Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS

Oddanych głosów:
84474

Unikalnych wizyt
w miesiącach:
poprzednim 85124
aktualnym 36437

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko
Lech i Jarosław
Jarosław - człowiek znikąd
Siedem cudów
Mały kapral

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2007
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


O co będzie pytał Kwaśniewski? I jak Tusk będzie odpowiadał? Oto jest pytanie!
Będzie się działo? O co będzie dziś pytał Kwaśniewski Tuska? I jak Tusk będzie odpowiadał? Oto jest pytanie!

1) Panie Donaldzie czy nadal che pan budować IVRP?
2) Czy Polska liberalna jest dobrym rozwiązaniem dla Polski, kraju w którym ludzie żyją poniżej minimum socjalnego?
3) Czy uważa pan, że oceny z religii wliczane do średniej oceny uczniów, to dobry pomysł?
4) Jaki jest pana stosunek do mniejszości, problemu tolerancji itd?
5) Czym tak naprawdę PO różni się od PiS? W sprawach kluczowych, CBA, WSI, ABW, lustracja zachowywaliście się tak samo, a nawet bardziej radykalne.
6) Czy "ostrej" polityki zagranicznej Kaczyńscy nie nauczyli się przypadkiem od Rokity umierającego za Niceę?

Od tego jak sobie Donald poradzi z tymi pytaniami zależy los debaty. Problem polega na tym, że Tusk nie może zbliżyć się za bardzo do LiD i nie może też bronić IVRP. Łatwo powiedzieć trudniej zrobić, ale trzeba to zrobić, bo każde radykalne wychylenie w jakakolwiek stronę, to utrata elektoratu, albo tego, który w ostatnim czasie przeszedł z PiS, albo tego, który uciekł z LiD.

ad. 1. IVRP była pewnym rodzajem manifestu politycznego, odnoszącego się do nowej jakości uprawiania polityki. Była odpowiedzią na politykę Leszka Millera, politykę, która de facto wyniosła Kaczyńskich do władzy. Od momentu, kiedy PiS zaczął budować IVRP z Andrzejem Lepperem i Romanem Giertychem, sama idea, bo zawsze traktowaliśmy to jako ideę, nie konstytucyjną zmianę IIIRP na IVRP, została ośmieszona i sprofanowana. Co ciekawe, ten który był przyczyną sukcesu Kaczyńskich, czyli Leszek Miller i ten, który stał się powodem klęski PiS, czyli Lepper, dziś są w jednej partii. Odkąd IVRP firmuje Andrzej Lepper, Leszek Miller, Roman Giertych, z którymi o prawa autorskie walczą bracia Kaczyńscy, PO nie będzie brać udziału w tej batalii. My chcemy budować wolną, uczciwą i bogatą Polskę, numerologię i boje na polu tak zwanej rewolucji moralnej, pozostawiamy tym panom, którzy już odchodzą.

ad. 2. Panie prezydencie, byłem przygotowany na zaskakujące pytania, na trudne pytania, ale nie przypuszczałem, że aż tak mnie pan zbije z tropu. To pytanie od dwóch lat zadaje Michał Kamiński, Adam Bielan, Jacek Kurski i bracia Kaczyńscy. Nie istnieje linia podziału Polski na liberalną i socjalną. Niestety, istnieje rów wykopany przez demagogów z PiS, który straszy Polaków. Mam gorącą prośbę do pana prezydenta, aby tego rowu nie pogłębiał, nie pomagał PiS w dzieleniu Polski i Polaków, tym bardziej, że jeśli Polacy w czymś panu zaufali wybierając pana dwukrotnie na prezydenta Polski, to właśnie w tym, że Polaków chce pan łączyć. Polska nie jest liberalna, nie jest też socjalistyczna, Polska musi być oparta na tradycji, której nie należy się wstydzić i na nowoczesności, na mechanizmach wolnorynkowych, których nie należy się bać.

ad. 3. Uważam, że religia w szkołach jest jednym z tych tematów, które rozgrzewają debatę publiczną do czerwoności, podobnie jak problem aborcji. Udało nam się w jednym i drugim obszarze zbudować kompromis i odgrzewanie tych problemów nie jest najlepszym pomysłem, tym bardziej, że czeka nas naprawdę wiele pracy, ciężkiej pracy. Religia liczona do średniej moim zdaniem nie jest pomysłem dobrym, z prostego powodu, wiary w Boga nie da się ocenić w skali 1 do 6, a nawet jeśli by się dało, są to oceny dotyczące niezwykle delikatnych obszarów i raczej nie powinny podlegać kryteriom surowej oceny. Ten problem, jeśli w ogóle zaistnieje, trzeba będzie rozwiązać w gronie najbardziej zainteresowanych, nauczycieli, rodziców, dzieci. Ministerialne dyrektywy problemów nie rozwiązują, ale je pogłębiają.

ad. 4. W tych kwestiach moja postawa jest znana od lat. Musimy przestrzegać traktatów europejskich, polskiego wewnętrznego prawa i musimy po prostu zachowywać się przyzwoicie, a wszelkie problemy związane z brakiem tolerancji dla mniejszości rozwiążą się same. Nie wolno dyskryminować żadnego Polaka. Z drugiej strony, nie ma też powodu do naśladowania jakichkolwiek wewnętrznych rozwiązań w poszczególnych krajach, zarówno tych bardzo konserwatywnych, jak i skrajnie lewicowych. Polska ma swoje tradycje tolerancji religijnej, właściwie to my uczyliśmy Europę tolerancji i to do Polski uciekali swego czasu ludzie prześladowani, tę tradycję trzeba podtrzymać. Polska jest krajem przyjaznym i otwartym, szanującym swoją tradycję i uznającym prawo do odmiennych poglądów, mieszczących się w granicach prawa i dobrego obyczaju.

ad. 5. PO różni się od PiS, sposobami i formą rozwiązywania problemów. Problem korupcji, nieprawidłowości, afer, lustracji, to nie jest własność PiS. Jest oczywiste, że w Polsce występuje wysoka korupcja, bo te hańbiące dane podawane są we wszystkich statystykach. Jest oczywiste, że WSI nie działało prawidłowo i było strukturą archaiczną, osadzaną w realiach PRL. Jest oczywiste, że brak lustracji w Polsce stał się narzędziem brudnej walki politycznej. Trzeba było przeprowadzić reformy w tych obszarach, ale nie metodami ośmieszającymi powagę państwa. To co zrobiono w sprawie WSI, czyli spisanie amatorskiego raportu Macierewicza, umieszczenie na stronach prezydenta listy czynnych agentów, ta niesamowita ilość błędów i procesów pokrzywdzonych ludzi, jest karygodna. Podobnie rzecz się ma w kwestii CBA. Nie jest to pomysł zły, fatalne było realizowanie tej ustawy i uczynienie z CBA policji politycznej. Problemy korupcji, nieuczciwości w sferze gospodarczej, w końcu problem lustracji istnieje, trzeba te problemy rozwiązywać, ale zgodnie z prawem i poszanowaniem prawa obywateli.

ad. 6. Ostrej i jakiejkolwiek polityki zagranicznej PiS w ogóle się nie uczył, albo czerpał wzorce z państw, które polityki zagranicznej nie prowadzą, natomiast prowadzą nieustanne awantury międzynarodowe. Polska jest jednym z większych krajów członkowskich UE, my o swoją pozycję w Europie musimy walczyć, walczyć stanowczo, jednak nie awanturniczo, nie w atmosferze wrzasku, histerii i prężenia mięśni, ale w duchu dyplomacji. Jedna z popularniejszych definicji dyplomacji mówi, że dobra dyplomacja, to taka, która osiąga swoje wszystkie cele, a w przeciwniku pozostawia poczucie zwycięstwa. Walczmy o swoje nie ośmieszając siebie samych i nie upokarzając innych, zwłaszcza, że ci inni to w większości nasi partnerzy europejscy, a nie wrogi Polsce obóz.

Mniej więcej tak to sobie wyobrażam, wypowiadane w tym duchu słowa, nie powinny nikogo razić, obrażać i niepokoić, a to cel numer jeden Tuska. Kwaśniewski będzie grał na nutę jedynej alternatywy dla PiS, laickiej, nowoczesnej, super europejskiej, lewicowej formacji. Tusk musi łapać dwie sroki za jeden ogon. Debata będzie trudniejsza od strony osiągnięcia celów i łatwiejsza w formie, w lekkości rozmowy, bo tu raczej jatki nie będzie.

Matka_Kurka 2007-10-15 16:18
Głosów: 90


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1113

komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekst na E-Mail   Dodaj do: wykop gwar del.icio.usDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1600


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 996


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 900


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 853


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 644


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 555


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 555


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 524


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 518


07 października 2007 by Matka Kurka

Książe Jarosław. Potomek carskiej generalicji, dziecko-magnat PRL! Lewy salonowy!
Jeszcze raz wrócę do pana "przedstawiciela prostego ludu", co to wiedzę o Polsce parafialnej zdobył nie na salonach, ale w remizach. Wcześniej kilka niezbędnych słów wyjaśnienia co do mojej "twórczości" na forum, słów które należą się czytelnikom, pytających kim jestem. Będziecie musieli uwierzyć mi na słowo, tym bardziej, że z rożnych względów, głównie osobistych, nie powiem kim jestem. Informacja najważniejsza powiązana z inną ważną informacją, nie jestem członkiem żadnej partii, nigdy nie byłem, w ogóle nigdy do niczego nie należałem, nawet do harcerstwa, w związku z tym nikt mi za moje pisanie nie płaci. Chciałbym też podzielić się uwagami technicznymi. Po pierwsze traktowanie tego co tu piszę, jako publicystyki, czy "literatury", jest głębokim nieporozumieniem. Dziękując za wszelkie ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-07 14:40
Głosów: 487Więcej najlepszych tekstów
Powrót

kim jest Matka_Kurka

dlaczego M_K pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

-- REKLAMA --


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


-- REKLAMA --


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Tunelem na Targówek

Jak głosować w Polokracji

Byki władzy

Oskarżam

Kampania i debata

DWA SPOTY nie SPOTY


coś dla miłośników motocykli