Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

Oddanych głosów:
120409

Unikalnych wizyt
w miesiącach:
poprzednim 63560
aktualnym 18362

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


Jakie białe futerko? Sierść wytarta po 23 partiach, szara sierść! Żegnamy pana!
Donald wolno, bo wolno, ale w końcu przyznaje mi rację. Nie ma w Polsce takiego polityka, gdzieś tam z drugiego szeregu, po którym płakaliby wyborcy. Rokita to gwiazda jednej komisji, miał swoją szansę i jak zwykle spartolił. Nie bój nic Donald, usuwaj i to jak najszybciej, póki trwa szał kampanii, to się wytnie. Popatrz Donald na Marcinkiewicza, na Borusewicza, na Mężydło i kilku innych, choćby Sikorskiego, czy w końcu Millera. Czy elektorat obraził się na SLD za Millera, czy PiS spadło po Marcinkiewiczu, Mężydle, w końcu sama PO zaczynała z Olechowskim, Płażyńskim, Gilowską i miała 15%, gdy ich nie ma, dorobiła się 30%. Oswójcie się w końcu z myślą, szanowni politycy i komentujący eksperci, że w polityce jak w piłce, nazwiska nie grają. Czy Wałęsa pomógł PO, moim zdaniem zaszkodził? Czy Religa zaszkodził PO? Raczej nie pomógł PiS. Kto będzie płakał po Rokicie, który sam nie wiedział czego chciał, a już na pewno nie chciał grać dla drużyny, główkował sobie gdzieś na boku o ścianę? Odejście Rokity z PO to dwa czytelne komunikaty, po pierwsze szansa na rozłam w PO spada i to radykalnie, po drugie nikt już nie uwierzy, że PO chce POPiS i o to chodzi. PiS łasił się cynicznie do skrzydła Rokity w PO i liczył na odpływ centrolewicowego elektoratu, odejście Rokity otrzeźwi odrobinę kołtuńską, gminną partyjkę PiS. I to jeszcze nie wszystko, nie ma już prawie tak zwanego skrzydła Rokity. Kolejny mądrala, zresztą też niezależny, bo członkiem PO nigdy nie był, niejaki Gowin, spadł na koniec listy krakowskich senatorów, chyba 5. Wchodzą na listy młode wilki, z drugiej strony wchodzą inne transfery z PiS, jest Mężydło, jest Borusewicz, który dla mnie wart 100 Rokitów, ściągają z Włoch podstarzałe gwiazdy jak Suchocka i z Brukseli Buzek, zatem prawicowych i katolickich w PO nie braknie.

W całym tym chaosie krótkiej kampanii, takie odstrzelenie Rokity będzie na topie 1,5h i tu muszę przyznać, że Donald wykasował mądralę w iście kaczyńskim stylu. Z jednej strony dał pod publiczkę 1 miejsce w Krakowie, chociaż wcześniej były plany, aby Janek wystartował gdzieś w Rzeszowie, czy innym Radomiu. Z drugiej strony, pogonił całe zaplecze marudzących czeladników Rokity i problem rozłamu w partii znika. Teraz wystarczy zrobić jeszcze jedną rzecz, która ostatecznie utrzyma w decyzji kolegę mądralińskiego. Otóż kolega mądraliński takim swoim głupim gadaniem kolejny raz załatwia i przedłuża megalomański interes. On liczy, że partia się przestraszy, będzie za nim wołać wróć i powinien się przeliczyć. Partia przy okazji konferencji na temat ochrony turkucia podjadka, niech wspomni mimochodem, że Rokita po raz kolejny zachowuje się egoistycznie, szkodzi wizerunkowi partii i rzeczywiście lepiej będzie dla obu stron jak Rokita pójdzie sobie niezależnie do senatu. Jeśli partia takiego komunikatu nie pośle, Rokita dalej będzie kretem we własnych szeregach i agitatorem PiS. Tak łatwo z `lidera' PO się nie rezygnuje. Zgoda, może to cynizm udzielanie takich rad, ale większym cynizmem opakowanym w narodowy i partyjny interes, są nieustające żale Rokity, na standardy polityczne własnej partii i pochlebstwa dla CBA. Ten człowiek jest nieodpowiedzialnym egocentrykiem i miejsce takich ludzi jest na niezależnych listach do senatu. Rokita jest kulą u nogi PO, zagrożeniem wewnętrznym i agitatorem PiS. Jego wygłupy w żaden sposób nie podniosą notowań PO. Przeciwnie, nie raz stawiał własną partię w sytuacji idiotycznej i to co robi dziś powinno być wyrokiem.

Odejście Rokity to przywrócenie równowagi i oddalenie najpoważniejszych zagrożeń, rozłamu w PO i wspierania radykalizmu kroczącego w stronę PiS, czy nie daj Boże POPiS. Wystarczy, że Borusewicz wymieni Rokitę i nikt już z Jana Władysława nie będzie robił gwiazdy, dostanie jakąś szanse w czasie antenowym między 13.45 i 15.00, aby się mógł pożalić i żegnamy pana marudę. Idzie ku dobremu, LPR z UPR, czyli połączenie narodowego socjalizmu i utopii przy całej swojej egzotyce, ze wspólną prawicową myślą może wyszarpać PiS parę punktów i to jest waga złota. Jak widać w sondażach PiS połknął wiejski elektorat, tyle że ja w to nie wierzę, nie było jeszcze kampanii partii ludowych i nie było jeszcze takiej sytuacji, żeby polska wieś nie miała w parlamencie swojego przedstawiciela. PiS ogłupia masy hurtem, PiS nie ma dla wsi nic, poza ogólnym bełkotem o oligarchii. Partie chłopskie to wąskie specjalizacje i one zrobią swoje. Nie przekreślałbym SO, Lepper ciężko haruje i te 5% powinien uciułać, a to kolejne punkty urwane PiS. PSL wyróżnia się zupełnie innym przekazem politycznym, pozytywnym, wśród powszechnego szczucia, nie wierzę aby Pawlak nie zdobył tego co mu się należy. Pawlak był gwiazdą wyborów samorządowych, odbije PiS wiejski elektorat, to najlepiej zorganizowana partia na poziomie gminnym i powiatowym, a gdzie niby szukać wiejskiego elektoratu jeśli nie na tym poziomie. I w końcu LiD, który daje radę. Myślę, że to najbardziej niedoszacowana w notowaniach partia, trzeba pamiętać, że tam się roi od znanych nazwisk, które same nie grają, ale przyciągają elektorat. LiD jest alternatywą dla PiS, tą najbardziej ostrą, oni oczywiście walczą o swój lewicowy elektorat, ale jednocześnie odstraszają elektorat od PiS, jako druga siła obok PO. Elektorat lewicowy dwa lata temu został w domu, z wiadomych powodów, teraz będą chcieli się pokazać, bo okoliczności są dla lewicy wymarzone. LiD też w pewnym sensie wspiera PO. Jest wielu Polaków, którzy myślą następująco: Fajnie mówi ten Kwaśniewski, dowala kaczorom, jednak pamiętamy co ta SLD narobiła, z braku laku trzeba głosować na PO. Nie widzę większego zagrożenia ze strony LiD dla PO, ten wspólny fragment elektoratu wahający się miedzy LID i PO jest moim zdaniem niewielki, a wahający się zwykle stawiają na silniejszego. Co najważniejsze, nikt inny tego wspólnego fragmentu elektoratu LiD i PO nie zagospodaruje. Walka jest o jedno, walka jest o to, by PiS nie wygrał znacząco, jeśli to się uda i emocje nie opadną, a wierzę, że po kampanii jaką szykuje PiS emocje się zagotują, to po wyborach komisje śledcze i ujawnienie kuchni politycznej PiS powinno wystarczyć, aby PiS wykończyć lub co najmniej dokonać rozłamu. Czego PiS, sobie i nam wszystkim umęczonym Polakom, serdecznie życzę.

Matka_Kurka 2007-09-11 09:46
Głosów: 148


URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=1001

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Dziesięć najlepszych tekstów27 grudnia 2006 by Matka Kurka

IVRP to raj na ziemi, Chrystus królem, a radiowozy rozwożą pizzę i colę!
To był wyjątkowy rok, takiego nie mieliśmy od 17 lat, pierwszy raz od 17 lat do marszałka sejmu wpływa wniosek, aby Jezusa Chrystusa ogłosić królem, a na komendzie można zamówic taxi lub pizzę.

Wszystko zaczęło się od kampanii partii zwanej żartobliwie prawem i sprawiedliwością, pod wdzięcznym tytułem `My dotrzymujemy słowa'. W ramach my dotrzymujemy słowa, jeśli mój brat zostanie prezydentem, ja nie zostanę premierem, premierem został atrakcyjny Kazimierz, pierwszy produkt medialny w Europie Środkowej. Rodzime Truman Show potrwało pół roku, w tym czasie, w ramach my dotrzymujemy słowa, w kwestii taniego państwa, powstało najwięcej w historii wolnej Polski nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sej... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-12-27 16:27
Głosów: 1821


08 listopada 2007 by Matka Kurka

Kto się wychowywał na podwórku? Wpisywać miasta i zapalać świeczki "szlachcie"!
Cieszy Polska jako jedna z komnat Europy, w sieni już się nasiedzieliśmy, ale dziś nie o Europie, dziś o podwórku. Kto uważa, że z ludźmi ogarniętymi ideologią, chorobą psychiczną oraz akwizytorami można rozmawiać o rzeczywistości jest niedoświadczonym interlokutorem, albo nadaje się na terapeutę. Nie wolno z ludźmi borykającymi się z chorobą umysłową, z ludźmi pochłoniętymi ideologią i akwizytorami wchodzić w dyskusję. Akwizytorów traktujemy kartką, zakaz wstępu, ideologów i chorych uprzejmie prosimy o opuszczenie prywatnego terenu, nie grożąc, nie szczując złymi psami, po prostu grzecznie prosimy: "bardzo pana/panią przepraszam, niezwykle interesujące jest to co pan/pani mówi, ale właśnie mleko mi kipi, dziecko ząbkuje i na dodatek mąż/żona miał/miała przed chwilą stłuczkę". Takie uspraw... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-11-08 19:09
Głosów: 1090


25 października 2006 by Matka Kurka

Lech i Jarosław - ścieżki martyrologii, czyli jak rodziła się legenda opozycji!
Jak rodziła się legenda, czyli brat i brat tego brata, którego próbowano zabić przy pomocy przebitych profesjonalnie, wybuchających opon, w zupełnie nowej furze, ponieważ był niezwykle groźnym opozycjonistą, jak się okazało. A jak to się zaczęło?

1) Rok 1968 - 22 letni Adam Michnik zostaje relegowany z uczelni za protesty studenckie, Jacek Kuroń siedzi w więzieniu za próbę podjęcia dyskusji z władzą. Obaj chłopcy Jarek i Lech mają po 19 lat i studiują prawo marksistowskie, najbardziej opozycyjne z opozycyjnych kierunków.

2) Rok 1970-tragedia na Wybrzeżu, zabici robotnicy, ballada o Janku
Wiśniewskim, Jacek Kuroń nadal siedzi, braci nie widać, rok później piszą prace magisterskie o wyższości prawa Lenina nad prawem rzymskim.

3) Rok 1976-strajki w Ursusie, Radomiu, w... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-10-25 20:52
Głosów: 1066


18 września 2007 by Matka Kurka

Opowiem Wam historię jednego życia. Sami ocenicie, czy tak można i wypada żyć!
Szukam ciągle takiej formy przekazu, która nie będzie razić dydaktyzmem, ale bawiąc, wzruszając, nauczy mnie tego, czym chce się podzielić z innymi. Lubię historie z życia wyrwane, jak zdążyłem zauważyć takie historie lubicie również Wy, czytający moje próby formułowania słów w poszarpane myśli. Opowiem wam historię prawdziwą, nie będzie w niej polityki, szermierki ideologicznej, będzie tylko treść życia bohatera. Bohaterem opowieści jest człowiek, nikt ważny dla świata, świat nic o nim nie wie, a gdyby wiedział nie zawracałby sobie nim głowy.

Urodził się mój bohater dawano temu przed wojną, w małej ukraińskiej wiosce kilkadziesiąt kilometrów od Terespola. W domu było ich 9, mogło być 12, ale troje zmarło na biedę. Ten bardzo pospolity rodzaj śmierci, na nikim nie robił wrażenia, ... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-18 19:57
Głosów: 940


26 września 2007 by Matka Kurka

Jarosław - człowiek znikąd, twarz bez wyrazu nie istniejącej IVRP!
Różnie się mówi o różnych ludziach. Mówi się, że ludzie są dziedzicami, spadkobiercami i kontynuatorami dorobku innych ludzi. Na przykład spadkobiercami dorobku Solidarności są ludzie, którzy w czasie trudnym dla Polski mieli odwagę stanąć naprzeciw ZOMO. Takich ludzi było sporo, legendarnych wojowników, spędzali po kilka lat w więzieniach, byli prześladowani, bito ich i ich rodziny. Bohaterem tamtych czasów był Jacek Kuroń, któremu SB wykończyła ojca i żonę, pobiła syna, a jego samego więziła wiele lat. Był bohaterem Kuroń, Wałęsa, Frasyniuk, Niesiołowski, Mężydło, Lis, Borusewicz, Michnik i wielu, wielu innych. Ci ludzie zachowują się dziś rozmaicie, ale żaden z nich, nigdy, nigdzie i nikomu nie powiedział, że Solidarność to on, a reszta to ZOMO. Obok tych ludzi, którym zawdzięczamy woln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-09-26 11:26
Głosów: 701


13 grudnia 2007 by Matka Kurka

13XII! PiS, RM i inne sekty to plebs, ale to nie czyni Jaruzelskiego bohaterem!
13 XII - wiadomo jaki to dzień? Kto zapomniał, może być spokojnym, wszystko mu się przypomni. W TVP będziemy mieli odtworzony repertuar serwowany przez 18 lat. Rano kilka informacji i "występ" Jaruzelskiego obwieszczającego, że dla dobra Polaków trzeba Polaków potraktować czołgami. Po południu okratowany star przejedzie demonstrującego, późnym popołudniem wąsaty gitarzysta zaśpiewa o Janku który padł, a wieczorem już nieco luźniej, będziemy mogli obejrzeć "300 mil do nieba" (dobry film), albo bardziej spięci "Przesłuchanie" (bardzo dobry film), w zależności od tego, co się w tym roku wylosowało. Chyba jest już jasne, że będę się narażał, nie jest jeszcze jasne, że będę się narażał wszystkim. Demaskowanie mitologii jest moim ulubionym zajęciem, lubię to robić, ponieważ nic tak narodów nie u... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-12-13 19:24
Głosów: 610


19 października 2007 by Matka Kurka

Nawet kiedy przeprasza, stara się obrazić, zwłaszcza inteligencję POLAKÓW!
Ostatnie słowa. Człowiek, który rozumie znaczenie słowa wolność, godność, honor, inteligencja, nie będzie miał problemów z wyborem mniejszego zła. Demokracja jest warunkiem wstępnym, zaczynem społecznych relacji. Sama demokracja nie wystarczy, dużo ważniejszy jest model i duch demokracji. Prawdziwi Amerykanie, rdzenni i rodowici, to Indianie, to była ich ziemia i ich życie. Zmieniło się życie Amerykanów Indian, ponieważ przyjechały z całego świata hordy bandziorów, awanturników, złodziei, oszustów i kurtyzan, by zbudować Indianom demokrację. Indian zamknięto w rezerwatach, z czarnego lądu przywieziono niewolników i tak powstała "demokracja", dla wybranych. Bogate południe wielbiło swój model demokracji, gwałty na Murzynkach i torturowanie Murzynów, niedzielne rodzinne wyciec... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-19 20:36
Głosów: 587


23 lipca 2007 by Matka Kurka

Zawiniło Webasto sprzężone z prawym kierunkowskazem! Zapalmy znicze!
Nie wiem co głupsze i co bardziej profanujące. Idiotyczne wypowiedzi z gatunku miał 22 lata i nie wiedział jak się hamuje ceramiczną hydrauliką? Czy psychologiczne recepty na ból, serwowane między reklamami sieci komórkowych. Ile już tych zniczy zapłonęło, w oknach i na witrynach. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci, taka tragedia. Nikt z nas sobie nie wyobraża, jaki to ból, jakie to cierpienie. A kto z nas wie, jak się robi takie spektakle, ogólnonarodowej żałoby? Kto wie skąd się biorą newsy, zwłaszcza te dramatyczne, pełne cierpienia, które przełykamy miedzy kęsem kanapki ze szczecińskim paprykarzem i napojem z hipermarketu w promocji. Te migawki cierpienia biorą się stąd, że trzeba pójść do matki, córki i spytać, co one czują, kiedy widziały jak członki najbliższych rozsypały się na francus... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-07-23 22:11
Głosów: 585


18 października 2007 by Matka Kurka

21.X możemy urządzić najweselszy pogrzeb w Europie! Pogrzeb bolszewizmu PiS!
Na barykadach rewolucji moralnej zatknięto, brunatną nitką haftowane, narodowe sztandary i powierzono rycerzom rewolucji, którzy ustawiali je pod wiatr wywołując medialny łopot. Machano nam przed oczami chorągwiami rozmaitymi, nie sposób odczytać co tam stało napisane, bo machano tak, aby napisów nie było widać - liczył się efekt. Przezorny ubezpieczony, ja te hasła zapisałem, zanim zostały wyszyte, pamiętam te hasła jeszcze w postaci matrycy.


I. Solidarne państwo.

II. 3 miliony mieszkań

III. Tanie państwo

IV. Walka z korupcją i aferami

V. Odnowa moralna

VI. Lustracja i dekomunizacja

VII. Polityka dumy narodowej


Takie były ambicje PiS i takie były cele, szybo się okazało, że środki wiodące do celu przeistoczyły się w cel ogóln... cały tekst >>

Matka_Kurka 2007-10-18 20:12
Głosów: 573


09 maja 2006 by Matka Kurka

List otwarty różnych Polaków Jednej Polski oszukanych przez wielu polityków IVRP
Mam ostateczną propozycję dla wszystkich, którym IVRP podobnie jak mnie niszczy nadzieje na normalną, wolną, demokratyczną Polskę. Po wysłuchaniu Waszych uwag uważam, że protest powinien mieć następująca formułę.

1) Wysyłamy listy indywidualnie, to zamknie usta wszechpodejrzliwej IVRP, której w proteście trudno będzie się doszukać układu, chyba że obywatelskiego
2) List wysyłamy na adres kancelarii marszałka sejmu i kancelarii prezydenta, najlepiej w formie tradycyjnej i elektronicznej. Najbezpieczniejsza formą jest wysłanie listu poleconego, zawsze będzie można udowodnić ilu nas było. List od tego momentu jest wł;asnością wszystkich, którzy jego treść uznają za swój głos.
3) Aby nie zaśmiecać forum codziennym wklejaniem w stylu sztabu IVRP, czy RM chciałbym aby treść listu z... cały tekst >>

Matka_Kurka 2006-05-09 11:21
Głosów: 556Więcej najlepszych tekstów
Powrót

dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha