Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154165
wizyt: 823209
odsłon: 2099363

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


PiS idzie do wyborów po kolejny kryzys paralmentarny! Głos na PiS=nowe wybory!
Strategię Kaczyńskiego można opisać w kilku punktach:

1) Atak, zmuszanie przeciwnika, aby to on się tłumaczył, zwykle z tego, że nie jest Wielbłądem.
2) Tylko PiS walczy z korupcją, największa plagą, świat się zawali, jeśli PiS zniknie.
3) PiS nie popełnia błędów, PiS, ma PKB, ma wzrost gospodarczy i ma fajnie, łoży na służbę zdrowia, natomiast za strajki w służbie zdrowia odpowiada opozycja.
4) PiS rozpoczął wielką zmianę, wielką rewolucję troszczącą się o biednych, kontrrewolucjoniści walczą o burżuazję. Jeśli PiS przegra, biedni będą umierać.

W dużym skrócie, ale mało casu, kruca bomba. Jak się przed tym bronić? W ogóle się nie bronić! Atakować!

ad. 1. Kiedy Kaczyński, rzuca propagandowe hasło POLiD. Zbyć jednym zdaniem, że to problem sztabu PiS, który wokół tej propagandowej tezy zbudował kampanię wyborczą i do ataku. PiS zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma w Sejmie nikogo, kto chciałby z PiS pod przywództwem Kaczyńskiego zawrzeć koalicję. PiS nie ma żadniej zdolności koalicyjnej, ma szanse co najwyżej na silną opozycję. Głos oddany na PiS, to głos oddany na destrukcyjną opozycję. Pan Kaczyński zdaje sobie sprawę, że nie będzie samodzielnie rządził, dlatego jego plan polityczny jest zupełnie inny niż budowanie dróg, reformy służby zdrowia. On idzie do Sejmu, po nowe wybory. Pan Kaczyński chce doprowadzić do kolejnego kryzysu parlamentarnego i kolejnych wyborów, licząc na to, że zmęczone społeczeństwo zostanie w domu, a żelazny elektorat PiS wyniesie partię do władzy absolutnej. Taki jest polityczny plan PiS na najbliższą kadencję i ten plan oznacza, że znów czeka nas rok zmarnowanej szansy dla Polski. Ktoś spyta, czy teza prawdziwa? A kogo to obchodzi, to problem Kaczyńskiego, jak się z tego wytłumaczy, a teza wcale nie taka fałszywa.

ad. 2. PiS nie walczy z korupcją, walka z korupcją to usuwanie przyczyn, czyli wszechwładnej biurokracji. Łapówki to choroba urzędników, biurokratów, tymczasem PiS przez te dwa lata wpompował 2 miliardy w biurokrację, i to są pieniądze do podziału, między łapówkarzy. PiS nie złapał na gorącym uczynku ani jednego łapówkarza, wszyscy zatrzymani, to ludzie, którzy ulegli prowokacji, ulegli pokusie, mimo tak zwanej atmosfery powszechnego strachu? Co to oznacza? To oznacza, że strach nie jest przeszkodą, aby brać, wszystko jest kwestią wielkości łapówki, to również oznacza, że CBA prokuruje sytuacje korupcyjne i następnie robi z tego wielkie show epizodów, bo żadnego działania systemowego tu nie ma. Nawet CBA nie jest w stanie umieścić kamery w każdym gabinecie lekarskim i chyba nikt w Polsce o zdrowych zmysłach nie uwierzy, że podobne sceny jak w gabinecie Mirosława G., nie rozgrywają się do dziś w setkach gabinetów. Dlaczego się rozgrywają? Dlatego, że upokarzająca pensja lekarzy i poniżające oczekiwanie na zabiegi pacjentów, tworzą sytuacje patologiczne. Kiedy ludzie walczą o życie, choćby z powodów czysto psychologicznych wręczają łapówki, bo widzą w jakich warunkach będą leczeni i małe dają sobie szanse na wyleczenie. PiS nie walczy z korupcją, PiS korupcję zasila, kusi, prowokuje i urządza spektakle, pokazuje pojedyncze przypadki, nie skale patologii. Gdyby w Polsce problem korupcji opierał się na tym, co udało się popsuć CBA, możemy spać spokojnie. PiS nie tylko nie udało się rozwiązać problemu korupcji, PiS zminimalizował skalę korupcji do jednego lekarza i kilku swoich ministrów, PiS ośmieszył problem korupcji, a z łapowników poprzez swoje propagandowe działania uczynił męczenników.

