ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości

Tekst 1086 - 05 października 2007
Najbardziej groteskowa i żałosna cecha PiS, to wydumany ANTYKOMUNIZM!
Wiecie co jest najbardziej zabawne w wyznawcach PiS? Jasne, jasne, wiele rzeczy, ale jest jedna najśmieszniejsza - ANTYKOMUNIZM. Przeciętny wyznawca PiS podobnie jak jego guru, za komuny miał pełne pory i grzecznie wypełniał postanowienia WRON. Na 100 wyznawców, może jeden dostał zomowską pałką i to za rysowanie gwoździem Nyski, po pijaku. Za to 100 na 100, jak tylko Gierek obniżył cenę margaryny, już byli szczęśliwi i dochodzili do wniosku, że się nie ma co awanturować. 100 na 100, gdyby im w 1989 roku powiedzieć, że wolność oznacza brak przyzakładowej kasy zapomogowej, 13 pensji, wynoszenia narzędzi z zakładu i Boney M w Sopocie, rzuciłoby się PRL na ratunek. Antykomunizm PiS jest tak autentyczny jak cycki Dody. Jak powiedział Frasyniuk, 2% polskiego społeczeństwa miało odwagę autentycznie walczyć o wolność. Ja dodam, że reszta walczyła o salceson i wódkę i komunizm nie specjalnie im przeszkadzał. Dziś się tak ochoczo przypomina 10 milionów działaczy Solidarności i to im przypisuje wielkie zasługi, nie jakimś tam Kuroniom, Michnikom, Borusewiczom, którzy się na robotniczej krwi "nachapali". A ja się pytam, skoro ta bohaterska 10-cio milionowa armia, walczyła o wolność, nie o kiełbasę, to jak to się stało, że po tym jak generał wyjechał z czołgami na ulicę, 9,99 miliona zamknęło okiennice, a garstka desperatów, ledwie 10 tys. zostało internowanych. Co mógł generał zrobić, gdyby 10 milionów prostych, szarych bohaterskich działaczy wyszło na ulicę? Co dziś robi te 9.9 miliona, które narobiło w pory? Ano nazywa złodziejami i komuchami tych, co mieli odwagę siedzieć za wolność. Teza oszołoma: "To prości Polacy, zbudowali wolną Polskę, a tamci zdradzili i poszli kraść do władzy". Było dokładnie odwrotnie, to 10 milionów prostych działaczy podkuliło ogonki i ledwie kilka tysięcy postawiło się komunie. Dziś tamten tchórzliwy tłum ustawia po stronie ZOMO nielicznych bohaterów. Co więcej te 10 milionów pyta, co ja z tego mam? Kto mi za patriotyzm i walkę z komuną zapłaci? Słynne 21 postulatów, to manifest socjalny, w który doradcy Wałęsy z KOR wpletli idee i skromny pakiet wolnościowy. Zaledwie 5 punktów dotyczyło demokratyzacji, praw jednostki i wolności słowa, 16 postulatów, brzmi dziś jak program samoobrony.

10 tys. walczyło o to:

1) Zalegalizowanie niezależnych od partii i pracodawców związków zawodowych.
2) Zagwarantowanie prawa do strajku. Przestrzeganie zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolności słowa, druku i publikacji.
3) Przywrócenie do poprzednich praw ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976 i studentów wydalonych z uczelni za przekonania, zniesienie represji za przekonania.
4) Podanie w środkach masowego przekazu informacji o utworzeniu MKS oraz opublikowanie jego żądań.
5) Podjęcie realnych działań wyprowadzających kraj z kryzysu.
6) Wprowadzenie zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej oraz zniesienie przywilejów Milicji Obywatelskiej, Służby Bezpieczeństwa i aparatu partyjnego.

9,9 miliona o to:

7) Wypłacenie strajkującym zarobków za strajk, jak za urlop wypoczynkowy, z funduszu Centralnej Rady Związków Zawodowych (CRZZ).
8) Podniesienie zasadniczej płacy o 2 tys. zł.
9) Zagwarantowanie wzrostu płac równolegle do wzrostu cen.
10) Realizowanie pełnego zaopatrzenia rynku. Eksport wyłącznie nadwyżek.
11) Zniesienie cen komercyjnych oraz sprzedaży za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.
12) Wprowadzenie bonów żywnościowych na mięso.
13) Obniżenie wieku emerytalnego - dla kobiet do 50 lat, dla mężczyzn do 55, lub zapewnienie emerytur po przepracowaniu w PRL 30 lat dla kobiet i 35 dla mężczyzn.
14) Zrównanie rent i emerytur starego portfela.
15) Poprawienie warunków pracy służby zdrowia.
16) Zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc w żłobkach i przedszkolach.
17) Wprowadzenie płatnych urlopów macierzyńskich przez 3 lata.
18) Skrócenie czasu oczekiwania na mieszkania.
19) Podniesienie diety z 40 do 100 złotych i dodatku za rozłąkę.
20) Wprowadzenie wszystkich sobót wolnych od pracy.

PiS to płycizna intelektualna, masowość, disco polo socjalne, gęba pełna frazesów, a tak naprawdę walka nie o ideały, a o salceson, nie o wolność, ale o socjalną garkuchnię i nie o Polskę, a o PRL.

Matka_Kurka 2007-10-05 21:58

Głosów: 360
URL do tego tekstu:
http://www.matka-kurka.net/post/?p=1086
Głosuj             Wyślij na e-mail              link do onet.pl


Wasze komentarze do tego tekstu
 Wątki   Odpowiedzi   Autor   Wyświetleń 
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz nowy wątek Dodaj nowy wątek

Forum


15.09.2008, 01:51 jajakoja Zobacz ostatni post
na wątku: Dlatego że przeżył rządy Kaczyńskich

Fraszki Petrosa
Pan Tarejusz

Czat

rozmawia:
estimado


Wiadomości dnia
Ławrow: użyłem niecenzuralnego słowa, ale cytując kogoś innego

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przyznał w niedzielę, że użył niecenzuralnego słowa w rozmowie z szefem brytyjskiego MSZ Davidem Milibandem, ale był to tylko cytat z czyjejś opinii o prezydencie Gruzji.


"Der Spiegel": Saakaszwili okłamał Zachód

W Waszyngtonie narasta podejrzliwość, że prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili to hazardzista, który sam wywołał krwawą pięciodniową wojnę na Kaukazie i bezczelnie okłamał Zachód - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel".


Ziobro: nie nazwałem doktora mordercą

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapewnił, że nie zamierza pozywać za dokładne cytowanie jego słów o doktorze Mirosławie Garlickim. Jak wyjaśnił wcześniejsze doniesienia tvp.info wynikały z "nieporozumienia w prywatnej rozmowie z dziennikarzem" serwisu.


Gosiewski chce od Pitery 100 tys. zł zadośćuczynienia

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Gosiewski zapowiedział na antenie Radia Kielce, że pozwie do sądu Julię Piterę. Poseł będzie się domagał, by minister Pitera wpłaciła 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz Caritas Polska. Uważa, że byłby to właściwy akt przeprosin.


W różnych miejscach Suwałk podpalano cztery samochody

Cztery samochody spłonęły, a jeden został uszkodzony w nocy z soboty na niedzielę w Suwałkach - poinformował Jacek Dobrzński, rzecznik podlaskiej policji.


Kościół anglikański przeprasza Karola Darwina

Kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina za to, że "źle interpretował" jego teorię ewolucji i zachęcał innych do jej ignorowania i odrzucenia - podał na swej stronie internetowej brytyjski dziennik "Daily Telegraph".


Szukała pracy; została zgwałcona przez dyrektora?

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach Jacek K. został w sobotę zatrzymany przez policję pod zarzutem gwałtu na 23-letniej kobiecie - poinformowała podlaska policja.

źródło: wp.pl
Szef PiS dla DZIENNIKA: Kaczyński: Nie odmówię Tuskowi spotkania
Gdyby rzeczywiście Donald Tusk chciałby ze mną się spotkać i porozmawiać w jakiejś sprawie merytorycznej, to ja nie odmawiam - zapewnia w rozmowie z DZIENNIKIEM prezes PiS, Jarosław Kaczyński. "Ale przecież są telefony. Kiedy ja byłem premierem i mimo ataków chciałem z nim porozmawiać, to nie szukałem żadnych pośredników. I było zupełnie spokojnie" - mówi zdziwiony faktem, że premier prosi prezydenta o pomoc w zorganizowaniu takiego spotkania.

Premier zamawia drogą usługę: Tusk zapłaci 100 tys. zł za wywieszenie flagi
Ile kosztuje zawieszenie flagi? Ile jest warte to, by nie wisiała ona do góry nogami? Zdaniem premiera Donalda Tuska za taka usługę warto zapłacić aż 100 tys. zł - donosi "Newsweek". Tyle bowiem zapłaci Kancelaria Premiera prywatnej firmie za wywieszanie flag z okazji wizyt zagranicznych gości.

Woli samoloty rządowe: Tusk jednak nie lata rejsowymi kursami
Na początku kadencji premier Donald Tusk zapowiadał, że - by odciążyć budżet - z samolotów rządowych przesiądzie się do rejsowych. Jednak z szumnych zapowiedzi nic nie wyszło. TVP Info obliczyła, że na 23 służbowe podróże szef rządu tylko czterokrotnie korzystał z usług komercyjnych linii lotniczych

Były minister grozi procesami: Cytujesz Ziobrę? Zostaniesz pozwany
Pozwę do sądu każdego, kto będzie cytował moje słowa - zapowiada Zbigniew Ziobro. Chodzi o słynne już zdanie o kardiochirurgu Mirosławie G.: "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Były minister sprawiedliwości przekonuje, że zdanie to zostało wyrwane z kontekstu, a to wywołało "nagonkę prasową" - twierdzi TVP Info.

"Nie ma i nie będzie żadnych konfliktów": Koalicja bagatelizuje starcie Pitery i Kłopotka
Julia Pitera zapowiada ujawnienie prawdziwej bomby, Eugeniusz Kłopotek z PSL mówi o politycznym samobójstwie posłanki PO. Czy tak ostry konflikt między politykami rządzących partii grozi krachem koalicji? Nie - odpowiadają zgodnie szefowie klubów. "Nie ma żadnych konfliktów i nie będzie między politykami PSL i PO" - zapewnia Zbigniew Chlebowski.

Zapowiedź premiera wzbudza emocje: Politycy: Euro w 2011 roku? To nierealne!
Prezydent, PiS i SLD domagają się, by premier przedstawił harmonogram wchodzenia Polski do strefy euro. Kilka dni temu Donald Tusk zapowiedział, że nową walutą będziemy płacić już za trzy lata. PiS jednak ostrzega: do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. Opozycja przekonuje też, że wprowadzenie euro w 2011 roku jest raczej nierealne.

CBA uwiodło Sawicką?: Posłanka o agencie: Czułam jego podniecenie
Beata Sawicka, oskarżona o wzięcie łapówki od agenta CBA, niebawem stanie przed sądem. Była wpływowa posłanka PO przygotowała linię obrony, którą można streścić w ten sposób: "Zawsze byłam uczciwym człowiekiem. Jeśli zgrzeszyłam, to tylko dlatego, że przez wiele miesięcy namawiały mnie do tego służby IV RP" - pisze DZIENNIK.

źródło: dziennik.plDziennik Internautów

Statystyki


od 02 lutego 2007
głosów: 221719
wizyt: 1108781
odsłon: 2938787

Info o nowym tekście
RSS tekstów
RSS komentarzy

Evergreens


podsumowanie IV RP
wyjątkowy rok
historia jednego życia
zawiniło Webasto
podwórko

demokracja
jakiej Polski chcemy?
silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

elektorat
polski katolicyzm
tradycja
patriotyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
mentalność kanara

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
socjotechnika

kult biedy
dwie wizje Polski
kartofel
tandeta
czytelnik uzależniony


Inni blogerzy piszą


blogi polityczne


Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
YamahaO stronie | Linki | Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 www.matka-kurka.net
Blogi polityczne