Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154165
wizyt: 823209
odsłon: 2099363

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Fani nie pamiętają co Jarosław powiedział wczoraj, moje teksty oprawiają w ramki!
Dziś będzie trochę o całej sekcie prawej i sprawiedliwej, ale z obrazkami, przykładami i odrobiną prywaty. Pisuje sobie tutaj od dwóch lat, zdarzało się pisać rzeczy mądre i takie bardziej od mądrości odległe, śmieszne i ponure, emocjonalne i ważone. Wielu ludzi za moje pisanie dziękowało, wielu się nie zgadzało, gros wylewało pomyje, ale to wszystko mieści się w kanonie normalnych forumowych zachowań. Ja tam "braćmi" nie jestem, żebym się domagał uwielbienia, czy przepraszania za stwierdzenie "biologicznego faktu". W ogóle raczej jestem człowiekiem stroniącym od przeprosin i fleszy, dlatego też uważałem swoją "twórczość" za standardową, ot zwykłe pisanie po forach. Okazuje się jednak i to okazuje się coraz częściej, że dla pojedynczych egzemplarzy matka kurka staje się kimś więcej niż forumowiczem, kimś więcej niż grafomanem, czy ubekiem, matka kurka dla pojedynczych egzemplarzy staje się sensem życia. Swego czasu dokonywałem analizy "wiernego czytelnika", rzecz odnosiła się do alergików, widzących nick matka kurka i nie potrafiących się powstrzymać przed jednozdaniowym kichnięciem: "ty grafomanie, ty ubeku, ty lidowcu itd." Jednak i ta kategoria nie pasuje do pojedynczych egzemplarzy, które ukuły sobie z matki kurki sens życia. Było kilka takich nicków biegających regularnie za mną i poszukujących zwady, nie wspomną o nazwach, bo o umarłych źle się nie mówi, a pomarli wszyscy, którzy domagali się polemiki. Pomarli ponieważ doczekali się polemiki nie na poziomie, który wyznaczyli, ale na poziomie, którego okiem nie sięgają i rozumem nie ogarniają.

Dziś nie będę polemizował z pojedynczymi egzemplarzami dla których jestem sensem życia, dziś chciałbym wyrazić przerażenie swoją niebywała popularnością. Moja sława zaczyna mi uwierać, to już nie jest taka zwykła popularność, to jest coś więcej. Doczekałem się kultu za życia, co prawda jest to kult głupoty i agresji, ale ja jako ateista jestem otwarty na wszelkie religie. Czytam od niedawna teksty jeszcze żyjącego nicka, niejakiego matki burka i jakoś nie mam wątpliwości, że to zombie, niegdysiejszego nicka, który pomarł był już na samym początku mojej sławy. Coś go ubodło u szczytu mojej kariery, być może coś, co przekreśliło jego własną sławę i tak już go bodzie i będzie bodło po kres dni jego lub moich. Wszystko rozumiem, ale żeby tapetować sobie ściany tekstami, których ja nie pamiętam gdzie i w jakich okolicznościach zostały popełnione, to już nie jest kibicowanie, wierność, to nawet nie jest fanatyczne uwielbienie, to jest właśnie sens życia, wypaczony rzecz oczywiście oczywista. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że w umyśle czytelnika może powstać takie spustoszenie po lekturze moich wywodów. Tak się chyba powinno definiować ostatnią fazę sławy, kiedy fani przytaczają ci teksty z dzieciństwa, twoje pierwsze wiersze z IVB, kiedy pokazują ci fotografie z wycieczki do Karpacza, gdzie ledwie się rozpoznajesz obok koleżanki, w której się podkochiwałeś, to znaczy, że jesteś niebezpiecznie sławny, że jesteś wielki jak Lennon i tylko czekaj na swoją kulkę. Kojarzy mi się też ten stopień niezdrowej fascynacji z amerykańskimi filmami w gatunku "Siedem", cialis kopen albo "Milczenie owiec". Podejrzewam, że osobnik o nicku matka burka, potrafiłby w więziennej celi wyskrobać łyżeczką od herbaty, zbiór tekstów matki kurki z dowolnego okresu twórczości.

Dlaczego marnuję czas na tego rodzaju analizy, na te śmieszności i politowania godne uwielbienie mojej skromnej osoby? Pisze o tym dlatego, że jestem stopniem uzależnienia od mojej twórczości szczere przerażony. Któryś z rodziców młodzieżowców PiS w końcu wytoczy mi proces za wpływanie na podświadomość pociech, albo któraś żona obije szpilkami twarz, z zazdrości o męża spędzającego całe dnie na archiwizowaniu i analizowaniu moich dzieł zebranych. Kiedyś się doczekam, że starszy brat stłucze mi ryło, za zmarnowanie życia siostrze, albo za to, że młodszy brat zbzikował. Obawiam się o zdrowie czytelników nie potrafiących pogodzić się z sednem i ewolucją moich poglądów, mojego widzenia rzeczywistości. Każdego dnia nie zgadzam się z posłem, publicystą, takim, czy owakim, wielu doprowadza mnie do pasji, ale dalibóg nie wiem, co mówił ten poseł wczoraj, nie mam pojęcia co jada na śniadanie, czy ma żonę, córkę, gdzie mieszka i jaki jest jego ulubiony kolor. Nie mam takiej wiedzy nawet o swoim ulubionym pisarzu Dostojewskim, nie wiem może wyrosłem z idoli. Moi najbardziej zagorzali fani, dla których jestem sensem życia, wiedzą o mnie wszystko, a reszty się domyślają. Tak zupełnie poważnie, jest naprawdę rzeczą przerażającą i przygnębiającą, kiedy się obserwuje ludzi gotowych umrzeć za trzy litery "PiS". Podobne obsesyjne zachowania są niezwykle charakterystyczne dla wodza tej partii, on po dwóch latach będzie wytaczał procesy o obrazy, on pamięta, że w 1991 roku jego konkurent mówił coś, co było pochlebne dla Niemców.

On kazał swoim włazizadkom przygotować spis niepochlebnych wypowiedzi na temat braci z ostatnich dwóch lat. Tacy ludzie o konstrukcji psychicznej matki burka, zostają szefami resortów, tapetują sobie gabinety wersami swoich wrogów i biegają potem z gwoździami za premierami i kładą się do łóżka z posłankami opozycyjnymi by wyrwać serce i bezcenne kompromitujące plotki. To takie matki burki, budowały IVRP przez te ostanie dwa lata i takie burki, dziś ujadają, bo łańcuch się skrócił, a wyborcy rzekli "buda burki". Taka mnie naszła refleksja, że cud obiecany przez jednego z przeciętnych polityków już się stał, wprawdzie nie ma Irlandii, ale wróciła Polska, wyrwana ludziom, którzy każą się przepraszać za użycie słowa "bracia" i ludziom, którzy za tych braci daliby sobie odciąć klejnoty rodowe rączką od brzytwy. Druga refleksja, jest równie smutna, szczerze mówiąc nie miałem pojęcia, że pisząc tu na forum jestem w stanie wygenerować obsesję na punkcie mojej skromnej osoby u choćby jednego czytelnika, czy też sztabowej grupy czytelników - myliłem się. Odeszło to z czym nie dało się żyć, ale patrząc na tych dwóch, za przeproszeniem, braci, i ich matki burki, nie mam wątpliwości, że przy takim obsesyjnym zaangażowaniu, to będzie chciało wrócić i to jak najszybciej.

Matka_Kurka 2007-10-26 10:57
Głosów: 175


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1138

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1949


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1141


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1100


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 999


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 751


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 660


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 636


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 636


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 634


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 623Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha