Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154503
wizyt: 825091
odsłon: 2103112

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


nocna zmiana


Historycy IVRP pracują już, aby Janek W. nie padł i był żyjącym TW "Salon" !
Zapewne Tusk nie ma racji, przede wszystkim potrzebujemy rozliczenia z przeszłością, aby budować na zdrowych fundamentach. Wczoraj pisałem list otwarty do obywateli IVRP z prośba o wyjaśnienie kilku zakrętów historii, niestety nie uzyskałem odpowiedzi na poniższe pytania:

1) Czy zdradą jest współpraca barci Kaczyńskich przez 12 lat z Lechem Wałesą, którego dziś oskarżacie o współpracę z SB.
2) Czy zdradzili obaj bracia Polskę siedząc przy okrągłym stole obok Michnika, Geremka, Mazowieckiego, Kwaśniewskiego.
3) Czy zdradził Polskę Jarosław Kaczyński, który doprowadził do powstanie rządu grubej kreski Mazowieckiego, targując się z komunistami z ZSL i SD.
4) Czy zdradził Polskę Lech Kaczyńskich uczestnik tajnych rozmów w Magdalence, co nie jest żadnym pomówieniem, a faktem potwierdzonym przez historyka IPN Antoniego Dudka.

Nie uzyskałem odpowiedzi, ale zadano mi jedno pytanie, co z rokiem 1992, a ściślej czerwcem 1992. Opowiadałem te historie kilka razy, ale chętnie opowiem raz jeszcze. Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy się cofnąć parę lat, gdy powstaje rząd Mazowieckiego, dzięki wkładowi Jarosława Kaczyńskiego, który porozumiał się z komunistami z ZSL i SD i chwała mu za to. Przypomnę, że to był bardzo trudny kompromis, zasiadali w rządzie Jacek Kuroń, ale też generał Kiszczak, wyobrażacie sobie, jakiego `potworka' wynegocjował Jarosław Kaczyński. Tak jak wspominałem obaj bracia cały czas trwają przy Wałęsie, w Polsce rodzi się demokracja i zbliżają się pierwsze wolne wybory na prezydenta. Głowni kandydaci, to dawni przyjaciele Mazowiecki i Wałęsa, bracia z Lechem Wałesą ostro atakują Mazowieckiego i wygrywają wybory. W nagrodę obaj trafiają do kancelarii prezydenta Wałęsy. Od tego momentu zaczyna się odwieczny problem braci, stracili wrogów, ale szybko sobie znaleźli nowego. Jest to przeciwnik naprawdę niegodny nawet braci, to niejaki pan Wachowski, dziś oskarżany o wiele dziwnych kontaktów. W wyniku konfliktu z Wachowskim, powtarzam z Wachowskim, a nie wizją Polski, czy racją stanu, Kaczyńscy Walesę stawiają w sytuacji albo on alby my. Praktycznie żaden to wybór, ale trzeba przyznać, że Wałesa wybiera najgorzej jak może i Kaczyńscy odchodzą.  

Jak to w Polsce trwają sejmiki, coś sie powołuje, coś się zrywa i w końcu nadchodzi 5 minut braci, powołują rząd Olszewskiego. Co robią bracia w pierwszym rzędzie, żadne tam reformy, żadna tam gospodarka, LUSTRACJA. Na kolanie skleca się się uchwałę, której autorem jest Korwin Mikke, nie jest to nawet ustawa, choćby tak rachityczna jak ta dzisiejsza, nie ma żadnych organów porządkujących proces lustracji, nie ma IPN, nie ma rzecznika interesu publicznego, nie ma sądu lustracyjnego. O wszystkim jednoosobowo decyduje minister Macierewicz. Od tego momentu sprawy toczą się błyskawicznie, w tempie kosmicznym powstaje słynna lista Macierewicza i na pierwszych miejscach widnieje nazwisko, zgadnijcie kogo, pewnie myślicie, że jakiegoś tuza PZPR, albo chociaż PSL, nic bardziej mylnego pierwsze miejsca zarezerwowane są dla: Lecha Wałesy i jego najbliższego współpracownika Falandysza. Ponadto na liście znajdują się niemal wszyscy liderzy partii poza partią PC, z tej partii nie wskazano ani jednego TW. Mieliśmy na liście Moczulskiego z KPN, Chrzanowskiego z ZCHN, Osiatyński z UD, Boni z KLD, Bendkowski z PSL, o dziwo na liście jest ledwie kilku członków z SLD w tym w zasadzie dwóch czynnych i istotnych polityków to Cimoszewicz i Jaskiernia. Mamy więc sytuację w Polsce w której oprócz kanapowej partii PC mającej w sejmie kilka procent udziału, wszystkie partie i prezydent kraju według pana jednoosobowej komisji sprawiedliwości Macierewicza to agenci i esbecy. To nie jest jakimś tam sobie wybryk, to jest kryzys państwa, wszystkich jego organów, przypominam, że mija ledwie 3 lata od upadku komuny i jeszcze mamy czerwona armie pod bokiem. Co się dzieje dalej, oczywiście wszystkie obrzucone błotem partie i prezydent jednoczą się i próbują powstrzymać szaleńców, którzy pracując z Wałesą 12 lat, w ciągu kilku dni zrobili z niego esbeka, co więcej nie ma nikogo wkoło, kto esbekiem by nie był poza PC, wcześniejszym PiS.  

I tak dochodzimy do `słynnego' filmu fabularnego `Nocna Zmiana', na którym to reżyser pokazuje jak liderzy partii `nie PC' `zdradzają Polskę'. Tymczasem liderzy nie zdradzają Polski, a odsuwają od władzy szaleńców. Wszyscy podniecający się filmem Nocna Zmiana dobrze wiedza, że zrobił go największy zadymiarz od propagandy. Żadne z nich nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie, mianowicie: `jak to się stało, że `zdrajcy' pozwolili Kurskiemu swobodnie kręcić obrazki z ich zdrady'. Był to `największy spisek' salonu, a  uczestnicy spisku spokojnie, część do kamery, opowiadała o swojej zdradzie. Oczywiście czekam na udzielenie odpowiedzi na to pytanie, a odpowiedź jest naprawdę banalna i wyjaśniająca wszystko. Mianowicie to, że nie był żadnego spisku, co więcej `spiskowcom' zależało aby ten moment uwiecznić. Na koniec jeszcze kilka uwag technicznych, sama teczka Wałęsy to kilkadziesiąt opasłych tomów, nie ma to nic wspólnego z paroma stroniczkami prezesa, tymczasem Macierewicz w ciągu kilku dni przygotowuje cała listę agentów, podczas gdy sprawa Wałęsy później ciągnie się w sądach rozmaitych miesiącami, a właściwie latami, az do uzyskania satusu poszkodowanego. Zobaczmy jeszcze jak wygląda dziś lista Macierewicza:

1) Ciomszowicz przechodzi lustrację i sąd uznaje, ze TW nie był.
2) Chrzanowski zostaje uniewinniony w procesie autolustracyjnym
3) Moczulski zostaje uniewinniony w procesie autolustracyjnym
4) Wałesa zostaje uniewinniony i otrzymuje status pokrzywdzonego
5) Jaskiernia zostaje uniewinniony już przez IVRP.

I na koniec jedna ciekawostka, poseł Maksymiuk, kolega z koalicji umieszczony na liście siedzi sobie spokojnie obok kolegi Macierewicza i razem wszczynają rewolucję moralną. Poseł Maksymiuk nigdy nie oczyścił się z zarzutów, minister Macierewicz nigdy nie wycofał swoich oskarżeń.Matka_Kurka 2006-09-01 13:16
Głosów: 95
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=141

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  JEST JUŻ "NOCNA ZMIANA II" CZY WIDZIELIŚCIE NOWY FILM!!! SZOK!!!
NOCNA ZMIANA, CZYLI JAK RODZIŁA SIE CZWARTOLANDIA - SPODZIEWANY POWRÓT REŻYSERA!  
 
W ciemnej sali gdzie nie dochodził blask cywilizacji i patriotyzmu spotakli się trzej mężowie: lech nadszyszkownik, jędrzej podlipnik i roman wszechdąbek.    

- Kumotrowie - zaczął nadszyszkownik - Polsce grozi rozwój gospodarczy, polityka liberalna i wolność wyznania, otwartość na UE i wolność słowa, tylko my możemy zapobiec nawałnicy cywilizacji zachodniej.  

- a dlaczego mamy sie przed tym bronić, UE dopłaciła mi do areału - nieśmiało, zgaił podlipnik jędrzej  

- kumotrze jędrzeju dalibyscie spokój, za grosze będziecie ojczyzne sprzedawać, lepiej pogadajmy o konkretnych pieniądzach i spytajmy nadszyszkownika co my z tej patriotycznej postawy będziemy mieli - podsumował wszechdąbek.  

- Kumotrowie dla każdego z was będzie przewidziane zaszczytne stanowisko w czwartolandii, jeśli tylko wesprzecie mnie i smerdojajecznego lecha w walce z narodem.    

- czy w czwartolandii będzie jakaś komisja - oblizując wargi zapytał romek wszechdąbek  

- będą same komisje i potrzebowac będziemy wielu przewodniczących - odrzekł nadszyszkownik jarosław.  

- czy wyroki z trzeciolandii zastaną umożone przez prawą i sprawiedliwą czwartolandię - nieco rozdygotanym głosem spytał podlipnik jędrzej.  

- kumotrze jędrzeju nie lekajcie się dostaniecie wicemyszkownika sali śmiechu i nietykalnitet. Pozostała tylko jedna kwestia, potrzebne będa nam media, nadodbiornik podgrzybek obiecał wsparcie, ale oczekuje nowej czestotliwości.  

- sam nadodiornik podrzybek - zatrwożonym ale też wyraźnie natchnionym głosem zagaił wszechdąbek roman.  

- nie widzę przeciwskazań, na dzień dzisiejszy, ale to nie my za to płacimy? - spytał jędrzej podlipnik  

- za nową mediakakofonię podgrzybka - zaczął nadszyszkownik    

- nadodbiornika podgrzybka - skwapliwie uzupełnił wszechdąbek  

- tak nadodbiornika podgrzybka, zapłacą wszechczwartolandni i wszechsłuchające.  

- ale czy to sie uda, dalibóg kumotrowie policzmy głosy - wyraźnie podniecony niemal zakrzyknął wszechdąbek roman.  

- spokojna czaszka, jesli waldek podmiedznik nie skrewi, dobra nasza - tonująco oświadczył jędrzej podlipnik, po czym dodał - ja to biorę na siebie da mu się paliwa na olej słonecznikowy i po krzyku, podmiedznik nie pierwszy raz wspiera akceje, na akord robi....tu padł szyderczy uśmiech.  

- dobra kumotrowie, nie ma czasu za chwilę obrady na sali śmiechu, meska decyzja, wchdzimy w czwartolandię? - tradycyjnie podniesinym głosem spytał wszechdabek roman.  

- wchodzimy - padło chóralnie.  

- hasło "wyjść z czworokata bermudzkiego" - wykrztusił z siebie nadszyszkownik leszek, bo własnie jakby mu coś kością w gardle stanęło i szeptało: "A PRAWO I SPRAWIEDLIWOAŚĆ", ale nadszyszkownik szybko odchrząknął i usłyszał odzew kumotrów.  

- "rozwalić stolik do brydża".  

Po tych zakleciach wyszli na salę smiechu i dalszą histerię już znacie. Nadmienic tylko wypada, że w rogu sali gdzie rodziła się czwartolandia, wisiała stara zakurzona retro kotara, zdobiona na przemian sierpem i młotem. Zza tej własnie kotary wynurzył sie nadbulternik jacek, w dłoni trzymał małą kamerę w kształcie i kolerze czerwonej gwiazdy, taką samą ajkiej używali agenci GRU.  

- cięcie - wyszeptał nadbulternik i wcisnął mały guzik na gwaizdce, po czym uśmiechnął się złowieszczo i z satysfakcją powiedział do siebie: "no to teraz mam was byli kumotrowie".  

Wkrótce okazało się, że nadbulternik jacek, został przywrócony na łono wszechsprawiedliwych i prawych, a wszystkie kopie filmu pt: "Nocna zmiana, czyli jak rodziła sią czwartolandia" zostały zniszcone, przynajmniej taka jest wersja nadbulternika...ale czy mozna mu wierzyć?


Matka_Kurka 2005-11-15 09:39
Głosów: 56
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=618

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Obywatelska "Nocna zmiana". Always look on the bright side of life !
Kiedy montyphytonowski Brayan wisiał na krzyżu wesoło machał nózkami i podśpiewując patrzył w strone swiatła, a szerokim gotyckim łukiem olewał ciemną stronę księzyca. Optymistyczna historia walki cywilizacji z barbażyństwem, pozwala mi pomachac nóżkami ciemnogrodzkiej gawiedzi tryskajacej euforia z powodu trwających igrzysk, poczekam az wielbiciele ciemnej strony księzyca i minium socjalnego przypomna sobie o chlebie. Ze strony IV RP nie czuję zagrożonia, tym bardziej, że nie mają szans na to aby mnie ukrzyżować, a i golgota która szykuja zdaje mi się ledwie kopcem kreta, który mozna albo obejść, albo wykopać jednym ruchem szpadla.  

Kiedy wojska radzieckie dotarły do Berlina, największe wrażenie na sołdatach oprócz "wiełosipiedów" i "czasy" zrobiły krany, dlatego masowo wyrywali same kurki aby wbić w sciane po powrocie na "rodinu", otworzyć kurek i cieszyć się strumieniem wody. "Prawi i sprawiedliwi", są własnie na etapie zachwytu, pogonili komunistów (jedno co dobre w tym wszystkim), wsiedli na rowery i zerkaja na "czasy - elektron z padswietlaczem", łupy po czerwonych da sie łatwo skonsumować. Problem jednak pozostaje z wodą, wcześniej czy później zarówno PiSowi magnaci, jak i popierajaca ich gawiedź, kiedy juz nacieszy sie rowerami i zegrakami, poczuje pragnienie i wowczas bedzie potrzebny kran. Póki co PiSowi hydraulicy głośno krzyczą o strumieniu pieniądzy, władzy, porzadku, zdziwienie przyjdzie dopiero wówczas, kiedy ich plan wbicia w ścianę kranu okaże się połowicznym sukcesem, bo po odkreceniu kurka zejdzie z nich tylko stęchłe powietrze. Igrzyska potrwają góra tydzień, po tym czasie wygłodniały tłum zgłosi się po swoje obiecane łakocie i to bedzie poczatek pisania nowego scenariusza obywatelskiej "Nocnej zmiany". Pierwszy kadr tego filmu bedzie wygladał nastepujacą: "w obskurnej łaźni po przeciąciu wstegi, bliźniacy odkreca kurek, a oczekujący z wiaderkami tłum, po tym jak nie ujrzy strumienia, wdepcze ich w ziemię"


Matka_Kurka 2005-11-11 21:49
Głosów: 52
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=640

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha