Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154503
wizyt: 825091
odsłon: 2103111

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


manipulacja


Już nie mogę patrzeć jak manipuluje się prawdą ! Tylko Kaczyńscy prawdę mówią!
Ludzie o czym wy w ogóle mówicie, dajcie sobie spokój z tym Lepperem i medialnymi manipulacjami. Nie było i nie ma żadnej koalicji bo jak powiedział  premier Jarosław Kaczyński:

W "Głosie Wybrzeża" z 18 i 22 czerwca 2003 r.

`Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa.
Mój brat, który był ministrem stanu do spraw bezpieczeństwa, dostał raport, z którego
wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyła Związek Zawodowy 'Samoobrona'˝.

Wyobrażacie sobie, że po takim stwierdzeniu premier Jarosław Kaczyński mógłby kiedykolwiek powołać wicepremiera Leppera, zwłaszcza, że Jarosław Kaczyński ma pełną świadomość, że:

"Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo
większy niż ten austriacki."

Jarosław Kaczyński, 15 listopada 2002, Trójka

A w serwisie PAP-u z 25 marca 2004 r. Znajdujemy programową deklarację Jarosława Kaczyńskiego:

"Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną. Uważam, że mam dowody na potwierdzenie moich słów i w odpowiednim momencie je przedstawię".

Trzeba być wyjątkowo zakłamanym, aby nadal twierdzić, że Jarosław Kaczyński ma w rządzie wicepremiera Andrzeja Leppera i trwają jakieś rozmowy koalicyjne, kiedy wiadomo, że jak Jarosław Kaczyński daje słowo to dla niego:

"Dla mnie raz dane słowo jest święte i sądzę, że dla
koalicjantów także.."
powiedział Jarosław Kaczyński.
"Życie Warszawy", 10 lipca 2006

Poza tym o czy my w ogóle mówimy, tylko czytelnicy GW i łze-elity powtarzają plotki o tym, że premierem IVRP jest Jarosław Kaczyński buhaha, wszyscy Placy słyszeli, co powiedział prezes już rok temu:

"W żadnym wypadku nie zostanę premierem, jeśli mój brat Lech
wygra wybory prezydenckie. Byłaby to sytuacja nie do zaakceptowania przez
polskie społeczeństwo."
J.K. 10.2005

Gdyby wam nie wystarczyło faktów i nadal będziecie judzić, że premier IVRPP, to znaczy nie premier, lepiej mówmy Jarosław Kaczyński nie mówi prawdy świętej, to chyba głos prezydenta Lecha Kaczyńskiego coś dla was znaczy i trochę szacunku proszę, dla najlepszego prezydenta Polaka od wielu lat. Poczytajcie i przestańcie tryskać jadem:

Marzec 2005 rok / antena RMF FM
RMF FM: Czy w przyszłej kadencji Sejmu będzie możliwa sytuacja
kiedy partia
poprze ludzi mających kłopoty z prawem ?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. PIS jest partią
ludzi
praworządnych, którzy dążą do rozliczeń krzywd. Nie poprzemy
nikogo z wyrokiem
sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest
sprzeczne z ideałami
PIS".

Mało wam jeszcze, to wam dodam:
RMF FM: Czyli poparcie dla takiego polityka jak na przykład
Andrzej Lepper
gdyby starał się o fotel marszałka jest niemożliwe?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. Najwyższe funkcje w
państwie muszą
sprawować ludzie czyści jak łza. Andrzej Lepper udowodnił, że ma
za nic prawo
i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego
polityka w
jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne."

Rozumiecie słowo NIEREALNE. To se weźcie i poczytajcie w wikipedii buhaha. Dla mnie jest ważne co mówią prawdziwy Polacy, premier...to znaczy Jarosław Kaczyński i prezydent (tu już ponad wszelką wątpliwość) Lech kaczyński, a nie różowe media i sługusy esbeckie.

PS I nie rozśmieszajcie mnie tym, że Lech Kaczyński był w Magdalence, a Kuroń siedzieł 9 lat w więzieniu. To Jarosław Kaczyńśki przesiedział 9 lat w domu mamy i bał się wyjśc na ulicę, bo ubecy otoczyli kamienicę. Pczytajcie se Łysiaka i poogladajcie Nocną Zmianę, to się dowiecie prawdy, kto tu Polak, a kto zdrajca.Matka_Kurka 2006-09-20 16:05
Głosów: 76
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=82

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Nie ma patriotów w rządzie Leppera z udziałem PiS!Patriota nie jest recydywistą!
Panie Profesorze Janie Miodku proszę mi wybaczyć tę nieudolna próbę kopiowania Pana wykładu, którą za moment popełnię, niestety jestem zmuszony do takiego zabiegu, ponieważ Polacy zdają się wierzyć w to co się na ich oczach inscenizuje. Dziś w ramach wykładu `Ojczyzna polszczyzna' zajmiemy się semantyką, czyli znaczeniem słów, choć właściwszym określeniem byłaby terminologia polityczna, gdyż to co uprawia wszechpolska nawałnica jest ewidentnym profanowaniem semantyki poprzez wciskanie rodakom terminologii politycznej, inaczej nowomowy, dobrze znanej z czasów innej Polski, równie rewolucyjnej. Padło słowo inscenizacja i od słowa inscenizacja chciałbym zacząć, politycy powinni w dialogu ze społeczeństwem posługiwać się faktografią, czyli dokumentacją, prościej zbiorem faktów, tymczasem polityk IVRP najchętniej posługuje się inscenizacją, a więc przygotowanym na potrzeby promocji politycznej i ideologicznej spektaklem. Różnica między inscenizacją a faktografią jest mniej więcej taka jak różnica między pieniężnym przekazem pocztowym, w ulotką firmy X, która informuje o tym, że wygrałeś telewizor 20 calowy, tylko musisz zapłacić za transport, wypełniliśmy za ciebie przekaz wystarczy wpłacić kwotę i odesłać na: Warszawa skrzynka pocztowa 35.  

Przykładów nigdy dość, aby precyzyjniej zobrazować postępowanie rządów Leppera z udziałem PiS sięgniemy do klasyki wszechpolskiej propagandy operującej manipulacją, na bardzo płytkim poziomie, niestety innych przykładów nie ma, więc skorzystamy z tego co  wszechpolski Komintern Broadars wyprodukował.  Swego czasu przedwyborczym hitem był tzw film dokumentalny znanego biografa nieznanych dziadków znanych polityków, niejakiego bulteriera jacka k. potocznie nazywanego opuszczone spodnie do połowy przed politykami LPR. Dlaczego użyłem zwrotu `tzw film dokumentalny', oczywiście z prostej przyczyny, ponieważ film dokumentalny opiera się na faktach, a to co zrobił opuszczone spodnie przed politykami LPR do połowy, to właśnie nic innego jak inscenizacja. Słownik Kopalińskiego definiuje inscenizację jako: `wystawianie utworów dramatycznych na scenie; interpretacja art. tekstu dramatycznego na scenie teatru'.  

Nie jest to jak widzicie Szanowni Rodacy idealnie pasujące słowo do tego czym sie propaganda IVRP zajmuje, dużo właściwszym słowem byłaby manipulacja, jednak pozostańmy przy inscenizacji, ponieważ ci co odbierają te tanie spektakle jako dokument, niekiedy reportaż, mogliby się poczuć dotknięci, a przecież nie piszemy tekstu dla sztabu PiS czy RM, po to by obrażać i atakować, piszemy mały wykład, po to by edukować wspomniane środowiska. `Nocna zmiana', to powyrywane z kontekstu zdania okraszone dramatycznym podkładem muzycznym, ta inscenizacja od początku do końca operuje muzyką, rzecz w dokumencie niemal niespotykana, rzecz charakterystyczna dla filmu sensacyjnego, jak choćby `Stawka większa niż życie' gdzie słynny już motyw przewijał się przez wszystkie odcinki w podbramkowych secenach. To co zrobił reżyser `Nocnej zmiany' opuszczone spodnie do połowy przed politykami LPR, jest cyniczną propagandą, pociętym na użytek ideologii miksem wybranych faktów. `Tajemnicą' pozostanie jak to się stało, że bohaterowie `zdrady narodowej', a przede wszystkim główny bohater Lech Wałęsa sam zaprosił opuszczone spodnie do połowy przed politykami LPR, a by ten nakręcił i pokazał całemu światu jak zdrajcy sprzedają Ojczyznę. Dziwne prawda, sami winni nagrywają swoja winę, czy może w między czasie stało się coś innego, mianowicie to, że opuszczone spodnie do połowy przed politykami LPR przestał być dokumentalistą Wałęsy, a przeszedł do obozu Kaczyńskich, a ci to już potrafią z dokumentu i historii uczynić `układ', jak nikt inny.
 
I tym sposobem doszliśmy do finału i najważniejszego słowa w IVRP, mianowicie `układ'. Wszyscy pamiętamy największe afery IIIRP, która była tak patologiczna, że trzeba było budować IVRP. Powiedziałem wszyscy i trochę nadużyłem słowa, nie wszyscy, rząd Leppera z udziałem PiS juz zapomniał o: PZU, Orlenie, Osoczu, Rywinie, bo jak inaczej tłumaczyć cisze w tych sprawach. Rząd Leppera z udziałem PiS zapomniał o TS dla Kwaśniewskiego i żonie z podejrzaną fundacją, bo jak inaczej tłumaczyć błogosławieństwo pierwszego po bracie dla Aleksandra ubiegającego się o fotel w ONZ. Dlaczego rząd Leppera zapomniał o tych sprawach, ano dlatego, że ich bohaterami są członkowie SLD, czyli wróg zużyty, wróg leżący na łopatkach i walczący z progiem wyborczym, tymczasem nowy wróg depcze po pietach sondażowych, więc poszukuje się na siłę nowych `układów' z udziałem liberałów. Czy zna kto drugiego takiego ministra na świecie, który 3 dzień z rzędu organizuje wywiady i konferencje z powodu 5 urzędników US, podczas gdy niemal w każdym US bez trudu można znaleźć po 10 `równie uczciwych', ja znam tylko jedna taką sprawę z ostatnich lat, to był proces Chodorkowskiego w Moskwie, zorganizowany na zamówienie Putina.
W żadnym cywilizowany i demokratycznym kraju minister sprawiedliwości nie zajmuje się sterowaniem poprzez media poczynaniami prokuratury, a tu mamy dodatkowo nagromadzenie zbiegów okoliczności. Ledwie powstała polityczna policja CBA, a już niemal na drugi dzień kolosalny sukces nowych służb, cóż za cudowny przypadek, czy jakby chciała policja polityczna CBA, rewelacyjna skuteczność. Prawda i to smutna jest taka, że aresztowani urzędnicy od kilku lat są na widelcu policji i tę zupkę instant odgrzano dla mas, aby walczyć z `układem', aby pokazac nową siłe CBA, żałosny to spektakl, ale do przeciętnego wyborcy rządu Leppera z udziałem PiS przemawia skutecznie. Dlaczego akurat tę sprawę wybrano, ano dlatego, że okres urzędowania skorumpowanych urzędników przypada na rządy, w których niewielki udział mieli liberałowie, a więc wróg sondażowy i śmiertelny nr jeden. Wniosek przekazany masom jest prosty, to liberałowie umieścili tam sowich ludzi i to oni nie mieli interesu w tym aby ich rozliczyć, to że to jakiieś śmieszne płotki, na usługach kilku mafijnych bosów, juz nie jest przedmiotem dramatycznych konferencji. Jednak ja przyjmuję założenie o największym układzie w dziejach IIRP w postaci 5 urzędników US i w związku z tym pytam, nie chcąc oczywiście nikogo urazić, co robił Jarosław Kaczyński prezes NIK w latach 1992 - 1995 i w roku 2000 jako minister sprawiedliwości (sprawa kwitnie od 1994 roku). Dziś słyszę, że sprawa kilku złodziei z US, to największy układ polityczno-finansowy w dziejach Polski, dlaczego na litość boskżą ta największa afera w wolnej Polsce umknęła najlepszemu prezesowi NIK i ministrowi sprawiedliwości w dziejach Polski, a nowo powstały rewelacyjnie skuteczny urząd CBA rozgryzł aferę w dwa dni?! Poproszę sztaby RM i PiS o wyczerpująca odpowiedź, przy okazji zapytam co ze skazanym Sosnierzem, sprawdzi się jako prezes?Matka_Kurka 2006-05-18 11:31
Głosów: 62
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=319

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha