Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154166
wizyt: 823215
odsłon: 2099374

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


List otwarty, pro publico bono. Profetyczne epitafium dla Pana Ludwika i jego Pana.
Wieś gdzieś w zachodniej części Polski, dnia dzisiejszego, roku pamiętnego 2007.

Szanowny panie Ludwiku Dorn,

W odpowiedzi na Pana pretensjonalny apel skierowany w stronę mojej skromnej osoby, odpowiadam w języku Pana kompleksów, aby efekt odpowiedzi nie pozostawiał wątpliwości, co Pan i Pana Pan mi może. Pan i Pana Pan reprezentuje skatologiczną wizję patriotycznego hedonizmu, opartego na lubrykatorze doznań narodowościowych. Ekspiacja związana z autorską profanacją tabu, jest cedowana na opozycyjne desygnaty, co powoduje syntetyczność aksjologii bazującej na doktrynie władzy jako celu nadrzędnego. Personalistyczne odwołania do zjawisk umocowanych w eklektycznej rzeczywistości historycznej, komponuje obraz winy zbiorowej podzielonej na indywidualne kary. Aksjomaty w obszarze teorii redukują się do poziomu erzaców działań, co zaciera granice między wywołanym skutkiem, zwykle niepożądanym, a błędnie zdefiniowanymi przyczynami.

Synkretyczne dążenie do synekury moralnej, odzwierciedla labilność etosu i polaryzację celów, które w istocie są zastępowane półśrodkami. Etymologia pierwotnych znaczeń ulega defraudacji i ustępując miejsca rustykalnej formie przekazu, mającej unormować, wręcz umożliwić relacje między dekodującymi komunikaty, czyli odbiorcami dysponującymi śladową percepcją (wg nadawcy) i źródłem komunikatu, którego aspiracje i nieco większy potencjał (wg nadawcy), wyrażony pompatycznością ego, nie powinien zrażać odbiorców. Proces wymiany myśli między skomunikowanymi ośrodkami, ma charakter emocjonalnego ekwiwalentu regulującego deficyt intelektualny, w tym wypadku pojmowany jako agregat możliwości. Ten rodzaj ujmowania imponderabiliów władzy w ramach przekazu redukcji pojęć i znaczeń oddaje sensu stricte aurę popkulturowej wizji oskalpowanej do poziomu archetypu, sprowadzonej do alienacji i kontestacji cywilizacji. Procesy adaptacyjne nie leżą już w sferze kompetencji ich twórców, zaczęły odgrywać samodzielną rolę, stały się produktem ubocznym zaniedbań. Czy kolejny etap inflacji sacrum wywoła etiolację odwiecznego katalogu myśli prostych, ale dotąd uznawanych za wartość i genezę narodowego kapitału? Czy już możemy mówić o etapie, w którym rzeczy dzieją się deus ex machina?

W fizykalnym patosie odzwierciedlona determinanta archetypicznych i totemicznych zabobonów definiuje formację PiS jako popkulturową redukcję tradycji rozumianej w ujęciu klasycznym. Epistolarny charakter werbalnego przekazu asymiluje toksyczną semantykę obrzezaną z wielokulturowości, a przez to funkcjonalności w obszarze dydaktycznym i na płaszczyźnie kongenialności znaczeń, chciałoby się rzec endemicznych desygnatów. Paradygmat afirmacji postępu definiowany jako scholastyczny dogmat pragnień, pozostaje w jawnej sprzeczności z zamierzonym i nieuzyskanym efektem indoktrynacji progenitury. Co zajmujące w tej wyeksponowanej hekatombie celów ukrytych, to subiektywna ocena porażki przewartościowana do poziomu cum laude, a to z kolei określa okultację dążeń.

Symbiotyczne próby spłaszczania dyfamacyjnego przekazu, przy jednoczesnym odwoływaniu się do koncyliarności adwersarzy, wywołuje reakcje ambiwalentnej huśtawki nastrojów, od groteski do agresji, w tym wypadku sprowadzonej do funkcji odruchów obronnych. Swoista interlingua będąca w swej semiotycznej i fonetycznej kontrowersyjności niczym innym jak, a prima vista prymitywizacją idei wywołuje konflikt introwertyczny, mimo że wektor progresywnego komunikatu skierowany jest na zewnątrz. Patrząc na problematykę Pańskiego, złożonego w swej prostocie interwału pojęć, można by zaryzykować stwierdzenie, iż w wyniku zatracenia dystansu emocjonalnego między Panem i Pana Panem nastąpiło sprzężenie zwrotne ad personam. Pańska formacja w sensie formalnym, i co za tym idzie merkantylnym przestała chronić katalog Pańskich uzurpacji, w ścisłym związku z Pana porażką pozostaje zdefiniowana w sanskrycie Karaczakra. Pański uzus jest modelowym przykładem sublimacji, nie ma etapów pośrednich w Pańskim przejściu od zenitu do nadiru.

Parafrazując i personifikując syntezę pańskich laudacji pod moim adresem z przygnębieniem konstatuję, że ów pakiet jest projekcją Pańskich konfabulacji zakotwiczonych w kurczliwym intelektualnym libido, natomiast logika Pańskiego parytetu emocji zaczyna pełnić funkcję autodestruktywnej erozji potencjału. Kończąc przewód, który z natury rzeczy musiał odwoływać się nie tylko do egzegezy Pańskich intencji, ale i do riposty Pańskich anatem ciśniętych ad hoc, pragnę Pana zapewnić, że Pańska historia wieńczy się nieuchronnie w postaci nie pozostawiającej wątpliwości, czym Pańskie dotychczasowe aspiracje były i co z nich pozostało. Wobec powyższego nie należy okazywać pakietu uczuć osadzonego w imadle depresji, wspieranej przez immatrykulację definitywnej porażki. Prolonguję nadzieje, że plebejskość Pańskich postaw ulegnie presji majaczącego w odległej perspektywie intelektu. Pragnę Pana pocieszyć, w chwili zasłużonej alienacji, że nic to panie Ludwiku, wobec Pańskiego Pana, Pan jedynie stracił wszystko, posiadając mało, Pański Pan ma przed sobą spotęgowaną do granic fizycznego bólu, powtórkę z rozrywki, jakiej dostarczył Pan swoją odchodzącą osobą mnie, wykształciuchowi. Pański Pan, w odpowiedzi na jego koniec, uzyska w trybie. Już dziś można kategoryzując i antycypując stwierdzić, że ciskanie razów pod adresem całej Pańskiej byłej i obecnej Pana Pana formacji, to tir aux pigeons. Kłaniam sie nisko, nie rozpaczając nad Pańskim finitum i uwadze polecam moja dotychczasową i obecną profetyczną precyzję.

Podpisano

Wielce Szanowny Pan Wyszktałciuch Matka Kurka

Matka_Kurka 2007-11-25 15:39
Głosów: 354


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1185

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1949


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1141


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1100


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 999


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 751


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 660


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 636


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 636


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 634


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 623Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha