jakość? Nie mam pojęcia? Niemniej jednak za starym nie tęsknię, do starego nie biegnę, o starym chce zapomnieć jak najszybciej. Jest gorzej niż nam się wszystkim wydaje, bo można oczywiście się czepiać i narzekać, nawet trzeba, taka nasza natura, ale skoro tak, to mam jedno nadzwyczaj niewygodne pytanie. Powiedzcie mi Szanowni Rodacy, jeśli nie ci co są teraz, to kto? Widać jakąś alternatywę? Boje się, że my nie mamy wyjścia, albo się coś uda, oczywiście nie cud, cud to był PR dla tych co w cuda wierzą, ale skrawek normalności, wstęga drogi, poważanie w europejskiej rodzinie.

PS - Owszem piłem, piję i pić będę. Co w tym złego?

Matka_Kurka 2007-12-02 18:39
Głosów: 149


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1195

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1949


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1141


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1100


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 999


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 751


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 660


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 636


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 636


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 634


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 623Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha