Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS

Oddanych głosów:
84474

Unikalnych wizyt
w miesiącach:
poprzednim 85124
aktualnym 36424

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko
Lech i Jarosław
Jarosław - człowiek znikąd
Siedem cudów
Mały kapral

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2007
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Sondażami się "podniecywać"? Długa droga daleka przed nami, żadnej euforii!
Ja wam się "popodniecam" sondażami, ja wam się "popodniecam". Sondażami się "podniecywać"? Długa droga daleka przed nami, żadnej euforii. W tym tygodni PiS będzie dowoził cysterny pomyj do każdej wsi, miasteczka i miasta. To dopiero początek walki, a jej metody pojawiaja się już na forach w wydaniu sztabowców PiS. Będzie deprecjonowana Irlandii i liberałów, wszelkimi metodami.

Mieliśmy parę wątków wcześniej taki popis desperata, piszącego o "faktach" w sosie PiS. Kiedy ja piszę o faktach, przeciętny pisowski sztabowiec, czy inny społeczny wyznawca, którego za chwile zmielę, podsumowuje mój trud inwektywą w stylu "ubek" lub politruk. Zobaczmy jak rozum odbiera propagandzistom, z którymi ja się oczywiście szarpał nie będę, ale chętnie zdemaskuję, by na końcu z czystym sumieniem pozwolić sobie na krótkie nie inwektywy, ale stwierdzenie faktu: "łżesz, manipulujesz, mataczysz, kombinujesz, ośmieszasz się politruku".

Do dzieła, będę cytował politruka i po cytacie masakrował, w ramach urywania łba rannej hydrze.

>Na dobry początek - 67 miliardów euro do wzięcia. Z naszą "dokładką" - ponad 80. Irlandia to ok. 3 milionów mieszkańców, Polska - ok. 38 mln czyli prawie 13 razy więcej. <

1 Kłamstwo numer jeden. Irlandia 4 225 000, czyli około 9 razy mniej niż w Polsce. Poza wszystkim argument śmieszny, jakie ma znaczenie liczba ludności dla mechanizmów gospodarczych, które się sprawdziły. Według tej propagandowej, idiotycznej logiki należałoby wyciągnąć wniosek, że Polska stosując formułę irlandzką zyska 9 razy więcej, na przykład miejsc pracy. Skoro 200 tys. Polaków pracuje w Irlandii, to my moglibyśmy zatrudnić z braku pracowników 1 800 000 Irlandczyków.

>dostali się do Sejmu z poparciem ok. 8%. Donald T. postanowił zostać Wielkim Polakiem, aktywnie uczestnicząc w Nocnej Zmianie. Liczył głosy, dogadywał się z Moczulskim, kłamcą lustracyjnym. Pawlakowe "Panowie, ale to trochę taki gangsterski chwyt" zbył wstydliwym milczeniem.
Czyżby takie chwyty były codziennością Pana Donalda? Pomóżcie znaleźć odpowiedź<

2) Półprawda. Z poparciem 8% do Sejmu dostało się również PC. W nocnej zmianie uczestniczyli również członkowie koalicji. Przed nocną zmianą Kaczyński biegał po parlamencie z pistoletem i straszył Donalda aby do koalicji przystał, a potem krzyczał, że PC zerwie koalicję, tuż przed nocną zmianą. Oskarżono nie tylko Moczulskiego (8 lat w komunistycznym więzieniu), który był członkiem koalicji, ale innego lidera partii koalicyjnej, Chrzanowskiego z ZCHN, któremu 10 lat zajęło oczyszczenie się z guano Kaczyńskich i Macierewicza.

>Naród nie docenił heroicznej walki w wykonaniu Politycznej Miernoty jak i Prezydenta Od Skarpetek>

3. KLD ledwie popierało Wałęsę, to PC Kaczyńskiego powstało po to by posadzić na fotelu prezydenta od skarpetek i to w kancelarii tego prezydenta siedzieli obaj bracia z Wachowskim, jak i takie orły z PC jak Zalewski, 2 lata odsiadki, Siwek promujący Żemka na wiceszefa NBP.

>KL-D zanotował śliczne-higieniczne ok. 4% poparcia w wyborach 1993. Niesłychane! Taki Gieroj, Bohater Narodowy, Obalacz, Wyliczak, Liberał I Demokrata W Jednym, został odstawiony przez wyborców na oślą ławę! Naród - Donald 1:0<

4) W tym samym czasie PC również nie wczołgało się do Sejmu, z takim samym poparciem, chociaż pono rząd Olszewskiego był najlepszym od Mieszka I. Podobnie nie wczołgał się Olszewski i reszta jego oszołomów jak Parys, Macierewicz. Tak podsumował naród najlepszy rząd milenium.

>Po tym solidnym kopniaku to Polityczne Mniej Niż Zero usilnie zabiegało o reaktywację. Pukało, właziło oknem, łasiło się, podlizywało aż litościwie zostało przygarnięte przez Unię Demokratyczną>

4) To samo zrobiło PC, wczołgało się do Sejmu dzięki AWS, a nasz gieroj, Kaczyński, wyżebrał miejsce u Olszewskiego jako lider PC. Kuriozum, na poziomie republiki bananowej, lider partii startujący z konkurencyjnej listy.

>Panu Nikt, po 4 latach pobytu w nicości, załatwiono stolec senatora. Został nawet wicemarszałkiem Senatu<

5) Panowie nikt również łapali się senatu w chwilach kryzysowych obaj w latach 1989-91, żaden nie został marszałkiem.

> No i nasze polityczne Mniej Niż Zero "spyliło". "Spyliło" do Płażyńskiego i Olechowskiego. Płażyńskiemu się nie dziwię. Zatrudnił przecież Donalda do malowania kominów<

6) Nie inaczej uczynili Kaczyńscy, kiedy PC zebrało znacznie bardziej niż UW, poszli na żebry do ZCHN, które niegdyś opluli i do partii Marcinkiewicza i Ujazdowskiego, z tego sklecili PiS

>Nie docenił krętacza, którego ambicją jest jedynie przejęcie sukcesów innych. No i krętacz przejął. Otoczył się podobnymi politycznymi miernotami. Namieszał, zachachmęcił i odsunął prawdziwych budowniczych Platformy. Skorzystał na sukcesie Rokity w Komisji Rywina. Co potem zrobił z Rokitą? Odsunął. Widać, ze odsuwanie wlazło mu w krew. Odsunąć wszystkich, których wyższość intelektualna jest groźna dla Pana DNO-nalda.>

7) Dokładnie to samo, tylko na znacznie większą skalę, uczynił Kaczyński. Zaczął od odsunięcia Marcinkiewicza, który miał 80% poparcia społecznego, potem wykończył Sikorskiego, Jurka, następnie Borusewicza, Mężydło.

>Platforma" to teraz faktycznie całkiem odpowiednia nazwa. Leżeć na płask przed Wodzem<

8) Kaczyńscy są w tym znacznie lepsi. Z partii można wylecieć za krytykę torebki niedoszłej pani Kaczyńskiej, a prezydent w orędziu zrywa znajomości, po trudnych pytaniach do pani minister Fotygi.

>Wcześniej mieliśmy wybory parlamentarne i prezydenckie. A przed nimi sondaże, w których mieliśmy Prezydenta z Gdańska i Premiera z Krakowa. Ja nie wiem jak skomentować bezgraniczną wiarę Pana Dno w sondaże. Podpowiecie coś?<

9) Donald startował pierwszy raz w wyborach i przeszedł do II tury. Przegrał, ponieważ brat kupił głosy od Leppera i Rydzyka, w warunkach, które upokorzyłby nawet doświadczone dziewczyny. Brat wodza, startował, drugi raz, w 1995 roku miał poparcie na poziomie spożycia, 5 promili i wycofał się w z wyborów, oddając swoje poparcie "marnej ekonomiste", "bufetowej", pani Hannie.

Podsumowując cały trud propagandowy pana "bimbra staropolskiego". Trzeba powiedzieć dwie rzeczy. Nie proś się politruku, a nie będzie ci dane. Po drugie przeproś politruku, a będzie ci wybaczone. No i trzecie gratis od firmy, nie chrzań w ten deseń politruku, bo jeśli Donald jest mniej niż Zero, to pamiętaj, że w piątek rozniósł "starego kawalera stanu" w proch i rozrzucił na cztery wiatry, kimże jest ten proch pokonany przez Zero.

Matka_Kurka 2007-10-14 22:05
Głosów: 149


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1112

komentarze i post na forum onet.plJeśli podoba Ci się ten tekst zagłosuj na niego, a znajdzie się na liście najlepszych. Im więcej głosów zdobył, tym jest wyżej.


Wyślij ten tekst na E-Mail   Dodaj do: wykop gwar del.icio.usDziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1600


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 996


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 900


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 853


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 644


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 555


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 555


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 524


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 518


07 października 2007 by Matka Kurka

Książe Jarosław. Potomek carskiej generalicji, dziecko-magnat PRL! Lewy salonowy!
Jeszcze raz wrócę do pana "przedstawiciela prostego ludu", co to wiedzę o Polsce parafialnej zdobył nie na salonach, ale w remizach. Wcześniej kilka niezbędnych słów wyjaśnienia co do mojej "twórczości" na forum, słów które należą się czytelnikom, pytających kim jestem. Będziecie musieli uwierzyć mi na słowo, tym bardziej, że z rożnych względów, głównie osobistych, nie powiem kim jestem. Informacja najważniejsza powiązana z inną ważną informacją, nie jestem członkiem żadnej partii, nigdy nie byłem, w ogóle nigdy do niczego nie należałem, nawet do harcerstwa, w związku z tym nikt mi za moje pisanie nie płaci. Chciałbym też podzielić się uwagami technicznymi. Po pierwsze traktowanie tego co tu piszę, jako publicystyki, czy "literatury", jest głębokim nieporozumieniem. Dziękując za wszelkie ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-07 14:40
Głosów: 487Więcej najlepszych tekstów
Powrót

kim jest Matka_Kurka

dlaczego M_K pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy

-- REKLAMA --


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogów


-- REKLAMA --


Teksty innych autorów na
www.komentarze.eu

Tunelem na Targówek

Jak głosować w Polokracji

Byki władzy

Oskarżam

Kampania i debata

DWA SPOTY nie SPOTY


coś dla miłośników motocykli