ad. 3. To prawda, ze PiS otrzymał dar z niebios, PiS przyszło rządzić w niemal idealnych warunkach gospodarczych, przy wzroście PKB, wypracowanej latami niskiej inflacji. Emigracja sprawiła, że z jednej strony spadło bezrobocie, z drugiej wzrosły wpływy do budżetu o 8 miliardów. O takich warunkach sprawowania władzy marzy każdy ekonomista, tymczasem co zrobił PiS z tym darem niebios? Otóż PiS, przez niecałe dwa lata zmienił 4 ministrów finansów, a w ogóle było 6 zmian na tym stanowisku, bo jak wiemy pewne przygody miała Zyta Gilowska. W takich warunkach nie ma mowy o jakiejkolwiek spójnej polityce. Przy tych idealnych warunkach, PiS nie rozwiązał, nawet nie próbował rozwiązać żadnego problemu społecznego, w tym najbardziej palącego problemu służby zdrowia. Takie warunki mogą się już nie powtórzyć, jeśli nie wykorzystamy po raz kolejny dobrej koniunktury, Polska znów przegra swoją szansę. PiS nie jest zdolny do rządzenia nawet w tak sprzyjających warunkach, przy zmianie koniunktury czeka nas katastrofa pod rządami PiS.

ad. 4. PiS rozpoczął wielką propagandowa walkę, dzieląc Polaków na solidarnych i liberalnych, wykształciuchów, stronników ZOMO, natomiast siebie posadowił na szpicy rewolucji moralnej. Rewolucja moralna Jarosława Kaczyńskiego przypomina przygody Franka Dolasa. Jak Jarosław Kaczyński rozpętał rewolucję moralną? Rozdał sztandary swoim towarzyszom, Łyżwińksiemu, Beger, Lepperowi, Giertychowi, Wrzodakowi i ruszył na lekarzy, pielęgniarki, łże elity, autorytety. Efekt tej rewolucji? Efektów jest wiele, ale najbardziej czytelny jest taki, że zapleczem intelektualnym PiS, elitą według PiS, jest kłamca oświęcimski profesor Bender, poniżający więźniów Oświęcimia takich jak wielki Polak profesor Bartoszewski, którego represjonował okupant, stalinowski PRL, był internowany w stanie wojennym, a teraz IVRP nazywa go zdrajcą i moskiewskim agentem. Ludzie, którzy mają takie życiorysy jak profesor Bartoszewski intuicyjnie wyczuwają, co jest zagrożeniem demokracji i co jest profanacją moralności, patriotyzmu, polskości. Ile wart jest dla PiS prosty człowiek, przekonały się pielęgniarki, przekonała się mieszkanka Łodzi i przekonało się wielu Polaków, choćby ewakuowanych pacjentów ze szpitali. Wszystkich tych Polaków, Jarosław Kaczyński nazywa zorganizowana akcją polityczną, kontrrewolucją. Dziś Jarosław Kaczyński na wiecach macha balonikami, głaszcze kaczory, rozdaje dzieciom cukierki. Jarosław Kaczyński jest grzeczny, ponieważ walczy o władzę, jaki Jarosław Kaczyński jest naprawdę, było widać wtedy, gdy władzę zdobył. Ostatnie dwa lata pokazały pogardę PiS dla Polaków i pokazały arogancję władzy Jarosława Kaczyńskiego.

Matka_Kurka 2007-10-12 10:29
Głosów: 313


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1104

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1949


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1141


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1100


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 999


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 751


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 660


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 636


08 maja 2007 by Matka Kurka

Idealny! Opozycyjny członek PZPR, katolik rozwodnik, 14 letni student prawa!
Zwracam się z uprzejma prośbą, o przyjęcie mnie do pracy w `tanim, solidarnym państwie', w charakterze czwartego wicepremiera, premiera bez teki. Prośbę swoją motywuję, gdyż studiowałem na Uniwersytecie Gdańskim, zaznaczam, że bez kozery było to na wydziale Prawa i Administracji. Teraz pokrótce przedstawię swoje merytoryczne kompetencje, które posiadam w obszarze szczegółowego wykształcenia. Mylną jest insynuacja jakobym studiował z perypetiami, gdyż czasookres studiowania był ambiwalentnie sprzężony z działalnością polityczną. Zaczął żem studia w roku pańskim 1983 i już w roku Anno Domini 1997 odebrałem dyplom prawniczy z macierzystego, przypisanego do mojej rejonizacji wydziału, co dało w dużym skrócie 14 lat edukacji. Czasookres studiowania był przesłanką do podjęcia działalności na pła... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-05-08 09:16
Głosów: 636


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 634


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 623Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha