ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości
Komentarze.eu - Przegląd polskiej blogosfery

Tekst 1099 - 09 października 2007
Kwaśniewski juz odchodzi, Kaczyńskiego może powstrzymać tylko Tusk!
Przezorny ubezpieczony, na wypadek kłamstw kilka praktycznych porad. Pytania zadaje Jarosław i jego telewizja, odpowiada Donald i Polacy tęskniący za narodzinami normalności.

Czy pan Donald Tusk chce Polski solidarnej, czy liberalnej?

Chcemy Polski obywatelskiej, w której obywatel będzie patrzył z góry na władzę a nie odwrotnie. Chcemy jak najwięcej władzy dla samorządów, jak najmniej dla urzędów. Będziemy wspierać obywateli z inicjatywą i nie pozwolimy się bać tym Polakom, którzy chcą spokojnie pracować, nie koniecznie zakładać firmy. Nie pozwolimy się bać Polakom ciężkiej pracy, ponieważ rynek pracy jest dla nas celem numer jeden, rozwiązującym wszystkie największe bolączki Polski. Polska wolna, pełna swobód dla ludzi twórczych i Polska pamiętająca o tych, którym się nie poszczęściło. W Polsce od dwóch lat za finanse odpowiada liberał w spódnicy najbardziej ortodoksyjny wśród wszystkich liberałów, a pan krzyczy, że mamy Polskę sprawiedliwą i solidarną. Jak pan widzi sprawiedliwości i solidarności nie da się oddzielić od wolności, szkoda tylko że pani minister Gilowska, którą szanuje, jest zmuszona realizować wielki socjalistyczny plan 100-letni budowy 3 milionów mieszkań. Gdyby Gilowska, zdolna ekonomistka, mogła realizować to w co całe życie wierzyła i nadal wierzy, jak choćby podatek liniowy, bylibyśmy dziś bliżej normalności i nie tkwilibyśmy w stagnacji.

Po której stronie jest pan, Panie Tusk, stronie postkomunistów i skompromitowanej Unii Demokratycznej, firmowanej przez GW, czy po stronie IVRP? Proszę zapewnić Polaków, że nie będzie POLiD

Panie Jarosławie Kaczyński, ja jestem po stronie Polski Polaków, bez podziału na kasty polityczne i jak pan to nazwał skompromitowaną UD i UW. W tej skompromitowanej UD, był wiceszef pana partii Paweł Zalewski, marszałek Senatu wybrany waszymi głosami, Bogdan Borusewicz, minister kultury Ujazdowski, pana pierwsza minister finansów Lubińska. Do KLD partii wchodzącej w skład UW należał wasz prezes TVP PiS, Urbański, a w GW pisywał wasz pierwszy prezes Wildstein i wiceszefem GW jest brat pana szefa propagandy Jarosław Kurski. Jak pan widzi Polska jest skomplikowanym zbiorem indywidualności, obywateli samodzielnie myślących, nie da się oddzielić IVRP od GW, UW, UD, KLD, ta granica jest sztuczna i śmieszna, jak podział Polski na IV i IIIRP. W Polsce liczy się to, co Polskę zmienia, a kto gdzie należał jest nieistotne, na pewno nieistotne jest dla pana, bo przecież w PiS znajdziemy byłych członków Samoobrony, Mojzesowicza i Mularczyka, byłych członków UW i KLD, o których wspominałem, byłych członków LPR, Macierewicza i Kurskiego, w końcu byłych członków PZPR jak minister Jasiński, czy szef kancelarii prezydenta Łopiński. Proszę nie przypisywać złych intencji Platformie Obywatelskiej, w której członków LPR i SO nie ma, a członkowie UD i KLD nie są gorsi od pana partyjnych kolegów, byłych członków tych partii. Proszę nie patrzeć w życiorysy i legitymacje milionom Polaków, bo w każdym środowisku i każdej partii są ludzie z wielu stron, no może nie tak wielkie spektrum jak w PiS od PZPR, przez SO, LPR do UW, ale wielu ludzi chce budować dobro Polski i mają do tego prawo. Proszę też nie oczekiwać ode mnie deklaracji przed wyborami, z kim będziemy rządzić po wyborach, chociaż cieszę się, że już pan oddał rządy PO. Będziemy rządzić z tymi politykami, którzy zaakceptują nasz program, tak się buduje koalicje we wszystkich demokratycznych krajach. Pan ma niezdrowe aspiracje, pan chce decydować o politycznych wyborach konkurencji politycznej, to są zabiegi śmieszne i zaczerpnięte z ustroju republik bananowych.

Dlaczego pan nie chce walczyć z korupcją panie Donaldzie?

Dobre pytanie, panie premierze. Jedno z największych nieszczęść jakie się Polsce przydarzyło przez te ostatnie dwa lata, to nieszczęście skompromitowania i ośmieszenia poważnego problemu społecznego jakim jest w Polsce korupcja. Pana minister, Ziobro sprowadził ten problem do osobistej wendety i przez blisko pół roku Polska obserwowała losy jednego lekarza, któremu najpierw postawiono zarzuty morderstwa, potem korupcji. Zaś ostatnio dowiedzieliśmy się, że odpowie za molestowanie seksualne i mobbing. To czy lekarz jest winny czy nie winny jest rzeczą do ustalenia, przez niezależne sądy. Pewne jest to, że ten lekarz nie jest syntezą i bastionem polskiej korupcji, jest epizodem, z którego zrobiono wielkie show. To jest walka o zwycięstwo propagandowe, nie systemowe rozwiązanie problemu. Nie jest też walką z korupcją oskarżanie własnych wicepremierów, ministrów, szefów policji, szefów spółek. To jest walka, ale frakcji partyjnych PiS o utrzymanie władzy i strefy wpływów. Historia niebieskiej i czerwonej kropeczki, którą widziała Polska na telebimie, to historia walki jednych służb specjalnych z innymi służbami, w ramach obozu PiS. Jeśli na koniec dodam, że dwa lata działalności PiS wraz ze służbami, nie przyniosło żadnego wyroku w sprawie korupcji, będzie to gwóźdź, gwóźdź do politycznej trumny PiS.

Czy pan chce Polski klęczącej przed Niemcami i Brukselą, czy pan chce Polski silnej, narodowej, tradycyjnej?

Chcę Polski silnej, takiej która nie będzie musiała przyjmować od Niemców czołgów z demobilu, takiej, która nie będzie w Niemczech zbierać szparagów i ściągać z niemieckich drzew rozbite samochody. Chcę Polski dumnej, w której Niemcy i Bruksela nie będą się śmiać z naszych dróg, odrapanych elewacji i przestaną opowiadać dowcipy o furmankach na drogach i prowadzaniu niedźwiedzia po trotuarach. Dumnej Polski nie da się zbudować anachronicznymi sloganami, odwołującymi się we współczesnych relacjach do czasów okupacji i rozbiorów. Naszą tradycję powinniśmy szanować, naszych bohaterów opłakiwać, ale nie możemy na każdym kroku pokazywać, że ciągle nie podnieśliśmy się z traumy zaborów i okupacji. Takie lokowanie polityki zagranicznej pokazuje naszą słabość i niestety śmieszność, dziś nikt z silnych narodów europejskich nie opowiada o swoich słabościach. Minister spraw zagranicznych Francji nie mówi o wyprawie Napoleona na Moskwę, nie mówią Austriacy do Niemców o Anszlusie, oni rozmawiają jak równy z równym o przyszłości i my też powinniśmy tak rozmawiać. Żaden rząd, francuski, niemiecki, nawet rosyjski, nie opublikował na stronach internetowych kompromitujących działań służb specjalnych i listy agentów, czynnych agentów. Żaden szef specsłużb nie powiedział całemu światu, że ministrowie spraw zagranicznych jego kraju to agenci KGB. Szacunek dla Polski można zbudować profesjonalizmem i dyplomacją, nie politycznym awanturnictwem i kuglarstwem, niekompetentnych urzędników.

Dlaczego pan nie szanuje, prostych ludzi, dlaczego pan trzyma z oligarchami i elitami?

Nie wiem co znaczy prosty człowiek, takie pojęcie dla mnie nie istnieje, to pojecie pogardliwe. Ludzie nie są prości, każdy człowiek to skomplikowana indywidualność, to politykom zależy, aby indywidualności zlać w masę tak zwanych prostych ludzi. Mnie na tym nie zależy. Trzeba szanować ludzi, nie wolno do nich mówić brzydkich wyrazów, kiedy zadają trudne pytanie, nie wolno ich nazywać wykształciuchami, ponieważ oglądają taki, a nie inny program satyryczny. Nie wolno ludzi ustawić po stronie ZOMO, ponieważ nie zagłosowali na PiS, nie wolno nazywać ludzi ścierwojadami i burymi sukami, nawet jeśli nachalnie wykonują swój zawód, nie wolno nazywać ludzi hołotą, choćby rządy PRL faktycznie miały taki charakter. Nie wolno starego człowieka, zasłużonego Polaka, pana profesora Bartoszewskiego, więźnia Oświęcimia, więźnia Polski stalinowskiej i Polski stanu wojennego, nazywać zdrajcą tylko dlatego, że podpisał się pod listem apelującym o zdrowy rozsadek. Trzeba szanować ludzi, nie wolno protestującym pielęgniarkom posyłać oddziałów szturmowych zamiast negocjatorów, nie wolno nazywać pielęgniarek przestępczyniami i nie wolno drwić z ich desperacji, sprowadzając protest głodowy do odchudzania. Takich rzeczy nie wolno robić. Nie wolno też lżyć ludzi bogatych i zaradnych, w Polsce jest wielu ciężko pracujących ludzi i ani bieda, ani bogactwo nie powinno być powodem do kpin. Nikomu nie wolno w Polsce mówić, że bogata Polska, to Polska zła, nie wolno nikomu mówić, że Polska szanująca swoje elity, to Polska fałszywa. Tak postępowali z Polską i Polakami zaborcy, okupanci i komuniści, czyniąc Polskę biedną i wyniszczając polskie elity. Polski nie da się podzielić na elity i ludzi prostych. Polska jest Polską Polaków, którzy wzajemnie się powinni od siebie uczyć i szanować jak Polak powinien szanować Polaka. Jeśli pan kiedyś w przyszłości zrozumie, że Polska powinna być domem wszystkich Polaków, nie więzieniem dla różnych wyborców, w zależności od tego kto w Polsce wygrywa wybory, być może będziemy razem budować Polskę, na razie pana od władzy trzeba odsunąć, bo pan władzę pojmuje jako przewagę nad słabszymi, nie służenie słabszym. Pojęcia oligarchy nie znam, takich ludzi w Polsce nie ma, jeśli przez oligarchię rozumie pan nieprzyzwoite bogactwo, to ja pragnę pana zapewnić, że żaden biznesmen nie wydzwania do mnie na prywatną komórkę, z prośbą, aby potraktować go inaczej niż innych Polaków.

A teraz zapraszam pana premierze do wspólnego odśpiewania hymnu (żart).

Matka_Kurka 2007-10-09 20:33

Głosów: 842
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1099
Najlepsze teksty autora
Archiwum
Głosuj         Wyślij na e-mail        
Wlasciciel strony nie jest autorem tekstu. Ten tekst umieszczony byl 09 października 2007 na forum onet.pl pod adresem http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,35495884,96391048,4182074,forum.html .
Strona ma charakter archiwalny.


Czytaj e-book


Mobbing
Trudny wiek szkodliwym mitem


Najnowsze notki


05:25 Grafini von Hohenstein, c...
01:41 Najbardziej niesamowita j...
01:27 Pracowity weekend happene...
00:08 Polska, a gdzie Europa - ...
00:02 Wstrzemięźliwość? Dobre ż...
23:58 Ilu było frajerów?
23:36 Bartłomiej O. , zdobywca ...
21:45 Rokita mija się z prawdą!
21:06 Never again?
20:53 Polska - Gazeta Wrocławsk...
20:27 Pies na rowerze
19:08 Dziura Alistera Darlinga
18:23 PASER POSZEDŁ PO OCHRONĘ ...
18:23 Wampir bez zębów
17:49 Zabawy z bronią - przypad...


Nakarmiłeś/łaś już dziś?
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

Wiadomości dnia
"Nowy wirus grypy może spowodować światową pandemię"

Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Margaret Chan uznała, że grypa, która pojawiła się w Meksyku i Stanach Zjednoczonych, "ma potencjał" spowodowania ogólnoświatowej pandemii, choć jest jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, że do tego dojdzie. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Prezydent: zrobię wszystko, żeby obronić polskie stocznie

Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że zrobi wszystko, żeby obronić polskie stocznie. Taką deklarację złożył w Gdańsku, po spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych gdańskiej stoczni. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


81 ofiar grypy i ponad 1300 osób zarażonych w Meksyku

Minister zdrowia Meksyku Jose Angel Cordova poinformował, że ofiarą świńskiej grypy padło już prawdopodobnie 81 osób, a ponad 1300 jest zarażonych. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Protest przed domem Zbigniewa Ziobry

Kilkanaście osób protestowało przed domem Zbigniewa Ziobry w Krakowie. Zgromadzeni pod domem członkowie Stowarzyszenia Dialogu Społecznego domagali się od byłego ministra sprawiedliwości wyjaśnień w sprawie śmierci Barbary Blidy. Ziobro nie wyszedł do manifestujących. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Steward wracający z Meksyku z chorobą hospitalizowany

Steward linii lotniczych British Arilines, który powrócił z Meksyku, został hospitalizowany z objawami przypominającymi grypę - poinformowała nad ranem agencja AFP. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Prezydent: zgadzam się z poglądami Anny Fotygi

Zgadzam się z poglądami Anny Fotygi - powiedział prezydent Polski Lech Kaczyński. Fotyga, która jest kandydatem na ambasadora Polski przy ONZ skrytykowała sposób prowadzenia polskiej polityki zagranicznej przez obecną ekipę rządową. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Myślały, że bawią się piłką, a to była bomba

Dwanaścioro dzieci zginęło w Pakistanie, kiedy wybuchła bomba, którą się bawiły - poinformowała policja. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]

źródło: wp.pl
Porzucił dzieci, potem próbował się powiesić
Przed kilkoma dniami, razem ze swoją partnerką, porzucił trójkę dzieci w jednej z włoskich pizzerii. Funkcjonariusze szybko znaleźli jednak matkę i jej przyjaciela - ukrywali się w lesie. Mężczyzna trafił do aresztu. W sobotę próbował powiesić się na pasku w celi. [ więcej... ]


Zamordowano ośmiolatkę z Domu Dziecka
Ostatni raz widziano ją jak bawiła się na placu zabaw. Kilka godzin później szukało jej już kilkadziesiąt osób. Policję wezwała wychowawczyni domu dziecka, bo zaniepokoiła się, że jej ośmioletnia podopieczna zbyt długo nie wraca z dworu. Finał poszukiwań okazał się tragiczny - w jednym z pustostanów w pobliżu placówki funkcjonariusze odnaleźli zwłoki dziewczynki. [ więcej... ]


Polska czci swojego patrona
Ponad tysiąc osób z rozsianych po Polsce parafii pod wezwaniem św. Wojciecha uczci dziś w Gnieźnie pamięć męczennika i głównego patrona Polski. Uroczystej mszy przywodzić będzie prymas Polski kardynał Józef Glemp. [ więcej... ]


Prezydent zgadza się z poglądami Fotygi
Lech Kaczyński nie widzi problemu w tym, by Anna Fotyga została polskim ambasadorem przy ONZ, mimo że była minister otwarcie krytykuje politykę zagraniczną rządu. - Prezydent mianuje (ambasadorów), to znaczy, że się zgadza z ich przekonaniami, poglądami. Z poglądami Anny Fotygi ja się zgadzam - mówił w sobotę Lech Kaczyński. [ więcej... ]


Porywacze zaatakowani, zakładnik uwolniony
Nie wiadomo kto go "odbił", ale wiadomo, że jest cały i zdrowy. Nigeryjska policja poinformowała, że "uzbrojony oddział" uwolnił Brytyjczyka, który został porwany na południu kraju przed kilkoma tygodniami. [ więcej... ]


Tym razem nie zabijał uczeń, a jeden z wykładowców?
Co najmniej trzy osoby zginęły od kul na amerykańskim Uniwersytecie Stanu Georgia. Według policji tym razem strzelał nie sfrustrowany uczeń, a jeden z wykładowców. Trwają jego poszukiwania. Według jednej z lokalnych gazet napastnik może mieć przy sobie "wiele sztuk broni". [ więcej... ]


Lewica bierze Islandię na dobre
Według nieoficjalnych informacji koalicja Sojuszu Socjaldemokratycznego i Zielonej Lewicy wygrała przedterminowe wybory parlamentarne w Islandii. Lewicowe partie zdobyły razem ponad 50 procent głosów. [ więcej... ]

źródło: tvn24.plCoś dla miłośników motocykli


Aprilia
BMW
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha

Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 komentarze.eu
Blogi polityczne