Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

Oddanych głosów:
110602

Unikalnych wizyt
w miesiącach:
poprzednim 68690
aktualnym 29461

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Gdyby nie Nocna Zmiana, mielibyśmy Żemka w NBP, oligarchów Bagsika i Gąsiorowskiego.
Zdać sobie sprawę należy, że matka kurka pisze na jedno kopyto. Zaraz po zdaniu sprawy, trzeba postawić pytanie, dlaczego? Matka kurka pisze na jedno kopyto, ponieważ w Polsce od dwóch lat wiele kłamstw kutych na jedno kopyto utrwaliło się jako prawda. Monotonność kopyta wynika również z tego, że dziedzicem, właścicielem i dysponentem kłamstw jest jeden człowiek. Każdy dyktator zaczyna władzę od pisania własnej legendy, w której głosi walkę z patologią, choć zwykle sam tą patologię budował. Nie inaczej jest w przypadku niskonakładowego i małogabarytowego autokratki Jarosława Przykrótkawego, Pierwszego z Dwóch. Zanim Jarosław zaczął łgać jak z nut, o swoim antykomunizmie, musiał stworzyć ludowe podanie, o tym jak Jarosław Przykrótkawy Pierwszy z Dwóch, razów zomowcom w stanie wojennym tłuczkiem do mięsa zadawał. Podanie głosi, że osobiście 7 położył od pierwszego ciosu, 8 zmarło w szpitalu. Książki piszą, że te wydarzenie przyśniły się wodzowi, gdy głowę schował po maminą pierzyną, niemniej jednak wyznawcy zaczytani w mitologii, oczy ci wydrapią, gdy prawdę powiesz. Prawda jest naga, to był tchórz jakich mało i gdybyśmy samych takich opozycjonistów mieli, wolność ofiarowałby nam dopiero Borys Jelcyn po kilku głębszych, na Borysa warunkach. Kolejne podanie głosi, że Jarosław Przykrótkawy Pierwszy z Dwóch nigdy nie kombinował, majątku narodowego nie tykał, uczciwy był i pokorny. Trzeba wam wiedzieć, że to podanie ludowe jest największym i wielopiętrowym kłamstwem. Gdy partia Jarosława Przykrótkawego rozkradała narodowy majątek, uwłaszczała się na państwowych nieruchomościach, pisała złodziejskie ustawy dla deweloperów, koncesjonowała afery paliwowe i kupowała media za grosze, Pęczak i Dochnal szukali po Polmozbytach części do swoich dziesięcioletnich Polonezów. Zanim Polska stała się `solidarna', Jarosław Przykrótkawy Pierwszy z Dwóch z liberałami próbował zawrzeć sojusz i to z tymi najgorszymi liberałami z KLD, których krzyżem się kładąc o wstąpienie w szeregi PC prosił. Udało mu się zrazu, ale w ostatniej chwili KLD zobaczyło z kim ma do czynienia i poszło precz od PC.

Kiedy Jarosław Przykrótkawy Pierwszy z Dwóch mówi wam o frustracji politycznej, wywołanej serią porażek Donalda, to opowiada wam kolejny mit. Trzeba wam wiedzieć narodzie, że jak Jarosław Przykrótkawy Pierwszy z Dwóch, tak dostał od Wałęsy, Tuska i Pawlaka po zadku, że się przez 13 lat nie mógł pozbierać, a jego partia na poziomie 5% wczołgiwała się do Sejmu, co tu dopiero mówić o wygranych wyborach, to była walka o polityczny byt. Wspomina Jarosław Przykrótkawy Pierwszy z Dwóch, że prezydenturę Tusk przegrał i pozbierać się nie może. Ludzie kochani, brat Jarosława Przykrótkawego Pierwszego z Dwóch, nic innego nie robił, tylko 10 lat przegrywał wybory prezydenckie, ba przegrywał, on ręcznik rzucał, łapki do góry unosił i poddawał się w środku kampanii. Poparcie miał brat na poziomie alkoholu we krwi szanującego się grabarza. Na czym w takim razie polega szczęście i `fenomen' Jarosława Przykrótkawego Pierwszego z Dwóch? Polega to wszystko na tym, że świadkowie afer, złodziejstw, przekrętów i politycznych blamaży, to są wszystko ludzie mało wiarygodni, marnej reputacji. Świadkiem tego, ile razy Jarosław kapował na współpracowników Wałęsy, jest Mieczysław Wachowski, który Jarosława z pałacu Lecha pogonił. Świadkiem przekrętów telegrafu Jarosława w ramach afery FOZZ jest Żemek, skazany przez sąd, z którego Glapiński chciał zrobić Balcerowicza, delegując go jako wiceszefa NBP, pomagał mu w tym Siwek, również kumpel z PC Jarosława. Świadkiem korupcji partii Jarosława Przykrótkawego Pierwszego z Dwóch jest Bagsik i Gąsiorowski z ART.B. Jeszcze się nikomu nie śniło o oligarchach, kiedy bliźniaczy sołtysi czerpali garściami z kasy biznesmenów. Świadkami esbeckich metod i komunistycznej mentalności obu sołtysów są Lepper i Kaczmarek, Giertych i paru innych.

Powstaje pytanie, dlaczego ludzie tak marnej reputacji są świadkami upadku Jarosława Przykrótkawego Pierwszego z Dwóch? Czyżby on był takim szlachetnym, że układ chce go wykończyć? Nic podobnego, ci świadkowie, to po prostu jego koledzy, przyjaciele, sponsorzy, polityczni koalicjanci. Trudno w to uwierzyć, ale Jarosław Przykrótkawy Pierwszy z Dwóch, współpracował i przyjaźnił się z takimi ludźmi jak: Maciej Zalewski skazany na trzy lata, za szantaże, Baksik i Gąsiorowski z ART.B., którzy wpłacali kasę na jego Telegraf, Żemek, kandydat ministra i partyjnego kolegi Jarosława na wiceszefa NBP, Wachowski Mieczysław, wieloletni znajomy Jarosława. Krok w krok chodzili panowie za Wałęsą. W końcu Andrzej Lepper, Kaczmarek, Giertych, Łyżwiński, Hojarska, Bestry, Wrzodak i cały pitawal z SO, to byli serdeczni koalicjanci Jarosława Przykrótkawego Pierwszego z Dwóch i to im ściskał codziennie koalicyjną dłoń, klepał po ramieniu. Wiecie co by było, gdyby nie było nocnej zmiany? Mielibyśmy w Polsce komunizm pełną gęba pod rządami komunistycznej partii PC. Szefem NBP byłby Żemek, oligarchami kręcącymi lody z Jarosławem Baksik i Gąsiorowski, prywatyzacje złodziejskie pod szyldem kumpla Dochnala, niejakiego Glapińskiego, odpowiedzialnego za narodziny afer paliwowych, które osobiście koncesjonował. Mięlibyśmy Macieja Zalewskiego, zamiast Rywina, mielibyśmy `Express Wieczorny', kupiony i sprzedany przez Jarosława, zamiast gazety Wyborczej. Jednym słowem, Jarosław Przykrótkawy Pierwszy z Dwóch, to najbardziej wyrazista twarz III RP, on robił dokładnie to, co zarzuca innym, a jego problem polega na tym, że wszystko co robił spartolił i dlatego mści się na tych co im się udało. Jarosław Przykrótkawy Pierwszy z Dwóch miał lepkie łapki jak mało kto, niestety zabrakło mu rozumu i umiejętności, aby się nachapać, dlatego prowadzi dziadowską politykę i jedyne co można mu powiedzieć, to zacytować słowa brata Jarosława skierowane do obywatela niezbyt zamożnego. Uwaga: na trzy, czteeeeeryyyyyy!

Matka_Kurka 2007-09-30 10:21
Głosów: 202


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1066

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1777


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1061


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1051


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 919


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 686


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 586


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 577


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 574


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 556


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 540Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowy


Zobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze

lista blogówTeksty innych autorów na
www.komentarze.eu


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha