Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154556
wizyt: 825380
odsłon: 2103659

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Ta pestka, to efekt negocjacji "paktu stabilizacyjnego" z ludźmi marnej reputacji.
Dopiero co Marcinkiewicz "robił" Euro, a tu już pocisk w ścianie. Nie macie wrażenia, że jak na rodząca się władzę, zbyt mało tu bólu i newsy jak z sezonu ogórkowego? Za dwuletniej mitręgi taka informacja chyba w ogóle nie dostałaby się na top, między chamy i warchoły. Jak tak, to ja dziś też ogórkowo, ale mam nadzieję, że nie całkiem nudno.

A w TV pokazali, jak biedny pan Piecha pyta redaktora, co on ma teraz zrobić, kiedy go świeżo na kłamstwie przyłapano? Poradź pan coś, co pan proponuje? Poradził redaktor, aby powiedzieć prawdę i minister od pierwszej chwili podniecił się tym pomysłem, nawet przyznał rację, że od czasu do czasu można spróbować czegoś nowego. Minęła noc i na konferencji już zupełnie inny człowiek, on po konsultacji ze sztabem, nie pamięta czego nie wypada pamiętać, niby się spotkał, ale się nie spotkał, bo się spotkał tylko, że w gremium, niby leku nie było, ale był, generalnie za wszystko odpowiadają media i czeskie błędy. Mój Boże, biedaku, gdybyś ty był z PO, albo z LiD, już by ci twoi koledzy szczapy pod stosem palili. Dwie ostatnie akcje, wywożenie kwitów przez cyborgów Macierewicza i akcja lobbystyczna pana ministra wystarczyłyby Kurskiemu, Brudzińskiemu, Kaczyńskiemu i reszcie, aby wykończyć każdą partię wodospadami pomówień, cysternami pomyj i wielogodzinnymi "Misjami specjalnymi". Patrzę na tę naiwną władzę, ale i opozycję i oczom nie wierzę. Kalisz broni kwitów, że im w pałacu dobrze i szczelnie będzie. Kopacz strzeże Piechy przed złymi językami, normalnie jakbym się w jakimś Luxemburgu obudził, czy innej Szwajcarii, gdzie politykami mało kto się interesuje.

Na tle tych obrazków co widzimy? Dwóch niezłomnych, trwale zaburzonych intrygantów. Zamknęli się gdzieś na Helu i dyspozycje wydają. Ten bardziej zaburzony wydał ukaz, aby powołać Służbę Bezpieczeństwa do spraw zbadania porażki wyborczej i wyciągania winnych. W międzyczasie, gdy się okazało, że nie można już się podniecać codziennym konfliktowaniem Leppera z Giertychem, poniżaniem obywateli i opozycji, trwale zaburzony wypełnia sobie dni, szczuciem dawnych kumpli. Nie ma tu innej diagnozy, ten osobnik po prostu karmi się tego rodzaju intrygami, on to kocha, dlatego żyje i po to w ogóle codziennie wstaje. Czytam uważnie komentarze ludzi potrafiących pisać i myśleć, w wielu z nich przebija się taka nadzieja, czasami pewność, że oni (PiS) sami się wykończą, nie ma co się przejmować. Czytam i mimo wszystko się przejmuję, rozpadać to się rozpada, co do tego wątpliwości nie ma, właściwie poza królową matką, nie masz w Rzeczypospolitej godnego zaufania, co by nie mogł podpaść trwale zaburzonemu.

Mam jednak wątpliwość, co do ostatecznego unicestwienia, bo niby co taki Dorn sobie może. Jak widzimy na załączonym obrazku świat się nie zawalił bez Rokity, a nawet wygrał, nie zawalił się bez Marcinkiewicza, chociaż przegrał, dlaczego miałby się zawalić bez Dorna. Czy to mało jego następców czai się w rogowych okularkach, gotowych w chamstwie i fanatyzmie przegonić starszego kolegę? Spójrzcie choćby na tę nowo kreowaną gwiazdę, wabi się jakoś podobnie, Kamiński czy cóś i niech ja skonam, jeśli go od wyborów 12 raz nie widziałem w TV. W PiS nie ma przypadków, to "przyroda" PiS wypełniła pustkę. Patrzę na tego jegomości i widzę, że to więcej jak 27 lat nie ma i już napompowane partyjną surowicą, jak bułgarski ciężarowiec sterydami. On na proste pytanie, co sądzi o kłamstwie Piechy, mówi mniej więcej tak: "Stajemy przed faktem medialnym, w związku z tym w obrębie działań partyjnych, ustalimy prawdę materialną i poczynimy stosowne i adekwatne kroki. Na dzień dzisiejszy nie ma obiektywnych przesłanek, aby w przedmiocie i toku ustaleń wprowadzać nerwową, emocjonalna atmosferę. Merytoryczne parytety i pryncypialne uwarunkowania jednostkowego przypadku, złożą się na sumę końcowych ocen i ostateczny werdykt".

Obawiam się, że nadałem temu cytatowi nieco normalności, oryginału nie jestem w stanie powtórzyć. Piszę o tym przypadku jak o klinicznym systemie wszczepiania wirusa. Nikt zdrowy nie bulgocze w ten deseń. Tak to ci tylko polityk wodę poleje. Czyż to nie jest przerażające, że tak łatwo zastąpić Dorna i innych? Młody chłop i już po nim, już przesiąkł tym, co przez dwa lata widzieliśmy i czego nie dało się znieść. Gdyby on tak wrócił do chałupy o 5 nad ranem i na proste żonine pytanie: "Piłeś?", zaczął wygłaszać wątki prawdy materialnej, dostałby z liścia i kopytkami by się nakrył. A w partii i TV, szczeniak robiąc z siebie błazna, robi błyskawiczną karierę. Nie ma w umysłach tych nowych, głodnych sukcesów, czegoś takiego jak prawda bez dodatków, nie ma czegoś takiego jak: "może by tak spróbować i raz nie robić z siebie idioty". Jest ciąg na władzę i parcie na szkło, jedno i drugie jest w Polsce łatwe i z tej łatwości korzystają całe rzesze. Z tego powodu boję się, że to (PiS) samo się nie wykończy, a sondaże po tych wszystkich osłabiających akcjach nadal 25%. Pchają się do polityki coraz większe miernoty. Te największe lądują pod skrzydłami trwale zaburzonego, tym rad sposobem buntownicy zostają zastąpienie przez świeżą krew, głodną krwi i sukcesów.

W takim PiS karierę można zrobić w 5 minut, wystarczy wchodzić w okrężnice po kostki i klepać wyuczone w sztabie formułki retoryczne. W ogóle łatwo zostać sławnym, sam dostałem chyba ze 4 propozycje i to od poważnych tytułów, propozycje były zawsze tej samej treści. Szanowny panie nazywam się taka i taki, właśnie pisze artykuł o ludziach angażujących się w Internecie, wie pan taki przegląd osobowości. No, myślę sobie i to za każdym razem, znów zapraszają na wybieg, żeby kręcić biodrami gdzieś między ortograficznymi prowokatorami, a rozwódkami piszącymi o szczegółach skromnej anatomii byłych mężów. Sława szeroko otwiera ramiona, ja tym czasem grzecznie udaję, że mnie nie ma, jakoś nie ciągnie mnie w tę łatwą stronę. Podobne propozycje składa się politykom, zwłaszcza tym na dorobku i ci nie wahają się sekundy, stają w szranki we wszelkich konkursach i zajmują rozkładówki, między nowymi cyckami Dody i panią z serialu, która porzuciła partnera, bo ten nie lubił brokułów. Pozwoliłem sobie na ten osobisty wątek, ponieważ tak sobie myślę, że zarówno politykom, jak i mediom wydaje się, że jakby to powiedzieć, wszystko można nie tyle kupić, co każdego sprzedać.

Reakcje na takie oferty są dwojakie, albo się mówi nie i uchodzi za dziwaka, albo się mówi tak i zostaje marszałkiem Sejmu, czy też ministrem od śledzi w najgorszym razie, jak się już nic nie ma do powiedzenia, a jednak bardzo się chce. Ja to jeszcze zwykły Ziutek jestem, żaden tam ze mnie wartościowy, czy przydatny, ale jak mają ludzie wartościowi i przydatni odnaleźć się w takiej tandecie. Jeśli fryzjer Hofman, opowiadający idiotyzmy z taką łatwością, jakby nic innego całe życie nie robił, zostaje gwiazdą po opluciu ludzi przez duże L (Bartoszewski), to dlaczego inni młodzi "zdolni" mieliby z tego "rozwoju" nie skorzystać. Ich nawet nie trzeba zachęcać: "wie pan my robimy taki program, piszemy taki artykuł, może by pan". Oni sami walą do wrót i gdy słyszą, że nie ma miejsca, to pokazują na Dorna - A ten co tu robi? On się zużył! Teraz ja! Nie, to się chyba samo nie rozleci, boję się, że samo może się tylko rozrosnąć. Żeby się nie rozrosło i rozleciało, trzeba oddzielić trwale zaburzonych klonujących nowych wiernych, od tych bardziej ambitnych, dających nadzieję, że nie w każdej sytuacji i nie za wszelką cenę, będą szli na skróty ścieżkami rozwoju.

Matka_Kurka 2007-11-20 19:52
Głosów: 247


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1176

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1951


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1144


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1102


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 1000


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 751


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 661


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 636


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 636


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 634


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 625Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha