Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS

Podsumowanie IV RP

Wyjątkowy rok

Lech i Jarosław

Historia jednego życia

Zawiniło Webasto

Jarosław - człowiek znikąd

Siedem cudów

Mały kapral

List otwarty


bracia Kaczyńscy
Zbigniew Ziobro
Antoni Macierewicz
Kazimierz Marcinkiewicz
Jan Maria Rokita
Leszek Balcerowicz
Artur Zawisza
Renata Beger

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2007
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Dlaczego to takie nudne i nieudolne było? Gdzie ta dawna werwa? Głosuję na PO !
O to tu chodzi, żeby nie mówić kto jest na nagraniach, bo albo jest to ktoś nieistotny, przy pomocy którego można opluć w domysłach wszystkich istotnych, albo jest to ktoś istotny, kto został wciągnięty w to bagienko i umieszczony w kontekście. CBA zrobiło swoje, teraz do dzieła "Wprost" i reszta rządowych biuletynów, wydanie specjalne "Misji specjalnej" i cały ten cyrk PiS. Intryga w stylu Kaczmarka, tylko polot nie ten, brak wiary w cud i całkowite odpuszczenie dramaturgii wynikającej z trzymania ręki przy prawym uchu. Podrzucamy opozycji zgniłe jabłko i czekamy co się będzie działo. Odtwórzmy teraz kolejny ruchy sztabu wyborczego PiS. Najpierw aresztujemy Sawicką i patrzymy, czy PO połknie haczyk. Czy będzie krzyczeć o działaniach niezgodnych z prawem, jeśli będą się burzyć już mamy pierwszy punkt. Niestety pudło, PO wyrzuca Sawicką w ciemno, zostawiając sobie margines wątpliwości, co do przypadkowości akcji. Nie wzięli za pierwszym razem, no to uruchamiamy Dorna. Ten zwołuje konwenty i nagle gość, których zasłynął jako pan blokada wszelkich komisji, organizuje spotkanie komisji służb specjalnych. W międzyczasie, PiS pokazuje dramatyczną reklamę z umierającymi pacjentami, w sprywatyzowanych szpitalach. I pan Religa, który otwarcie mówił o prywatyzacji, jeszcze w czasach popierania PO, zapewnia, że żadnej prywatyzacji nie będzie. W debacie, Kaczyński ni stąd ni zowąd, pyta Tuska o Kamińskiego i Ziobro jako superministrów??? Miał niesamowity błysk w oku, kiedy o to pytał i tylko czekał na odpowiedź Tuska, zamknąć obu, ale Tusk zapewne przypadkiem wybrnął z tego, płynąc w inne obszary, dokładnie takie jakie nam dziś zaprezentowano, czyli przewaga konferencji na skutecznością.

Nie udało się złapać PO w żadnym momencie, ale udało się zbudować historyjkę i zabezpieczyć się na wszelkie okoliczności. Pada na taśmie, że Religa miał zgłosić ustawę, to trzeba Relidze dać fory i wstawić go reklamówki. My nic wspólnego z tą prywatyzacją nie mamy, nie będzie prywatyzacji, zapewnia Religa, dwa lata temu zapewniający, że będzie. Panowie z PiS, jak mawia wasz dyżurny egzegeta ludowych przysłów: "dobrze szyte, tylko grubymi nićmi". Misternie budowana akcja, jak to Polacy będą umierać w prywatnych szpitalach, przez korupcjogenną ustawę dysponowaną przez PO, a Warszawa będzie nasza, tam mamy "frontmenkę". Wiadomo o co chodzi i o kogo chodzi, nie wiadomo tylko, czy ta frontmenka w ogóle ma świadomość istnienia pani Sawickiej, no ale to szczegół. Sawicka się chwali, że jako posłanka IV garnituru PO, że będzie trząść prywatyzacją całej Polski i ma wtyki wszędzie, chociaż nie ma pojęcia kto będzie rządził. Ponieważ nie ma pojęcia, bierze jakieś śmieszne 50 tys., żeby w ogóle się dostać do Sejmu. Zanim się naród połapie, że Kaczmarek był wcześniej u prezydenta, że łańcuch przecieku jest absurdem, to ciemny lud już zdąży kupić co trzeba. Problem polega na tym, że to show z Sawicką, po pierwsze było marne od strony medialnej, po drugiej desperackie i za późno, po trzecie ciemny lud jest znudzony konferencjami.

Co powinna zrobić PO w tej sytuacji? Obrócić całość w żart, bez żyły na czole zwołać konferencję i powiedzieć, że polityczna policja CBA maszerowała za PO, potknęła się i leży jak długa. CBA zrobiła spektakl z tego, że wykonuje swoje obowiązki. To tak, jakby policja codziennie prezentowała złodzieja rowerów na rynku każdego miasta przed ratuszem. Po to polski podatnik łoży na panów z CBA, aby łapali łapówkarzy i w tym czasie kiedy organizowali śmieszną konferencję w ramach kampanii wyborczej, można było złapać kolejnego nieuczciwego posła, albo na przykład zamknąć sprawę ministra PiS Lipca i pokazać Polakom na telebimie pierwszy rzeczywisty sukces CBA w walce z korupcją na szczytach władzy, a nie na peryferiach opozycji. CBA od roku maszeruje za partiami politycznymi i jak dotąd najwięcej wychodziła w partii PiS. Pytanie dlaczego się tym nie chwali multimedialnie, pozostaje otwarte. My nie widzieliśmy, jak dealer narkotyków oznaczony niebieską kropka, wchodzi z krawatem do pałacu prezydenta i wychodzi czerwony, na luzie bez krawata. Nie widzieliśmy, jak na schodach funkcjonariusze CBA zakończyli kontrolowany zakup. Posłanka PO została przez nas usunięta w 5 minut po informacji z CBA. O prywatyzacji szpitali mówił profesor Religa jeszcze w 2005 roku. W PiS znów trwa batalia między frakcjami walczącymi o władzę. Te wybory PiS już przegrał, a my odpowiadamy panu Kaczyńskiemu, który wczoraj po raz kolejny skłamał zapewniając, że nie będzie brudów w kampanii, że pan Kamiński i pan Ziobro jako pierwsi będą się tłumaczyć, nie przed nami, ale przed Polakami, ze swojej politycznej działalności, łamiącej wszelkie normy i dobre obyczaje państwa prawa. Odpowiadamy na jeszcze jedno pytanie, pytanie zadawane tym razem przez Polaków i to pytanie jest dla nas ważniejsze. Czy będzie POPiS? Być może będzie, ale po zakończeniu prac komisji śledczych i po ujawnieniu metod i celów politycznej pracy prokuratury i CBA, oraz po tym jak się dowiemy, czy premier Kaczyński o wszystkich niecnych działaniach CBA i Ziobro wiedział i w którym szeregu maszerował za CBA.

Matka_Kurka 2007-10-16 15:32
Głosów: 154


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1116

komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekst na E-Mail   Dodaj do: wykop gwar del.icio.usDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1327


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 887


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 736


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 526


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 511


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 495


09 października 2007 by Matka Kurka

Kwaśniewski juz odchodzi, Kaczyńskiego może powstrzymać tylko Tusk!
Przezorny ubezpieczony, na wypadek kłamstw kilka praktycznych porad. Pytania zadaje Jarosław i jego telewizja, odpowiada Donald i Polacy tęskniący za narodzinami normalności.

Czy pan Donald Tusk chce Polski solidarnej, czy liberalnej?

Chcemy Polski obywatelskiej, w której obywatel będzie patrzył z góry na władzę a nie odwrotnie. Chcemy jak najwięcej władzy dla samorządów, jak najmniej dla urzędów. Będziemy wspierać obywateli z inicjatywą i nie pozwolimy się bać tym Polakom, którzy chcą spokojnie pracować, nie koniecznie zakładać firmy. Nie pozwolimy się bać Polakom ciężkiej pracy, ponieważ rynek pracy jest dla nas celem numer jeden, rozwiązującym wszystkie największe bolączki Polski. Polska wolna, pełna swobód dla ludzi twórczych i Polska pamiętająca o tych, którym się nie ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-09 20:33
Głosów: 451


12 października 2007 by Matka Kurka

Skąd w Tusku tyle brutalności, przykro było patrzeć jak się znęcał nad słabszym!
Dobrze, zgoda mówiłem dokopać. Tak, nie wypieram się, zachęcałem, żeby zmasakrować. Owszem, nawoływałem, daj mu popalić Donald, ale na litość Boską, na rany Chrystusa, po co rozkładać na łopatki i jeszcze kopać, po co po leżącym skakać i dlaczego zmasakrowanego ciągać za nogę po podłodze? Jedyne co usprawiedliwia Donalda to fakt, że posprzątał na koniec po sobie i wyniósł "przeciwnika" ze studia.
Matka_Kurka 2007-10-12 21:12
Głosów: 436


30 września 2007 by Matka Kurka

Mały kapral, partyzant, mówi o Polsce dla Polaków! Głosujcie i pilnujcie witryn !
Kiedyś pewien austriacki kapral opowiadał w bawarskich knajpach, jak wielkie będą Niemcy. Na początku ludzie się z niego śmiali i za wszarz wyprowadzali z lokalu. Wtedy kapral krzyczał na ulicach, zbierał sobie podobnych podrzutków i wracał oknem do lokalu. Mówił tak, że i po pijaku nie dało się tego słuchać. Mówił o Niemcach, którzy zostali skrzywdzeni przez inne narody, że tylko silne Niemcy wojujące w Europie, będą Niemcami godnymi szacunku. Krzyczał, że bolszewizm zagraża światu, że światu zagrażają Żydzi spiskujący międzynarodowym kapitałem. Po krzykach, przedstawił Niemcom prostą receptę na sukces: aby Niemcy rosły w siłę, trzeba przejąć majątek żydowski i rozdać głodującym niemieckim rodzinom. Tak będzie sprawiedliwie. Te jego myśli, po latach, nazwano narodowym socjalizmem. Dalej o... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-30 18:36
Głosów: 425


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 408Więcej najlepszych tekstów
Powrót

--- !!! APEL !!! ---

kim jest Matka_Kurka

dlaczego M_K pisze

dlaczego na jedno kopyto

dlaczego Matka_Kurka


patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy


Oddolna kampania przeciw rządom najgorszym


-- REKLAMA --


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


-- REKLAMA --


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Jak głosować w Polokracji

Jak głosować bez meldunku, w podróży lub za granicą

Polokracja

Byki władzy

Oskarżam

Kampania i debata

DWA SPOTY nie SPOTY