Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154556
wizyt: 825376
odsłon: 2103654

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Na miejscu Kiszczaka wytoczyłbym Tuskowi proces! Takie porównanie to obraza!
Te wybory można porównać tylko z wyborami roku 1989, ta sama skala, ta sama stawka i te same warunki. PiS ma zakontraktowane głosy, jak niegdyś miała zakontraktowane głosy PZPR. Tego kontraktu nie ma w ustawie, nie ma w innym dokumencie, ten kontrakt jest wpisany w esbeckie działania PiS. Kontrakt podpisano z TVP, ze służbami, z całą machiną politbiura udającego administrację państwową. Z tym wszystkim będziemy musieli wygrać. Słowo esbeckie staje się powoli komplementem dla PiS, ponieważ jak słusznie zauważył Tusk, nawet Kiszczak i Urban w 1989 roku nie pokazywał taśm i kwitów na Solidarność, a przecież dysponowali całym arsenałem, potężnymi archiwami i kompletną wiedzą na temat opozycji. PiS mydli ludziom oczy walką z kułakami, walcząc jak to się był łaskaw wyrazić Jarosław, o koryto.

Niech ktoś mi poda jedną akcję CBA, w której nie użyto kontrolowanego zakupu, nie użyto szpicli PiS i nie użyto podsłuchów, ale nie podsłuchów w sprawie, ale podsłuchów zakładanych permanentnie, na wiele miesięcy. Niech ktoś mi poda jedną akcję, w której CBA nie za pomocą podżegania do przestępstwa, nie w wyniku topornych prowokacji, ale na przykład po obywatelskim donosie, udaremniła korupcję. Cała Polska gada o korupcji, cała Polska wie kto w gminie bierze, wie kto bierze w gabinetach lekarskich, wie kto w mieście zbyt często wygrywa przetargi, wie kto zrobił biznes na działkach itd. Jak to się dzieje, że w Polsce łapie się tylko tych co się dali skusić, a nie tych, których kusić nie trzeba??

Pytam gdzie jest ta polska korupcja?? W jednym gabinecie Mirosława G.? Na jednym kursie i to przypadkowo takim, w którym uczestniczy posłanka PO, borykająca się z kłopotami osobistymi?? Nie ma takiego człowieka, którego nie można złamać, wszystko jest kwestią czasu i metod. Dla pisowskiej esbecji nie istnieje normalny świat, istnieje tylko świat propagandy i kremlowskich intryg. Czy normalny człowiek, przyzwoity człowiek, uzna za zdrajcę innego młodego człowieka, który został wciągnięty w wir faszystowskiej nawałnicy, przebywał w niemieckim obozie, został siłą wcielony do wrogiej armii i z tej armii uciekł, by walczyć o wolność nas wszystkich? Każdy Polak, każdy wnuk byłby dumny z takiego dziadka, KAŻDY, pod warunkiem, że jest normalny i przyzwoity, KRÓCEJ - NIE JEST Z PiS.

Kryteria moralne jakie wprowadził PiS, nie są nowe, są stare jak bolszewizm! Kto jako pierwszy uznał, że żołnierz, który się dostał do niewoli nie jest godny wielkiego narodu? Towarzysz Stalin, wielkie słońce narodu! Kto jeździł od wsi do wsi i wyłapywał kułaków, pokazując ludowi jak walczy z nieuczciwością? Komisarze towarzysza Stalina! Kto znanemu polskiemu historykowi, wielkiemu patriocie, wielkiemu intelektualiście Pawłowi Jasienicy, podrzucił żonę agentkę? Towarzysze z SB! Pytam gdzie jest granica pisowskiej obsesji, prowokacji, ale i nieudolności?

Skoro przyzwoity człowiek nie powinien brać w żadnych warunkach i okolicznościach, skoro w Polsce terror ma być metodą walki z korupcją, to idźmy na całość. Na przykład za pomocą kart zdrowia wyłówmy wszystkie Polki chore na raka, najlepiej młode i piękne, ale niezbyt zamożne. Następnie zapukajmy do mężów, matek i ojców tych Polek z następującą ewangelią. Dzień dobry, słyszałem, że ma pan pewne problemy rodzinne, mogę pomóc, ale coś za coś, trzeba przewieźć walizkę Y, dla pan X, z czego mąż, matka, ojciec, narzeczony będzie mieć 50 tys. PLN. To jak, dogadamy się? I tak przez rok pukajmy i czekajmy na właściwy moment, choćby wyrok lekarza: "albo zdobędzie pan 50 tys. na przeszczep szpiku, albo żona umrze". I mamy cię w końcu i jazda z telebimami i huzia do ciemnego ludu, z towarem. A kto zgorszony, kto zniesmaczony, ten komuch i złodziej, ten za korupcją i aferami.

Czy to jest populizm? Byłby, gdyby pisowska bolszewia, właśnie tak nie postępowała, na razie w wersji "lajt", bo jeszcze ktoś im patrzy na ręce, jeszcze są pod jakąś kontrolą. Ten herszt od CBA, to zwykły uliczny zadymiarz, fanatyk z Ligi Republikańskiej, kiboli PC, od których młodzież wszechpolska uczyła się rzemiosła. Wokół niego biegają na łyso ogoleni, byli zadymiarze, koledzy z ulicy, niegdyś palący kukły polityków. Jeden z takich amantów nagle poszedł się szkolić, na kursach biznesu?? Jak on się "dobrał" do Sawickiej? Herszt, twierdził, że to ona przyszła do CBA i łże składając usteczka w słodziutki dziubek. Sawicka twierdzi, że poznali się na kursie z panem szpiclem CBA. Co robią szpicle CBA na kursach? Jakie były podstawy, żeby posłankę ścigać, śledzić, szczuć? W demokratycznym państwie podstawy są zawsze te same, prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa i poważne przesłanki. Jakie mogły być poważne przesłanki i jakie mogło być prawdopodobieństwo, jeśli od momentu rozpoczęcia akcji do jej finału minął rok??? Oczywiście, prawdopodobieństwo było nikłe, albo żadne! Jeśli ktoś chce wręczać łapówki i robi to z premedytacją, to chyba nie zajmuje mu to roku? Ona kompletnie się nie znała na robocie. Opowiadała o miliardach w szpitalach, a żeby wyrwać 50 kawałków biegała rok, zauroczona kinolem. Jedna z układu, która chciała obracać miliardami, żebrze o 50 tys. przez rok? I idzie po następne 50 tys. po miesiącu? Łapówka jest żałosna, jak na ten szczebel władzy. Takie łapówki to się odpala wójtom, a nie posłom. CBA wybrało najsłabszą i niezbyt rozgarniętą posłankę PO i próbowała dotrzeć, na siłę powiązać ją ze szczytami PO. Proste i jasne, aż w oczy razi. 21X wrzucając głos do urny podpisujemy wyrok na PiS, wbijamy w sam środek okrężnicy osikowy kołek reinkarnacji idei stalinowskiej walki z obywatelami.

Matka_Kurka 2007-10-17 18:59
Głosów: 292


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1120

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1951


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1144


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1102


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 1000


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 751


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 661


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 636


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 636


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 634


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 625Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha