Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154503
wizyt: 825092
odsłon: 2103113

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


normalne panstwo


A czy inwigilacja dziennikarzy przez ministra sprawiedliwości to była zbrodnia?
A co to znaczy normalne państwo?  Co to znaczy trzeba oczyścić państwo z patologii i wpływu służb specjalnych, układów biznesowych? Czym jest sprzedawanie publice takiego mitu, takiej baśni dla ubogich, jak nie skrajną patologią właśnie. Jeszcze nie dawno Polacy wierzyli, że politykę robi się klęcząc i oburącz ściskając flagę narodową, wznosi modły do Boga, aby zasłał łaskę rewolucji moralnej i standardu politycznego. Dziś już wiedzą, że taśmy Beger to normalne negocjacje polityczne. Czego jeszcze nie wiedzą, co można im sprzedać aby zapłonął nigdy nie gasnący znicz igrzysk dla mas? Pytam raz jeszcze co znaczy normalnie? Normalnie jak na przykład w USA? O taki kraj chodzi, ostoję demokracji, praw człowieka i tradycji zmieszanej z patriotyzmem? Czyli co zostajemy przy USA elektoracie spiskowy? USA? Oki doki, też tak sądzę, że lepszego przykładu nie znajdziemy. Drodzy szanowni naiwni, połykający każdego dnia nędzne ochłapy z pańskiego stołu rewolucji moralnej. Ten grajdół zwany Polską co wam się wydaje, że wszelkie gromadzi patologie i w tym leży przyczyna waszych nieszczęść pospolitych, jak brak obuwia dla dziecka i wredny szef męża, ten kraj w porównaniu z waszą wymarzoną Ameryką, to kraina prawa i sprawiedliwości. Polskie "aferki" specsłużb przy aferach CIA to kradzieże batonów z hipermarkecie. W waszym wymarzonym kraju zamordowano nie byłego komendanta policji, lecz prezydenta i to w biały dzień, a parę lat później jego brata. Do dziś mimo ewidentnych dowodów, że rzecz wyglądała inaczej niż oficjalna wersja wydarzeń, żadnemu kandydatowi na prezydenta nie przychodzi do głowy, aby w kampanii używać argumentu rozliczenia tego okresu i to ani demokratom, ani republikanom się nie pali? A wiesz dlaczego mu nie przychodzi do głowy spiskowy elektoracie? Po pierwsze ten Kennedy, to nie był tak święty, po drugie ci co go ustrzelili mają haki na tych co go opłakują i tak się kręci koło politycznej historii, Po drugie wie kandydat na lidera partii i prezydenta, że by się zbłaźnił wyskakując z rozliczniem spraw sprzed kilkunastu lat, Amerykanina interesuje sukces i dzień dzisiejszy.  

To jest ta różnica miedzy dojrzałymi demokracjami i polską szarzyzną komunistyczną, którą interesuje porażka i to sprzed kilkunastu lat. To wieczne kultywowanie porażek zbiorowych, narodowych, jako przyczyny nieszczęścia indywidualnego. Zbłaźniłby się taki amerykański polityk kampanią w stylu dziadka z Wehrmachtu i prawdy o Kennedym, ponieważ, to nie jest sprawą prezydenta USA, czy innego lidera politycznego, a historyków i niezależnej prokuratury. Jeśliby jakikolwiek amerykański polityk zapędził się w kampanii lub na konferencji w te obszary chcąc nimi sterować podpisałby na siebie wyrok, śmierć cywilna i polityczna zarazem wzięta. Nie wspomnę już o takim kuriozum, gdzie Bush czyta z kartki nazwiska agentów, których uznała, za niefajnych, szczyt absurdu. W Polsce to działa odwrotnie, tłumy wygłodniałych desperatów oczekują kolejnego wyjaśnienia swojej nędzy i tacy tandeciarze jak PiS doskonale wiedzą jak dawkować ochłapy masom.  Amerykanina obchodzi aby miał Forda Combi i kablówkę, a nie tajemnice specsłużb, to sobie oglądają na filmach z Hollywood. Podobne brednie, ze specsłużby odpowiadają za nędze milionów Polaków, można wciskać tylko głodnemu Polakowi, który łyknie tę breje zamiast drugiego śniadania dla dziecka. O czym wy w ogóle mówicie i do kogo? Powtarzacie bezmyślnie telewizyjne slogany, przecież nawet nie macie minimum wiedzy, by to na trzeźwo spokojnie ocenić, a ci co ją mają wykorzystują cynicznie, by utrzymać władzę, lub dokopać tymi samymi metodami, tym co dokopali im wcześniej. Maluczcy pocieszacie się wzajemnie jak dzieci, że wasza nieudolność za przyczyną spisku się dzieje.  

Taki Amerykanin pociska hamburgera wsiada w Combi i jedzie sobie zwiedzać złote piaski, albo Luwr jak mu odbije. Wiecie co go obchodzi kto strzelał w głowę JFK, no właśnie dokładnie tyle go obchodzi, chyba że jest scenarzystą, historykiem, lub pisze doktorat.  Tymczasem w tej zapyziałej krainie potocznie zwanej Polską kolejni po komunistach, co to mieli wytopić najwięcej surówki na łeb Polaka, jeśli tylko wyłapią wszystkich szpiegów i stonkę zrzuconą przez Amerykanów, sprzedają ciemnogrodowi wizję państwa, które nie istnieje. Wizję państwa dla nieudaczników, nic nie trzeba robić, tylko popierać i krzyczeć, kto nie z nami ten zdrajca. Po takiej deklaracji z automatu zostaje sie Polakiem, patriota, katolikiem, antykomunistą. Jakież to śmieszne, naczelny slogan komunizmu dziś mantrą `prawdziwych' Polaków. Wbijcież sobie do waszych zakompleksionych głów, ze cudu nie będzie nawet jeśli wyłapią 1000 szpiegów i schowajcie wyciągnięte łapki, bo żadna manna z nieba nie poleci, po ekstradycji Mazura i ujawnieniu kilku `nazwisk agenturalnych' w/g klucza politycznego. Zabił, czy kazał zabić powinien siedzieć i tyle, tak się dzieje w państwie prawa, a wy już zacieracie łapki, że teraz to miodem i mlekiem popłynie kraina, bo będzie ekstradycja i to może będzie.  Wciskacie główki w ekrany i rozumiejąc piąte przez dziesiąte z tego przekazu, cieszycie się, że ktoś obiecał wam złapać przyczynę waszej niedoli. Ja tym czasem wiem, że oni łapią nie dla ciebie, a dla siebie i pojmijcie to wreszcie, że jak świat światem polityk i bandzior na jednym jechali wózku. Rozbiją jedne służby i powstaną drugie, taka będzie różnica, że dla innych nadzorców zaczną rzeźbić powiedzmy w błocie i tyleż samo co i dziś się o tym dowiesz, tyle się dowiesz co kolejni zechcą ujawnić,  by wykończyć poprzednich. Ktoś mi tu kiedyś w naiwności swojej wspominał, że w normalnym kraju służby działają na rzecz kraju i to usprawiedliwia ich patologię. A wiesz ty naiwniaku, że w takiej wymarzonej Ameryce służby zawsze działały nie na rzecz kraju, urocze błaznowanie, a odkąd powstała CIA działa na rzecz wykończenia wroga, wewnątrz i na zewnątrz i tylko przy okazji zdarza sie, ze jest to wróg USA, częściej jest to wróg poszczególnych stref wpływu, które akurat dysponują służbami . Słyszałeś spiskowy elektoracie o Hooverze, który bedąc szefem służb ścigał potajemnie demokratycznie wybranego JFK. Słyszałeś o Watergate, słyszałeś, że Kennedy mafię wynajął do unicestwienia Castro i że skończyło się to kompletnym blamażem. Słyszałeś, że specsłużby sprokurowały dowody w sprawie irackiej broni i dziesiątki amerykańskich chłopców posłały na rzeź.  

Nawet ty musiałeś o tym słyszeć elektoracie spiskowy. No tak, ale wam służb mało, wam jeszcze chodzi o tajemne interesy, o biznes o oligopol. A cóż ty byś zrobił z taką wiedzą na miejscu Amerykanina, gdybyś się dowiedział, że rodzina Bush i rodzina Bin Laden, to najbardziej zaprzyjaźnione rodziny pośród międzynarodowych przyjaźni, które kręciły wspólne lody i zarabiały ciężką kasę, że tacy Saudyjczycy grajdół zwany Polską niemal w całości mogliby kupić, że takie Las Vegas od stóp do głów zostało zbudowane przez złodzieja, czy jak wolisz mafię.  

Gdybyś wiedział, że to nie kto inny jak Amerykanie, jak CIA nauczyła Bin Ladena wysadzać ludzi w powietrze, a potem kopnęła go w lędźwie, gdy przestał być przydatny. O tym wszystkim musiałeś słyszeć, tylko czy słyszałeś, żeby ktoś w Ameryce robił rewolucję moralną i budował II i IV USA. Takie sensacje sprzedaje się w republikach bananowych, w Ameryce Łacińskiej, Azji, Białorusi no i Polsce, by porwać tłumy do rewolucji, w normalnych krajach nikt ni pokazuje jak się robi polityczną kiełbasę, wbrew pozorom to jest norma. Gdyby Amerykanie dowiadywali się z taką częstotliwością jak Polacy,  co na sumieniu miały ich specsłużby oraz władza na przestrzeni całej historii USA, musieliby popełnić zbiorowe samobójstwo. A ty elektoracie łykasz jak pelikan drożdże kolejne brednie o kraju wiecznej szczęśliwości, gdzie nie będzie afer, specsłużb i stanie sie światłość, dla każdego po równo. I powiem ci, że będziesz łykał dalej. Jak to dlaczego? Bo w życiu się nie przeznacz do tego, że za łatę na twoich gaciach odpowiada twoja nieudolność, nieuctwo i gnuśność, dlatego wszystkich bez łat będziesz nazywał komuchami, kolesiami Mazura i innych Mazurów. Musze cię zmartwić takiego porządku na świecie jaki ci się marzy nie zbudowano nigdy i nigdzie, próbowali komuniści, ale skończyli marnie, ty ich pono nie lubisz, więc nie wiem za czym ta schizofreniczna tęsknota. Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć jak nostalgią za socjalistycznym lenistwem. W pewnym sensie spiskowy elektoracie, to jest twoje 5 minut, ale przed tobą 100 lat samotności, tej Atlantydy nawet nie zatopiono, ona nigdy nie istniała i w zasadzie już się o tym boleśnie przekonujesz, a to dopiero początek cierpień. Bądźmy szczerzy, przecież ty tęsknisz za komunizmem jak dziecko za matczyną piersią, tylko Marksa wymienić ci na Matkę Boską i będziesz piał z zachwytu, będziesz szedł w pochodzie i wielbił, oczywiście jeśli ci dadzą `trzynastkę', paczkę dla dziecka pod choinkę i wczasy w Bułgarii, no może jeszcze żeby w Sopocie ABBA zaśpiewała. Cała twoja rewolucja, twój patos, twój patriotyzm, twoja wiara. Tylko, że mimo wysiłków przewodniej siły narodu, mimo kolejnych dyrektyw egzekutywy i KC partii, to się nie uda, nie uda, bo nie może się udać. Nie ma kraju na świcie, gdzie polityka jest czysta, owszem w Polsce trzeba było dokonać ukrócenia wielu patologii, bo nikt tu nie mówi, że należy się godzić z zastanym bałaganem, że nie ma sie co wychylać, ponieważ i tak świat jest brzydki i takim pozostanie. Trzeba sprzątać, tam gdzie brudno, trzeba domagać się porządku, ale tylko naiwny ma nadzieję, że w chlewiku będzie czysto bo wymieniano trzodę na inna rasę.  Żaden polityk, nawet taki amator jak ten z PiS nie będzie robił porządku, on robi swój bałagan , aby wypełnić miejsce przy korycie i to już nawet pokazała ci Beger. Chcesz mi powiedzieć spiskowy elektoracie, że gdyby na tym filmie bohaterami była opozycja, nie podniósłby się rwetes histeryczny I stratega jego brata, nie byłoby 10 komisji, 4 orędzia i nie poszedłby Ziobro o 6.00 aresztować kogo się da. Kibicujesz jednym bo ci do nich bliżej, niż do innych, grzechy swoich będziesz nazywał negocjacjami politycznymi, a grzechy innych układem, a łata na gaciach jak tkwiła, tak tkwić będzie. Rada? Jest rada! Hej chłopcy, dziewczęta, rodacy, do roboty, do roboty!Matka_Kurka 2006-10-23 16:32
Głosów: 72
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=144

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  POSYŁAM BARDZO EMOCJONALNY TEKST POLAKA CO POLAKOWI PALA NIE STRUGA!!!
Kiedy czytam posty ludzi mieniących sie awangardą IV RP, to widze zastępy junaków MDM, którzy tępo utkwili wzrok w niejasnej przyszłości narodu. Męczące powielanie haseł o budowie czegoś czego sami nie potrafią zdefiniować, przyprawia o mdłości prawdopodobnie nie tylko przeciwników tej idei, ale i niedawnych zwolenników. Od trzech miesięcy mamy zamiast naprawy państwa, tandetna grę polityczną na poziomie kremlowskich intryg, a gawiedź bije brawo krzycząc: IV RP niech żyje, niech żyje. Nie mam ochoty nikogo obrażać, zwłaszcza tych wszystkich gorliwych patriotów, którzy mnie tu wielokrotnie uznali za esbeka, pracownika urbana, bóg wie kogo tam jeszcze, ale w ramach rewanżu zapytam krótko a dosadnie: Powiedzcie mi z czego wynika wasza głupie przekonanie, że niszcząc można budować??  

W porządku potrzebujecie rewanżu na liberałach i komunistach, nikt wam tej prymitywnej satysfakcji nie odbiera, choć wiadomo, że to płytkie uczucie i przypisane ludziom małostkowym, ale jeśli was to uszczęśliwi babrajcie sie w tym do woli, mnie to szczerze mówiąc tyle obchodzi co niegdysiejsze śniegi. Tylko co dalej??? To co zostało ukradzione juz dawno jest rozdysponowane i nie wróci, to co zostało doniesione już nikomu krzywdy nie zrobi, jednak w porządku dajmy satysfakcje moralną wszystkim Polakom, co tego potrzebują, otwórzmy archiwa IPN, powołajmy kolejne komisje i sądźmy masowo co do osądzenia jest. Tylko co dalej??? Powie kolejny mędrzec od siedmiu boleści, zajmijmy się mediami, pomieniajmy urbana kurskim, stanie sie prawda. Dobrze odpowiem pomieniajmy skoro takiej prawdy oczekujecie. Tylko co dalej?? Hymmm co dalej? No dalej to chyba Niemca i Ruskiego po pysku prać za całokształt, bo co tak darmo będziem siedzieć. I to jest sedno sprawy, kiedy do władzy janczary, a nie cieśle sie sposobią nie liczcie na pale pod zabudowę, a sposobicie okrężnice, po powód nanizania zawsze się znajdzie. Kto ma rozum ten wie, że od sądzenia jest sędzi i Pan Bóg, a polityk jest od służenia i karku pochylania nad upadająca Ojczyzną, a kto kiep ten będzie pale strugał i boku rodakom przypalał. To tyle ode mnie grubej kreski oddzielającej racje od emocji, roztropność od barbarzyństwa. Bywaj ten i ów


Matka_Kurka 2006-01-18 14:58
Głosów: 58
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=534

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  OPOWIEM WAM O ZYCIE, ALBO NIE OPOWIEM WAM O POLSCE JEDNOOSOBOWEJ.
Z tej smutnej informacji płyną dwa ważne fakty, PiS to polityczni doliniarze, pozyskujący fachowców, których nie mają we własnych szeregach metodą cinkciarską: dolary, dolary sprzedaję. I to jedna smutna wiadomość, w której nie ma zaskoczenia, było to jasne od początku. Druga wiadomość jest taka, że po tym co zrobiła Gilowska wszyscy młodzi ludzie mogą dojść tylko do jednego słusznego wniosku, w Polsce można olać wszelkie wybory, ponieważ, w Polsce nie ma ani jednej partii, która ma jasny program gospodarczy, stałe poglądy i czytelne cele, w Polsce są tylko partie mające lepszy lub gorszy program dojścia do władzy i utrzymania jej, a właściwie nie partie tylko jednostki. Ten entuzjazm prawicowych socjalistów jest szczytem hipokryzji i głupoty, jak również barku jakiegokolwiek stałego poglądu, to są tandetni połykacze ognia w postaci sloganów, wszyscy którzy z nami są nasi i choćby Miller to dostoję. Od 3 miesięcy obserwuje opluwanie liberalnej myśli politycznej, wyśmiewanie podatku liniowego, którego ni w ząb populiści nie rozumieli, a którego Gilowska jest matka chrzestną. Teraz prawicowe hordy zapominając o znikającej lodówce ślinią się na nowa hucpę polityczną, małość tych ludzi jest tyleż samo żenująca, co przygnębiająca. Gilowska była bardzo wyrazistą osobowością, ale bardzo wyrazistą pierwsza damą liberalnej myśli społecznej. Kaczyńskim jest obojętne czy będą rządzić z Lepperem, Giertychem, czy Gilowska, Kaczyńscy po prostu chcą rządzić, a że są mistrzami politycznego awanturnictwa i bazarowego modelu uprawiania polityki, utrzymają te władzę na długie lata, bo polska mentalność, to mentalność bazarowa, gdzie za szklankę zacieru i kawałek słoniny można kupić wszystko. Jeśli przaśni narodowi-socjaliści za ministerialny stołek są w stanie kupić skrajnie liberalna Gilowską, to żyjemy w szambie, bez masek tlenowych, dlatego spokojnie mogę zaapelować. Dopóki w Polsce nie wyłoni się profesjonalna siła polityczna, można z czystym sumieniem olać polityków z lewa i z prawa, ajatollahów bliźniaczej prawicy, plastikowej PO, czekistów lewicy, brunatnych wszechpolskich i plebejsko-obszarniczą Samoobronę. Zbudujcie palisadę własnych dążeń na którą nadzieją się smutni ignoranci i fosę życiowych celów, w której utopia się demagodzy pseudo patriotyzmu i zaściankowego liberalizmu. Niech na ścianach znów uśmiechną się pomarańczowe krasnoludki, hop, hop szklankę piwa, osobno młodzi przyjaciele, w jednostce siła i przyszłości cele


Matka_Kurka 2006-01-07 12:14
Głosów: 49
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=546

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha