ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości

Tekst 0 - 03 października 2006
"Polacy już zrobili ze swoich domów twierdze, aby odpierać ataki IVRP!"
Stare ludowe przysłowie pszczół mówi: `Każdy powinien robić, to co umie najlepiej'. Problem polega na tym, że w Polsce każdy wie najlepiej, a umie niewiele. Gdyby tak spojrzeć choćby na naszych bohaterów narodowych o ile jeszcze takich mamy, to dla nas Polaków archetypem bohatera, jest Bartosz Głowacki, Maksymilian Kolbe lub Franek Dolas. Bartosz Głowacki, bo prosty chłop patriota, czapką armaty nakrywał, Maksymilian Kolbe, wiadomo człowiek bez skazy męczennik, Franek Dolas bo to taki swój chłopak i do tańca i do różańca. Gdyby spytać 100 Polaków, czy mają jakieś uwagi krytyczne do tych bohaterów zapewne blisko 100% akceptowałoby Kolbe, 99% Głowackiego i 95% Dolasa. Wielką zaletą tych bohaterów jest to, że nie żyją, w Polsce dobry bohater, to martwy bohater, jest to warunek podstawowy, aczkolwiek nie czyniący bohatera. Jeśli w życiorysie bohatera znajdzie się jakaś ryska, coś co można mu wygrzebać z dzieciństwa, to już po bohaterze, jeśli martwy to zatańczą rodacy na jego grobie, jeśli żywy, to zginie śmiercią cywilną.

Ktoś może słusznie lub nie słusznie zauważyć, że to dobrze świadczy o Polakach kiedy takie wysokie standardy narzucają swoim bohaterom, dumny naród prawych ludzi. Nic bardziej mylnego, to nie kwestia standardów moralnych wytrzebiła polskich bohaterów, a upadek obyczajów. Polaków, wszechobecne kołtuństwo, bigoteria, nieuctwo, które zastąpiło przyzwoitość, wiarę, rozsądek, inteligencję. Polak oczekuje od drugiego Polaka, że będzie albo święty, albo wierzący w to co akurat Polak wierzy. Niezwykłe przywiązanie prawdziwego Polaka do historii, której Polak na 10 Polaków zna w sile pół Polaka i to w wersji sciaga.pl, determinuje Polaka do zachowania polskiej tradycji wyławiania pośród Polaków, Polaków bohaterskich. Mamy na przykład proste kryterium historycznej oceny, modny ostatnio okrągły stół. N a 10 prawdziwych Polaków pół Polaka potrafi podać datę, w której okrągły stół się nakrywał, 1/4 Polaka potrafi wskazać po 3 uczestników z każdej strony, ale cała 10 prawdziwych Polaków, wie że okrągły stół to była zdrada narodu i są prawdziwi Polacy, którzy maja odwagę o tym mówić. Teraz wystarczy zajrzeć do podręcznika historii, albo i nawet na sciąga.pl, żeby narazić się prawdziwemu Polakowi podając fakty i nazwiska: Lech i Jarosław Kaczyńscy w roli doradców Wałęsy siedzieli obok, Adama Michnika, Jacka Kuronia po jednej stronie, a po drugiej Aleksander Kwaśniewski, generał Kiszczak, Leszek Miller, na całość zgodził się i czuwał nad tym generał Jaruzelski, któremu doradzał Maciej Giertych, ojciec Romana.

Dlaczego się narażamy, ano dlatego ze manipulujemy faktami, ponieważ pośród ewidentnych zdrajców okrągłego stołu wymieniliśmy kilku bohaterów prawdziwych Polaków, z których obecnością przy okrągłym stole na 10 prawdziwych Polaków, nie potrafi sobie poradzić pół Polaka. Poza tym każdy prawdziwy Polak wie, że okrągły stół to tylko zabawka, spisek ma drugie dno zwane Magdalenka. Tu juz z czystym sumieniem można powiedzieć, że każdy kto brał udział w tych haniebnych targach, sprzedał Polskę komunistom, czego efektem był wybór byłego uczestnika rozmów w Magdalence A. Kwaśniewskiego na prezydenta o zgrozo niby wolnej Polski. Dziś prawdziwy Polak doczekał się sprawiedliwości, bo prezydentem jest prawdziwy Polak Lech Kaczyński, Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy. Niestety ta radość wynika z tego, że na 10 prawdziwych Polaków, ani pół Polaka nie wie, że obecny prezydent siedział przy jednym stole z byłym prezydentem i prezydentem poprzednim, zatem w Polsce mieliśmy 3 prezydentów, każdy z nich siedział przy okrągłym stole i każdy był w Magdalence. W zderzeniu z taka historią prawdziwi Polacy już nie dyskutują, prawdziwi Polacy ratują Ojczyznę. Na ratunek idą wszelkie możliwe inwektywy, insynuacje, podejrzenia o skłonności homoseksualne i zarzuty antypolskiej agitacji powodowanej semickimi korzeniami narodowymi.

Jaki z tego wniosek, wniosek jest smutny. Na 10 prawdziwych Polaków nie ma choćby pół Polaka, który mając do dyspozycji ściągę, potrafiłby napisać krótką kartkówkę z najnowszej historii Polski, nawet jeśli pytania testowe są formułowane w konwencji audiotele. Co pozostaje prawdziwym Polakom? Prawdziwym Polakom pozostaje wierzyć, że historia Polski to wyborcza ulotka spisana przez Jacka Kurskiego, a wszyscy którzy maja wiedzę choćby na poziomie ściag.pl są zamanipulowani i prawdziwym Polakom tych zamanipulowanych żal, bo to dzieci ubeków, których ubeckie mamy nie przytulały, to pomiot bolszewicki, lupenliberały, wykształciuchy , łze elity i stąd w nich tyle jadu i tyle żółci i tyle nienawiści do prostych ludzi, do wiary ojców, do tego co prawdziwe polskie i ponadhistoryczne. Prawdziwi Polacy będą się za te antypolskie prosięta gorąco modlić, by dobry Bóg siarką wypalił im oczy, bo przerażające jest to, że w tych antypolskich bolszewikach jest taka zoologiczna nienawiść do polskiej tradycji, do nauki kościoła, do ludzi, którzy głoszą prawdę, okropne to jest.

Matka_Kurka 2006-10-03 08:39

Głosów: 126
URL do tego tekstu:
http://www.matka-kurka.net/post/?p=0
Głosuj             Wyślij na e-mail              link do onet.pl


Wasze komentarze do tego tekstu
 Wątki   Odpowiedzi   Autor   Wyświetleń 
Nie ma jeszcze komentarzy
Napisz nowy wątek Dodaj nowy wątek

Forum


15.09.2008, 01:51 jajakoja Zobacz ostatni post
na wątku: Dlatego że przeżył rządy Kaczyńskich

Fraszki Petrosa
Pan Tarejusz

Czat

rozmawia:
estimado


Wiadomości dnia
Ławrow: użyłem niecenzuralnego słowa, ale cytując kogoś innego

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przyznał w niedzielę, że użył niecenzuralnego słowa w rozmowie z szefem brytyjskiego MSZ Davidem Milibandem, ale był to tylko cytat z czyjejś opinii o prezydencie Gruzji.


"Der Spiegel": Saakaszwili okłamał Zachód

W Waszyngtonie narasta podejrzliwość, że prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili to hazardzista, który sam wywołał krwawą pięciodniową wojnę na Kaukazie i bezczelnie okłamał Zachód - pisze niemiecki tygodnik "Der Spiegel".


Ziobro: nie nazwałem doktora mordercą

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapewnił, że nie zamierza pozywać za dokładne cytowanie jego słów o doktorze Mirosławie Garlickim. Jak wyjaśnił wcześniejsze doniesienia tvp.info wynikały z "nieporozumienia w prywatnej rozmowie z dziennikarzem" serwisu.


Gosiewski chce od Pitery 100 tys. zł zadośćuczynienia

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Przemysław Gosiewski zapowiedział na antenie Radia Kielce, że pozwie do sądu Julię Piterę. Poseł będzie się domagał, by minister Pitera wpłaciła 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz Caritas Polska. Uważa, że byłby to właściwy akt przeprosin.


W różnych miejscach Suwałk podpalano cztery samochody

Cztery samochody spłonęły, a jeden został uszkodzony w nocy z soboty na niedzielę w Suwałkach - poinformował Jacek Dobrzński, rzecznik podlaskiej policji.


Kościół anglikański przeprasza Karola Darwina

Kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina za to, że "źle interpretował" jego teorię ewolucji i zachęcał innych do jej ignorowania i odrzucenia - podał na swej stronie internetowej brytyjski dziennik "Daily Telegraph".


Szukała pracy; została zgwałcona przez dyrektora?

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach Jacek K. został w sobotę zatrzymany przez policję pod zarzutem gwałtu na 23-letniej kobiecie - poinformowała podlaska policja.

źródło: wp.pl
Szef PiS dla DZIENNIKA: Kaczyński: Nie odmówię Tuskowi spotkania
Gdyby rzeczywiście Donald Tusk chciałby ze mną się spotkać i porozmawiać w jakiejś sprawie merytorycznej, to ja nie odmawiam - zapewnia w rozmowie z DZIENNIKIEM prezes PiS, Jarosław Kaczyński. "Ale przecież są telefony. Kiedy ja byłem premierem i mimo ataków chciałem z nim porozmawiać, to nie szukałem żadnych pośredników. I było zupełnie spokojnie" - mówi zdziwiony faktem, że premier prosi prezydenta o pomoc w zorganizowaniu takiego spotkania.

Premier zamawia drogą usługę: Tusk zapłaci 100 tys. zł za wywieszenie flagi
Ile kosztuje zawieszenie flagi? Ile jest warte to, by nie wisiała ona do góry nogami? Zdaniem premiera Donalda Tuska za taka usługę warto zapłacić aż 100 tys. zł - donosi "Newsweek". Tyle bowiem zapłaci Kancelaria Premiera prywatnej firmie za wywieszanie flag z okazji wizyt zagranicznych gości.

Woli samoloty rządowe: Tusk jednak nie lata rejsowymi kursami
Na początku kadencji premier Donald Tusk zapowiadał, że - by odciążyć budżet - z samolotów rządowych przesiądzie się do rejsowych. Jednak z szumnych zapowiedzi nic nie wyszło. TVP Info obliczyła, że na 23 służbowe podróże szef rządu tylko czterokrotnie korzystał z usług komercyjnych linii lotniczych

Były minister grozi procesami: Cytujesz Ziobrę? Zostaniesz pozwany
Pozwę do sądu każdego, kto będzie cytował moje słowa - zapowiada Zbigniew Ziobro. Chodzi o słynne już zdanie o kardiochirurgu Mirosławie G.: "już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie". Były minister sprawiedliwości przekonuje, że zdanie to zostało wyrwane z kontekstu, a to wywołało "nagonkę prasową" - twierdzi TVP Info.

"Nie ma i nie będzie żadnych konfliktów": Koalicja bagatelizuje starcie Pitery i Kłopotka
Julia Pitera zapowiada ujawnienie prawdziwej bomby, Eugeniusz Kłopotek z PSL mówi o politycznym samobójstwie posłanki PO. Czy tak ostry konflikt między politykami rządzących partii grozi krachem koalicji? Nie - odpowiadają zgodnie szefowie klubów. "Nie ma żadnych konfliktów i nie będzie między politykami PSL i PO" - zapewnia Zbigniew Chlebowski.

Zapowiedź premiera wzbudza emocje: Politycy: Euro w 2011 roku? To nierealne!
Prezydent, PiS i SLD domagają się, by premier przedstawił harmonogram wchodzenia Polski do strefy euro. Kilka dni temu Donald Tusk zapowiedział, że nową walutą będziemy płacić już za trzy lata. PiS jednak ostrzega: do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. Opozycja przekonuje też, że wprowadzenie euro w 2011 roku jest raczej nierealne.

CBA uwiodło Sawicką?: Posłanka o agencie: Czułam jego podniecenie
Beata Sawicka, oskarżona o wzięcie łapówki od agenta CBA, niebawem stanie przed sądem. Była wpływowa posłanka PO przygotowała linię obrony, którą można streścić w ten sposób: "Zawsze byłam uczciwym człowiekiem. Jeśli zgrzeszyłam, to tylko dlatego, że przez wiele miesięcy namawiały mnie do tego służby IV RP" - pisze DZIENNIK.

źródło: dziennik.plDziennik Internautów

Statystyki


od 02 lutego 2007
głosów: 221719
wizyt: 1108781
odsłon: 2938787

Info o nowym tekście
RSS tekstów
RSS komentarzy

Evergreens


podsumowanie IV RP
wyjątkowy rok
historia jednego życia
zawiniło Webasto
podwórko

demokracja
jakiej Polski chcemy?
silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

elektorat
polski katolicyzm
tradycja
patriotyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
mentalność kanara

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
socjotechnika

kult biedy
dwie wizje Polski
kartofel
tandeta
czytelnik uzależniony


Inni blogerzy piszą


blogi polityczne


Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
YamahaO stronie | Linki | Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 www.matka-kurka.net
Blogi polityczne