Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154166
wizyt: 823244
odsłon: 2099432

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Źle, pani była minister! Stadion narodowy w ogóle i nigdy nie powinien powstawać!
Stadion Narodowy? Czemu nie, wzorem walących się poniemieckich chałup, zawsze można przyczepić talerz satelity i będzie nowocześnie. Żyjemy w kraju, gdzie z Wrocławia do Warszawy jedzie się po jednopasmowej drodze 8 godzin, jeśli TiR nie trafi w malucha. Niejaki Lech Kaczyński był prezydentem przez 4 lata i z narodowych ambicji, pryszło mu do głowy tylko muzeum. Postawił muzeum, jak się okazuje na działce, którą można opchnąć byle komu, bo ma działka prawa własności, ale nie jest własnością miasta. Nie czuł potrzeby prezydent Kaczyński, aby wybudować choćby salę gimnastyczną, aż tu naraz husaria pisowska ruszyła do budowy polskiej Marakany, w imię Boga Honoru i przeciw PO oczywiście. Ni stąd ni z owąd, będziemy budować 50 tysiącznik w środku Warszawy i jakie słyszę argumenty?

1) Bo mało czasu.
2) Bo jak nie teraz to nigdy.
3) Bo zaraz przyjedzie komisja FIFA.
4) Bo Warszawa musi mieć stadion narodowy.

Zero, ani jednego argumentu racjonalnego, wszystko w ramach polskiego bigosu, nóż na gardle no to za łopaty, kopać, budować byle co, byle jak, byle było wielkie i narodowe. Stadion San Siro ma blisko 100 lat, modernizowany był kilkakrotnie, bez żadnego problemu technicznego, architektonicznego, czy innego. Nasz gigant w Warszawie, zbudowany pół wieku temu nie nadaje się do niczego poza bazarowym handlem i wyburzeniem. Nic to nikogo nie nauczyło. Największy problem, to nie sama chora idea, budowania narodowego stadionu, ale problemem jest lokalizacja okazjonalnego obiektu za kasę większą niż niż można sobie wyobrazić. Ktoś powie, że się nam należy! A ja spytam, czy w kraju gdzie lekarz zarabia mniej niż babcia klozetowa w Szkocji, stać nas na budowanie obiektu, który będzie kosztował więcej niż najdroższy stadion świata na Wembley? Ba, wartość samego gruntu na którym stanie obiekt jest większa niż wartość Wembley. Nie ważne, budujemy, wywalamy 6 miliardów na stadion, w tym 4 na sam grunt i będziemy dumni z obiektu.

Gdzie budujemy ten piękny nowoczesny obiekt? Obok cmentarzyska, symbolu polskiej idiotycznej myśli architektonicznej. Nie da się przebić z argumentami racjonalnymi, urbanistycznymi, estetycznymi, wszystko przegrywa z argumentem narodowym. Patrzę sobie na ten cyrk i tak sobie myślę, że najsłynniejsze stadiony jakie powstały na świecie, poza Wembley, to są stadiony klubowe, Barcelony, Realu, Monachium, Amsterdamu i gdyby Hiszpanowi, Niemcowi, Holendrowi, powiedzieć słowo o narodowym stadionie, wybałuszyłby oczy na wierzch. Racjonalnym byłoby zbudowanie stadionu stołecznego na Legii, czy Polonii na wzór San Siro, z zachowaniem proporcji, gdzie obie pierwszoligowe drużyny grałyby do woli, a nie pakowanie 6 miliardów w fanaberie zacofanego kraju, gdzie drogi nie uświadczysz. Stadion narodowy w Warszawie, jak to dumnie brzmi, a proszę mi powiedzieć jak to się dzieje, że mecze siatkówki rozgrywane są w spodku? Słucham? Ano właśnie, bo w Warszawie są jedynie sale gimnastyczne, a nie hale widowiskowe. Wpompuje się 6 miliardów w bezużytecznego kolosa i tym samym powstrzyma wszelkie inne inwestycje sportowe na długie lata.

Polskie piekło i co gorsze słyszę paru ekspertów, używających tych samych idiotycznych argumentów, że czasu nie ma, że stolica musi mieć, że budować i koniec. Kraje bogatsze od nas zachowują się racjonalniej i dlatego są bogatsze. Co tak naprawdę jest śmieszne w tym wszystkim? Najbardziej to, że gdyby nie przypadek i łaskawość Platiniego, każdemu kto mówiłby dzisiaj o narodowym stadionie obok stadionu 10 lecia, psychiatra zapisałaby stosowne środki. Teraz zwariowali wszyscy, łącznie z częścią architektów, sportowców i urbanistów, bo wszyscy podnieceni gigantomanią, zastaw się a postaw się, najlepiej na narodowo. Jednym z bardziej zabawnych argumentów jakie dziś usłyszałem i to o zgrozo od doradcy, to argument taki, że gdyby w miejscu stadionu powstały mieszkania, Warszawa zakropkowałby się jeszcze bardziej. Wynika z tego, że najlepszym sposobem na budowanie wydajnych dróg i infrastruktury jest wysadzanie w powietrze warszawskich osiedli, kumulujących zbyt dużą liczbę mieszkańców. Gdyby tak wysadzić Ursynów i wybudować 5 stadionów narodowych w leju po bombie, mielibyśmy stolicę luźną jak ta lala. Drugi fajny argument, pod tytułem, dlaczego po wyborach ta afera? Fantastyczny argument, przed wyborami wjechać na narodową nutę stadionu obok bazaru, równa się 80% poparcia dla PiS. A wszystko jest takie proste, wystarczy zaprosić, dwóch trzech architektów, paru urbanistów, którzy wybudowali takie obiekty w W TYM WIEKU LUB POD KONIEC UBIEGŁEGO i spytać z czym to się je. Kiedy się wydaje 6 miliardów, to chyba warto się zastanowić na sensem tego wydatku, który mógłby wybudować 120 km autostrady. Taki gigant jak Allianz Arena w Monachium nie powstał na rynku, ale na opłotkach, budowano go 30 miesięcy, czyli 2,5 roku i to jest gigant 66 tysięcy miejsc, kosztował 340 E, czyli lekko ponad miliard, nie wiem ile kosztował grunt, ale znając Niemców, na pewno nie 4 miliardy. Ten stadion nie jest fanaberią ubogich krewnych, tam tętni sportowe życie, nawet dwa razy w tygodniu są rozgrywane różnego rodzaju mecze, pucharowe, ligowe, reprezentacyjne. Dlaczego tak zbudowano stadion i dlaczego grają tam obie pierwszoligowe monachijskie drużyny i dzieje się tam nie mało. Dlatego, że kasę na ten stadion wwaliła firma z zamiarem zarabiania, a nie leczenia narodowych kompleksów. Stadiony są sportowe, narodowe są bezużyteczne monumenty.

Matka_Kurka 2007-10-29 21:22
Głosów: 247


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1143

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1949


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1141


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1100


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 999


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 751


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 660


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 636


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 636


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 634


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 623Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha