ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości
Komentarze.eu - Przegląd polskiej blogosfery

Tekst 1054 - 26 września 2007
Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nieistniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy wolną Polskę, stoi człowiek znikąd, człowiek widmo tamtych czasów, imię jego Jarosław. Nie ma takiego dokumentu, nie ma takiego świadka i nie ma takiego zdjęcia, które udokumentowałoby opozycyjny heroizm tego człowieka. Jest natomiast wiele huku o nic i cała seria niesamowitych zbiegów okoliczności. Życie Jarosława, to pasmo cudownych ocaleń. Próbowałem wielokrotnie opisywać, dlaczego ten człowiek nie ma prawa pomiatać milionami ludzi i nie ma prawa pyskować do opozycjonistów, bohaterów z czasów, gdy lała się krew. Tłumaczyłem też, dlaczego nie ma prawa wyciągać z grobów rodziców, dziadków i dalszych krewnych innych ludzi, aby wykorzystać ich życiorysy do walki politycznej. Tłumaczyłem, lecz ten człowiek tego nie rozumie. Temu człowiekowi wydaje się, że może wiele i nikt mu w tym nie przeszkodzi. Przykro mi, człowieku znikąd, ja będę przeszkadzał każdego dnia i każdego dnia będę pisał o tobie smutną prawdę, o tobie i twoich korzeniach. Będę pisał prawdę i puszczał mimo uszu wszelkie inwektywy, próby moralizowania, zachęty do podwyższania lotów. Z prostej przyczyny musze przyjąć taką strategię. Kto chce napisać prawdę o człowieku znikąd, musi się zniżyć do poziomu jego samego i retoryki jaką się posługuje człowiek znikąd.

Człowiek znikąd zaczyna deprecjonowanie, poniewieranie i upadlanie swojego przeciwnika. Od wywlekania wszelkich pomyłek życiowych, przeszłości przeciwnika i jego krewnych. Przyjmuje tą optykę i zaczynam pisanie prawdy o człowieku znikąd, po raz kolejny z Andzią, że przetrwa prawda choć chwilę. Chciałbym, żebyś człowieku wypominający swoim bliźnim ojców z KPP i dziadków z Wehrmachtu, opowiedział o swoich korzeniach. Opowiedz, jak twój dziad w carskiej armii dzielnie strzegł rubieży, po tej przeciwnej stronie barykady i nie tłumacz mi, że dziad nie miał wyjścia, że został wcielony, były zabory, wojny i co tam jeszcze. Nie interesuje mnie to. Twoje bulteriery opowiedziały historię dziadka, który był jeńcem obozu faszystowskiego, został wcielony, uciekł z Wehrmachtu i w żaden sposób nie pomogło to jego wnukom. W ich i twoich oczach, człowieku znikąd, krewni dziadka zostali niemieckimi pachołkami na zawsze. Wspominasz człowieku znikąd, że pewna pani miała ojca w KPP i chyba matkę również. Opowiedz nam historię swojego ojca, tę historie po 1945 roku. Twoi rodzice, byli żołnierzami AK, takich ludzi po wojnie zabijano, torturowano, szczuto, wykluczano ze społeczeństwa. Tymczasem twój rodzic dostaje od socjalistycznej władzy przepiękne mieszkanie na Żoliborzu. W czasach gdy w kawalerkach meldowano po trzy rodziny, twoi rodzice rozbijają się w trzech pokojach. Nieprawdopodobne, ale to jeszcze nie koniec prezentów od stalinowskiej władzy. Było mieszkanie, teraz pora na przyzwoitą robotę. Tę robotę znalazł twój rodzic na Politechnice Warszawskiej, chociaż ludzie z przeszłością akowską dla stalinowców byli śmieciami, z twojego rodzica namiestnicy Stalina postanowili uczynić nauczyciela socjalistycznej młodzieży. W tym miejscu powiem, że nie śledziłem życiorysów wszystkich żołnierzy AK, ale według mojej wiedzy, takiej nobilitacji za strony stalinowskich namiestników dzieje innych polskich akowskich rodzin nie znają.

Wiemy już sporo o twoich korzeniach człowieku znikąd. Pora na cię, szykuj się, bądź gotowy dziś do drogi. Jesteś człowieku znikąd człowiekiem znikąd, ale gdzieś się tam zawsze na marginesie historii pałętałeś i z tego również się wytłumaczysz. Mówisz o salonach, o antypolskiej propagandzie uprawianej przez środowisko dawnego KOR, Geremka, Michnika śp. Kuronia. Tymczasem tyś ich uczeń, to u nich zaczynałeś karierę, im zawdzięczasz wiele, biegałeś po papierosy, parzyłeś kawę, podrzucałeś pisma. Z nimi siedziałeś przy okrągłym stole, a twój brat w Magdalence. Jeśli Polska została sprzedana przy okrągłym stole i targu dobito w Magdalence, jesteś człowieku znikąd jednym z kramarzy. Powiadasz, że noblista jest zły, że ma na sumieniu współpracę z SB, ale przecież to ty z bratem, z agentem "Mnietkiem" i samym noblistą, wykończyliście suwnicową Annę i jej kolegę Andrzeja. To ty człowieku znikąd uczyniłeś z noblisty przewodniczącego NSZZ, a potem prezydenta. Wspominasz, że stało ZOMO i ty stałeś naprzeciw. Wkradł nam się wątek humorystyczny w twojej historii człowieku znikąd. Jesteś jednym opozycjonistą z kręgu noblisty, któremu SB włoska z głowy nie strąciła i stan wojenny spędziłeś pod kołderką, nie wychylając główki, aż do 1989 roku. Jako jedyny nie podpisałeś lojalki (tak twierdzisz) i puszczono cię wolno. Jako jedyny masz sfałszowaną teczkę. Dużo tych wyjątków, zwłaszcza, gdy spojrzy się w twoje akta, gdzie nie ma nic! Kompletnie nic! Powiadasz, że gruba kreska, ja ci odpowiadam, że to ty człowieku znikąd z komunistami negocjowałeś rząd grubej kreski i to ty ten rząd w ramach "wojny na górze" zniszczyłeś. W konsekwencji, po krótkim epizodzie nieudolności twojego rządu, komuna wróciła do władzy. Jak wróciła komuna, to się obudziłeś z reką w naczyniu. Znów zacząłeś udawać człowieka skądś, człowieku znikąd. Krzyczałeś o aferach, a przeciez to twój partyjny kolega Zalewski, jako jeden z pierwszych poszedł siedzieć za jedną z pierwszych i największych afer, za wymuszania łapówek na prezesach ART-B. Twój partyjny kolega, Glapiński, wprowadził koncesje na paliwa i osobiście je rozdawał. To był początek wielkich paliwowych afer. Mówisz o uwłaszczeniu nomenklatury, ale to twoja partia jako jedna z pierwszych dostała narodowy majątek po RSW Prasa Książka Ruch i na tym zrobiła partyjne pieniądze. Coś tam marudzisz pod nosem o "lumpenliberałach", a czy KLD nie było sygnatariuszem twojej partii PC? Czy nie błagałaś ich o wstąpienie w szeregi partii PC? Zgadza się, prawda? Zgadza się również i to, że twój prezes telewizji, lojalny wobec PRL, był czynnym członkiem tej partii, opuszczając twoją rodzimą.

Historia twojego życia, człowieku znikąd, to historia porażki, upadku, ogólna moralna masakra i żałosny dorobek. Kto ci dał prawo z takim nijakim życiorysem, człowieku znikąd, do przezywania Polski IVRP, do oceniania ludzi, którym rzemienia u sandałów nie jesteś godzien zawiązać. Zdefiniowałeś polskie troski i Polaków, podzieliłeś nasze problemy prosto, boś człowiek prosty. Nie zauważyłeś jednej rzeczy. Jeśli problemem w Polsce są rządy ludzi, których dziadowie byli w obcych armiach, ojcowie budowali PRL, a oni sami sprzedali Polskę przy okrągłym stole, potem uwłaszczyli się na wspólnym narodowym majątku i brali udział w aferach, to pod twoimi rządami, człowieku znikąd, Polska ma największy problem od 1989 roku. To co zdefiniowałeś, człowieku znikąd, jako patologię, jest twoim dorobkiem życiowym lub historią twojej nieudolności, tchórzliwej absencji i charakterystycznej dla ciebie niemocy. Wiem, że to twój czuły punkt, pisanie o tobie jak o koniu, którego się widzi jak znika w zadziwiający sposób. Przykro mi, twoi partyjni towarzysze, codziennie będą musieli zakłócać, ten przekaz niepopularnych myśli, bo ja codziennie będę przypominał, kim jesteś człowieku znikąd, kim nigdy nie byłeś i nigdy nie będziesz. A nie byłeś i nie będziesz człowiekiem godnym szacunku, pozostaniesz na zawsze tchórzliwym i złorzeczącym człowiekiem znikąd.

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26

Głosów: 977
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1054
Najlepsze teksty autora
Archiwum
Głosuj         Wyślij na e-mail        
Wlasciciel strony nie jest autorem tekstu. Ten tekst umieszczony byl 26 września 2007 na forum onet.pl pod adresem http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,34941372,94958219,4144804,forum.html .
Strona ma charakter archiwalny.


Czytaj e-book


Mobbing
Trudny wiek szkodliwym mitem


Fraszki Petrosa

Najnowsze notki


21:59 Przy sobocie zdjęcia z ro...
21:09 Nie wolno cytować Rzeczpo...
20:06 6 tysięcy wspomnień o Jim...
20:00 Święto flagi
19:51 Nowy informator
19:48 Testując i blogując (garś...
18:28 WYMIANA CIOSÓW
17:38 Polak potrafi jeśli ma za...
17:05 Czekam na sms od prezyden...
15:06 Pożegnanie z banałem
15:06 Hit miesiąca, świętowanie...
13:33 Balthasar o tym, co jest ...
11:53 O polską politykę europej...
11:34 3 Maja - dzień ważny
10:20 Nie złapiecie Wałęsy


Nakarmiłeś/łaś już dziś?
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

Wiadomości dnia
USA przyznają: nowa grypa nie pochodzi z Meksyku

Jest całkiem prawdopodobne, że to nie z Meksyku, lecz ze Stanów Zjednoczonych rozpoczął swą inwazję wirus nowej grypy A/H1N1, który postawił w stan alarmu rządy i służbę zdrowia na kilku kontynentach - stwierdziły amerykańskie władze sanitarne. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


"Oto, dlaczego Jan Paweł II nieprędko będzie świętym"

Włoski tygodnik "Panorama" spekuluje na temat przeszkód, jakie stoją na drodze do rychłej beatyfikacji Jana Pawła II. Jednym z głównych powodów jest według gazety, odmowa kardynała Stanisława Dziwisza dotycząca wglądu komisji watykańskiej w notatki polskiego papieża, które wbrew woli zmarłego Dziwisz postanowił nie niszczyć. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Palikot: Lech Kaczyński był marksistą

Janusz Palikot uważa, że praca doktorska Lecha Kaczyńskiego świadczy o tym, że obecny prezydent w 1979 r. był marksistą. W galerii sztuki socrealistycznej w Kozłówce poseł PO zorganizował happening, podczas którego aktorzy ucharakteryzowani na Marksa, Engelsa i Lenina odczytywali fragmenty pracy doktorskiej prezydenta. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


"Palikot nie potrafi uszanować choroby matki prezydenta"

Pytany o komentarz do happeningu w Kozłówce, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Bielan powiedział, że "jest po prostu czymś wyjątkowo ohydnym i obrzydliwym, że w czasie, gdy prezydent czuwa przy swojej ciężko chorej matce w szpitalu, Palikot nie potrafi nawet takiego momentu uszanować". Janusz Palikot zorganizował w Kozłówce happening, podczas którego czytano fragmenty pracy doktorskiej Lecha Kaczyńskiego. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Lotnictwo izraelskie bombarduje Strefę Gazy

Izraelskie lotnictwo drugi dzień z rzędu bombarduje cele na południu Strefy Gazy. Trzech Palestyńczyków zostało rannych - podają źródła szpitalne w Gazie. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Róże dla Darabi po wyroku śmierci wykonanym na 22-latce

Na ogrodzeniu Ambasady Iranu w Warszawie pojawiły się czerwone róże i zdjęcia straconej w piątek w irańskim więzieniu 22-letniej Delary Darabi. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]


Makabryczne odkrycie kajakarzy w rzece Rospuda

Kajakarze znaleźli zwłoki w rzece Rospuda, przepływającej przez miejscowość Dowspuda w woj. podlaskim - podaje podlaskie Radio5. wiadomosci.wp.pl

[ więcej... ]

źródło: wp.pl
Barcelona zdemolowała Real
Piłkarski nokaut w klasyku ligi hiszpańskiej. Barcelona przyjechała do Madrytu i jak walec przejechała się po gospodarzach, zwyciężając 6:2. Nie ma już wątpliwości, kto niebawem będzie celebrował zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. [ więcej... ]


Izrael strzelał do palestyńskich rolników
Już drugi dzień Izrael bombardował Strefę Gazy. Lotnictwo przeprowadziło szereg ataków na cele niedaleko granicy w Egiptem, w wyniku czego dwaj Palestyńczycy zostali zabici, a czterej ranni - podały palestyńskie źródła szpitalne. Również w sobotę armia Izraela otworzyła ogień do Palestyńskich rolników. [ więcej... ]


Rosyjska bitwa w Niemczech
Do rosyjskiego pojedynku dojdzie w finale tenisowego turnieju kobiet w Stuttgarcie. O główne trofeum zagrają Dinara Safina i Swietłana Kuzniecowa. [ więcej... ]


Iran: Wyrok dziennikarki do rewizji
Iran zrewiduje wyrok na amerykańską dziennikarkę Roxanę Saberi, skazaną na osiem lat więzienia za szpiegostwo na rzecz USA - zadeklarował w sobotę szef irańskiego MSZ Manuszehr Mottaki. [ więcej... ]


57 lat temu zaczęła się historia Pałacu Kultury
Dar dla narodu polskiego, relikt PRL-u, "sen szalonego cukiernika" - określeń jest wiele, budynek ten sam i to już od ponad pół wieku. Chodzi o Pałac Kultury i Nauki, którego budowa rozpoczęła się dokładnie 57 lat temu. [ więcej... ]


Jaga u siebie na kolanach
Niespodzianka. Tylko tak można ocenić wynik spotkania w Białymstoku. Jagiellonia na własnym boisku dała sobie wydrzeć trzy punkty i przegrała 1:2 z Odrą Wodzisław. [ więcej... ]


WHO: pandemii jeszcze nie ma
Choć pandemia świńskiej grypy wciąż jest blisko, to WHO nie zdecydowała się na ogłoszenie szóstego, najwyższego stopnia, zagrożenia. - Nie mamy dowodów na trwałe rozprzestrzenianie się tej grypy poza Ameryką Północną - powiedział przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia Michael Ryan. [ więcej... ]

źródło: tvn24.plStatystyki


odsłon dziś: 877
odsłon wczoraj: 1325
odsłon w sumie: 3567692


Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
BMW
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha

Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 komentarze.eu
Blogi polityczne