Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154558
wizyt: 825391
odsłon: 2103681

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Dutkiewcz zrobił więcej niż mógł! Nikt nie jest winny, wygrała kasa i cwaniactwo!
Szkoda Wrocławia, bardzo szkoda, nie dopatrywałbym się jednak win, ani u tej dzięki Bogu odchodzącej, ani u tej obecnej władzy. Nic tu nie jest winna władza jakkolwiek, ten wybór był wydrukowany, wygrała mamona i cwaniactwo. O ile cwaniactwa w Polsce nie brakuje, o tyle Dutkiewicza do cwaniaków zaliczyć trudno, Dutkiewicz zrobił co mógł, a ponieważ był biedny i uczciwy, przegrał z bogatymi cynikami. W ogóle dziś jakieś same porażki, czytałem, że Lech Wałęsa nawołuje do podsumowania "Nocnej zmiany" komisją śledczą. Z całym szacunkiem panie Lechu, ale dajmy sobie spokój z incydentalnym rewanżyzmem, co ekipa to prostowanie zakrętów historii. Metoda jest prosta, jedna i jedyna. Otworzyć całe to szambo zwane archiwum teczek i niech się kąpie kto chce, niech skacze na główkę i nurkuje, niech szuka pereł i starych gumowców. Zapewniam, że gdy po takiej kąpieli nurkowie i poławiacze wyjdą na ląd, nie wzbudzą entuzjazmu i przyjaźni sobie nie przysporzą. Rozumiem PiS, że pod pretekstem moralnych i seksualnych nieczystości, chcieli pozostawić sobie moździerze do rozwalania całych formacji, ale nie rozumiem, choćby takiego LiD i w ogóle przeciwników lustracji, którzy się upierają aby pozostawić pożywkę dla Macierewiczów, Gosiewskich i innych Hofmanów. Po co pytam ta karma dla ubogich, ta jatka dla żebrzących sławy i pamięci?

Odciąć źródło oszołomstwa, a wyschną całe stada i to na wiór wyschną. Skoro już jesteśmy przy stadach, to podobnież objaśniło się o co chodzi z tym "bydłem". Jak wygląda objaśnienie? Ano niemal analogicznie do słynnych czynnych szatanów, którzy zostali porozsyłani nie do 5 milionów Polaków, ale do wszystkich Polaków, poza ówczesnymi 3 milionami głosującymi na PiS. Cała Polska podniecała się skąd ten cytat i kogo mam obrazić najdotkliwiej i wtedy Polska dowiedziała się, że był taki ostatni romantyk, skądinąd talentu miał niewiele, niejaki Ujejski i głowę daję, że dziś już Polska o Ujejskim zapomniała. Pono słowa o bydle przed Bartoszewskim wypowiedział jakiś przedwojenny satyryk. Nie mam pojęcia cóż to za satyryk wypowiedział te słowa, ale dotarłem do cytatu w oryginale i tam stoi wyraźnie, że bydło nie odnosi się do 5 milionów Polaków, a tak naprawdę do jednego, góra dwóch bydlaków, czy jak kto woli dwóch pastuchów i kilkunastu pomocników.

Połączyłem te dwa wątki w jeden wydawałoby się chaotyczny wywód, jednak to się jedno z drugim przeplata. Na lustracji zbili kapitał najwięksi nieudacznicy i marginalni bohaterowie, tudzież pryszczaci młodzieżowcy, którzy niebezpieczeństwa przeleżeli w kołysce,. Dziś ci żerujący na słabościach bliźnich, recenzują życiorys, którego starczyłoby dla całej rodziny wszystkich członków marnej partyjki. "Bydło choćby dyplomowane, to zawsze bydło" - cytat wygląda mi na nic innego jak na ripostę, o którą się tacy jak czerwony nos Rumcajs i sam trwale zaburzony prosili, czyniąc chamskie aluzje pod adresem Bartoszewskiego. Moim zdaniem to zbyt ostro powiedziane, co nie znaczy, że nieprawdziwe. Prawdziwe jak nie wiem co, gdy się słucha obu "naukowców", którzy tytułów dochrapali się na odmienianiu Lenina przez przypadki, gdy się czyta fragmenty ich prac, to z takim bełkotem, dziś nawet licencjatu by nie zaliczyli. W ogóle to kategoryzowanie inteligencji poprzez: "ledikimację proszę", jest jakiś żałosną projekcją kompleksów. Tak się składa, że sam w latach młodości uważałem studiowanie za nudne udowodnienie sobie, że mnie stać.

Trzy razy dobierałem się do indeksu, za każdym razem na innym kierunku i w końcu wieczorem musiałem odbębnić 5 lat na Uniwersytecie Wrocławskim, aby dołączyć papier do CV, z kierunku jeszcze innego. W tym czasie, gdy poszukiwałem sensu życia moi koledzy i koleżanki zostawały magistrami i doktorami. Co najmniej połowa z nich nie napisała kolokwium bez ściągi, nie zaliczyła pracy bez ściąga.pl, a 1/3 kupiła pracę magisterską i to chyba jest norma na każdym kierunku. Inna część moich znajomych posiada średnie, nawet zawodowe, ale wśród nich są tacy, że o antykach, historii i muzyce nie pogadasz, bo wstyd ci będzie, jak mało wiesz. Inteligencja to coś więcej niż tytuł zdobyty w sterylnie naukowych warunkach. Mam ogromny, olbrzymi szacunek dla inteligencji dyplomowanej, jest wielu ludzi łączących świadectwa z intelektem, Kołakowski, Bauman, Wnuk - Lipiński, Bednarek, Miodek, Bralczyk i to jest pewien stan doskonałości. Pytanie czy to jest jedyny stan doskonałości i czy niezbyt rozgarnięci dyplomowani "intelektualiści", a tych jest więcej niż wielu, mają jakikolwiek mandat, aby w małostkowości swojej zaczepiać o habilitację Bartoszewskiego? Jeśli to ma być dyplomowana intelektualna klasa, to riposta Bartoszewskiego jest wyjątkowo akuratna. Dyplom nie przeszkadza inteligencji, natomiast bydło, bydłem, pozostanie, choćby się samo tytułowało profesorami.

Matka_Kurka 2007-11-26 22:14
Głosów: 254


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1187

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1951


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1144


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1102


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 1000


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 751


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 661


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 636


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 636


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 634


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 625Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha