ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości

Tekst 1193 - 01 grudnia 2007
Leniwi socjaliści z PiS boją się liberalizmu - bezlitosnej weryfikacji talentów!
Liberalizm jest jak sport i nauka razem wzięte. Wszyscy wiemy, że uprawianie sportu jest zdrowe, a uczenie się konieczne. W liberaliźmie, podobnie jak w sporcie i nauce, nie każdy zostaje naukowcem i rekordzistą i nawet nie każdy biegnie w czołówce, czy ma średnią powyżej 4. Do momentu, kiedy wszyscy naukę uważają za konieczną i sport za zdrowy, lub wyczynowy sposób na życie, wszystko gra. W liberaliźmie jest dokładnie tak samo, jako zasada "każdy kowalem swojego losu", sprawdza się doskonale i powszechnie. Nikt nie chce, żeby mu kuć podkówki, które nie są w jego guście. Liberalizm, sport i nauka jednoczy ludzi, do momentu kiedy wprowadzimy skalę i rywalizację. Od tej chwili zaczynają się problemy, ponieważ okazuje się, że wolność oznacza różnorodność. Gdyby wszyscy byli rekordzistami i mieli po 180 IQ, pomykali Porsche i jedli Kindziuk, moglibyśmy mówić o .... sprawiedliwości? A gdzie tam, moglibyśmy oczywiście mówić o socjalizmie. Boją się sportu, nauki i liberalizmu maruderzy, to oni nazywają te dyscypliny wyścigiem szczurów, złodziejstwem, wyzyskiem. Słowo maruderzy jest użyte z premedytacją i będzie mi później potrzebne do uzasadnienia marnego kontekstu tych wszystkich wywodów. Liberalizm ma swoje wady, jako doktryna jest czymś wyjątkowo idiotycznym, zresztą jak każda doktryna. Skrajna forma liberalizmu, przybierająca niemal patologiczny wymiar, to choćby popisy pana Korwina, który uważa, że kalectwo i bieda istnieją tylko po to, żeby definiować socjalizm. Pana Korwina dywagacje o dziecku jeżdżącym na wózku, które swoją "ułomną formą jestestwa" zaniża średnią liberalną, są bzdurnym, ale najlepiej obrazującym symbolem karłowacenia najszlachetniejszych idei. Działa w tym wypadku syndrom Murzyna, czy jak kto woli Żyda. Jeśli Murzyn zabije białą kobietę, w odczuciu społecznym nie jest winny Murzyn, winni są wszyscy Murzyni, bo zabił Murzyn, a jak zabił jeden Murzyn, to oczywiście wszyscy Murzyni są zabójcami. Kiedy jeden Żyd żyje z lichwy, wyciskając z biedoty ostatnie poty, nie Żyd jest krwiopijcą, krwiopijcami są Żydzi i do tego zabili Pana Jezusa.

Jeden liberał postradał rozum, ukradł, wyzyskał i natychmiast liberalizm uznawany jest za rodzaj faszyzmu dyskryminujący kalekie dzieci, starców, ubogich, dzielący ludzi na gorszych i lepszych. Liberalizm nikogo i niczego nie dzieli, nie było liberalizmu, a ludzie sami się dzieli i to na znacznie gorsze kasty, jak niewolników, chłopstwo poddańcze, parobków i rycerzy, szlachetnie urodzonych i motłoch. Pod względem podziałów, liberalizm jest czysty jak łza i niewinny jak aniołek, ponieważ liberalizm umywa ręce od podziałów, liberalizm mówi krótko: "jesteś taki jakim chcesz być". Nie ma powodu, aby się liberalizmu bać, jeśli się liberalizm rozumie i nie myli z libertynizmem. Skoro to takie proste, to dlaczego u licha, zwłaszcza w Polsce, liberalizm brzmi jak przeklęcie? Powód jest prosty, typowo ludzki, ale i też specyficznie polski. Liberalizm, z natury rzeczy, zakłada wielorakość, natomiast człowiek, zwłaszcza Polak, chce, żeby było "jednako". Każdemu niech władza da deputat i niech jeden drugiego w oczy nadbudową nie kłuje, Mercedesem nie kopci, 40 calowym TV nie razi. Reakcja na liberalizm, czyli wolność, jest histeryczna, bo liberalizm zawiera bezlitosną i widoczną ocenę nas samych, to znaczy tak się ludziom, Polakom, wydaje. Polakom się wydaje, że aby być kimś, trzeba być pięknym, bogatym i zajefajnie mądrym, tymczasem nie ma takiej konieczności i nie ma takich złożeń zawartych w idei liberalizmu. Co za tym idzie, nie gardzi liberalizm, ani biedą, ani głupotą, ani brzydotą. Liberalizm, jak to liberalizm, mówi świetnie, dokonałeś wyboru i jeśli Ci z tym dobrze, daj Ci Boże.

Gdzieś tam parę akapitów wyżej chwaliłem się, że używam słowa maruder z premedytacją i teraz potwierdzam wcześniejsze założenie. Maruderzy narzekają na liberalizm, a maruder to nieudacznik, który swoją indolencje czerpie z lenistwa. Żaden szanujący się liberał nie gardzi biedą, kalectwem, mniej lotnym umysłem, jeśli tylko te czy inne przypadłości wynikają z okrucieństwa losu. Tak zwykle się składa, że ci pokrzywdzeni przez los, nie narzekają na liberalizm, wręcz przeciwnie tysiące niepełnosprawnych robi takie rzeczy, przy których ja pełnosprawny jestem zupełnym kaleką. Żeby daleko nie szukać, przypomnę młodzieńca chodzącego po biegunie, po amputacji nogi i chciałbym zobaczyć pełnosprawnego pana Korwina, który próbuje dotrzymać temu człowiekowi kroku, bardzo chciałbym zobaczyć.

Nie pokrzywdzeni, lecz maruderzy tworzą populistyczne zagrożenia, maruderzy doktrynerzy. Oczywiście są ludzie nie dający sobie rady w życiu, no i przede wszystkim nie wszyscy mamy jednakowe szanse. Jak wiemy są tacy, którzy się wychowywali w miejscach lepszych niż podwórka, mieli lepsze ciuszki, tatę na kontrakcie za granicą. Mówiąc poważnie, najbardziej w liberalizmie niesprawiedliwy jest start i warunki treningowe. Bez wątpienia, panna Kulczykówna ma do przebycia krótką drogę, albo i w ogóle jest już na mecie, w porównaniu do panny Nowakówny. Dlatego też, nie można traktować liberalizmu jako wyznacznika talentów i możliwości, trzeba brać poprawkę na punkt wyjścia i długość drogi. Tylko, że to akurat nie jest wina liberalizmu, to jest wina odwiecznego "porządku" na tym świecie, czy jak kto woli, kaprysów Pana Boga. Bieda, nikczemne pochodzenie, kalectwo, ułomność wszelaka, zawsze była na cenzurowanym, taka już podła nasza ludzka natura i tak naprawdę dopiero liberalizm dał sygnał do zerwania z odwiecznym podziałem na kasty. Liberalizmu nie trzeba się bać, liberalizm nie jest policjantem, liberalizm jest adwokatem. Jeśli liberalizmu nie traktuje się doktrynalnie i pamięta o wadach liberalizmu, które zobowiązują do wsparcia ludzi nie radzących sobie tak dobrze jakby chcieli, nie widzę lepszej recepty dla społecznego, sprawiedliwego rozwoju.

PS - Przepraszam, dziś zaspałem i miałem 40 minut na spisanie gorących myśli, bez stymulatora w postaci taniego wina, ale już nadrabiam zaległości stymulacyjne, czego i Wam serdecznie życzę. Dlaczego jeszcze piszę? Przyzwyczaiłem się do swoich gości, ulubionych Nicków i nie mogę się odzwyczaić.

Matka_Kurka 2007-12-01 20:58

Głosów: 312
URL do tego tekstu:
http://www.matka-kurka.net/post/?p=1193
Głosuj             Wyślij na e-mail              link do onet.pl


Wasze komentarze do tego tekstu
 Wątki   Odpowiedzi   Autor   Wyświetleń 
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz nowy wątek Dodaj nowy wątek

Forum


15.09.2008, 01:51 jajakoja Zobacz ostatni post
na wątku: Dlatego że przeżył rządy Kaczyńskich

Fraszki Petrosa
Pan Tarejusz

Czat

rozmawia:
estimado


Wiadomości dnia
Ławrow: użyłem niecenzuralnego słowa, ale cytując kogoś innego

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przyznał w niedzielę, że użył niecenzuralnego słowa w rozmowie z szefem brytyjskiego MSZ Davidem Milibandem, ale był to tylko cytat z czyjejś opinii o prezydencie Gruzji.


"Der Spiegel": Saakaszwili okłamał Zachód

W Waszyngtonie narasta podejrzliwość, że prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili to hazardzista, który sam wywołał krwawą pięciodniową wojnę na Kaukazie i bezczelnie okłamał Zachód - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel".


Ziobro: nie nazwałem doktora mordercą

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapewnił, że nie zamierza pozywać za dokładne cytowanie jego słów o doktorze Mirosławie Garlickim. Jak wyjaśnił wcześniejsze doniesienia tvp.info wynikały z "nieporozumienia w prywatnej rozmowie z dziennikarzem" serwisu.


Gosiewski chce od Pitery 100 tys. zł zadośćuczynienia

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Gosiewski zapowiedział na antenie Radia Kielce, że pozwie do sądu Julię Piterę. Poseł będzie się domagał, by minister Pitera wpłaciła 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz Caritas Polska. Uważa, że byłby to właściwy akt przeprosin.


W różnych miejscach Suwałk podpalano cztery samochody

Cztery samochody spłonęły, a jeden został uszkodzony w nocy z soboty na niedzielę w Suwałkach - poinformował Jacek Dobrzński, rzecznik podlaskiej policji.


Kościół anglikański przeprasza Karola Darwina

Kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina za to, że "źle interpretował" jego teorię ewolucji i zachęcał innych do jej ignorowania i odrzucenia - podał na swej stronie internetowej brytyjski dziennik "Daily Telegraph".


Szukała pracy; została zgwałcona przez dyrektora?

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach Jacek K. został w sobotę zatrzymany przez policję pod zarzutem gwałtu na 23-letniej kobiecie - poinformowała podlaska policja.

źródło: wp.pl
Szef PiS dla DZIENNIKA: Kaczyński: Nie odmówię Tuskowi spotkania
Gdyby rzeczywiście Donald Tusk chciałby ze mną się spotkać i porozmawiać w jakiejś sprawie merytorycznej, to ja nie odmawiam - zapewnia w rozmowie z DZIENNIKIEM prezes PiS, Jarosław Kaczyński. "Ale przecież są telefony. Kiedy ja byłem premierem i mimo ataków chciałem z nim porozmawiać, to nie szukałem żadnych pośredników. I było zupełnie spokojnie" - mówi zdziwiony faktem, że premier prosi prezydenta o pomoc w zorganizowaniu takiego spotkania.

Premier zamawia drogą usługę: Tusk zapłaci 100 tys. zł za wywieszenie flagi
Ile kosztuje zawieszenie flagi? Ile jest warte to, by nie wisiała ona do góry nogami? Zdaniem premiera Donalda Tuska za taka usługę warto zapłacić aż 100 tys. zł - donosi "Newsweek". Tyle bowiem zapłaci Kancelaria Premiera prywatnej firmie za wywieszanie flag z okazji wizyt zagranicznych gości.

Woli samoloty rządowe: Tusk jednak nie lata rejsowymi kursami
Na początku kadencji premier Donald Tusk zapowiadał, że - by odciążyć budżet - z samolotów rządowych przesiądzie się do rejsowych. Jednak z szumnych zapowiedzi nic nie wyszło. TVP Info obliczyła, że na 23 służbowe podróże szef rządu tylko czterokrotnie korzystał z usług komercyjnych linii lotniczych

Były minister grozi procesami: Cytujesz Ziobrę? Zostaniesz pozwany
Pozwę do sądu każdego, kto będzie cytował moje słowa - zapowiada Zbigniew Ziobro. Chodzi o słynne już zdanie o kardiochirurgu Mirosławie G.: "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Były minister sprawiedliwości przekonuje, że zdanie to zostało wyrwane z kontekstu, a to wywołało "nagonkę prasową" - twierdzi TVP Info.

"Nie ma i nie będzie żadnych konfliktów": Koalicja bagatelizuje starcie Pitery i Kłopotka
Julia Pitera zapowiada ujawnienie prawdziwej bomby, Eugeniusz Kłopotek z PSL mówi o politycznym samobójstwie posłanki PO. Czy tak ostry konflikt między politykami rządzących partii grozi krachem koalicji? Nie - odpowiadają zgodnie szefowie klubów. "Nie ma żadnych konfliktów i nie będzie między politykami PSL i PO" - zapewnia Zbigniew Chlebowski.

Zapowiedź premiera wzbudza emocje: Politycy: Euro w 2011 roku? To nierealne!
Prezydent, PiS i SLD domagają się, by premier przedstawił harmonogram wchodzenia Polski do strefy euro. Kilka dni temu Donald Tusk zapowiedział, że nową walutą będziemy płacić już za trzy lata. PiS jednak ostrzega: do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. Opozycja przekonuje też, że wprowadzenie euro w 2011 roku jest raczej nierealne.

CBA uwiodło Sawicką?: Posłanka o agencie: Czułam jego podniecenie
Beata Sawicka, oskarżona o wzięcie łapówki od agenta CBA, niebawem stanie przed sądem. Była wpływowa posłanka PO przygotowała linię obrony, którą można streścić w ten sposób: "Zawsze byłam uczciwym człowiekiem. Jeśli zgrzeszyłam, to tylko dlatego, że przez wiele miesięcy namawiały mnie do tego służby IV RP" - pisze DZIENNIK.

źródło: dziennik.plDziennik Internautów

Statystyki


od 02 lutego 2007
głosów: 221719
wizyt: 1108781
odsłon: 2938788

Info o nowym tekście
RSS tekstów
RSS komentarzy

Evergreens


podsumowanie IV RP
wyjątkowy rok
historia jednego życia
zawiniło Webasto
podwórko

demokracja
jakiej Polski chcemy?
silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

elektorat
polski katolicyzm
tradycja
patriotyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
mentalność kanara

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
socjotechnika

kult biedy
dwie wizje Polski
kartofel
tandeta
czytelnik uzależniony


Inni blogerzy piszą


blogi polityczne


Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
YamahaO stronie | Linki | Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 www.matka-kurka.net
Blogi polityczne