Poinformuj się o nowym tekście
Abonuj RSS
dla mobilnych:
lajt.matka-kurka.net

głosów: 154503
wizyt: 825088
odsłon: 2103108

Podsumowanie IV RP
Wyjątkowy rok
Historia jednego życia
Zawiniło Webasto
Podwórko

elektorat
polski katolicyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
kompromitacja
patologia
manipulacja
mentalność kanara

raport wsi
nocna zmiana
stan wojenny
seks afera
lustracja
dyplomacja
gospodarka
prowokacja

kartofel
tandeta
choroba
w pewnej wsi
kuchnia staropolska
spowiedź
czytelnik uzależniony

Archiwum

2008
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2007
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2006
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2005
Grudzień
Listopad
Październik


dyktatura


Dramat białej kobiety porwanej przez dzikich ! Dramat myślących Polaków !
Mamy do czynienia z dramatem białej kobiety porwanej przez dzikich. Życie uczy, że próby cywilizowania dzikich przez wątłe niewiasty kończą się albo gwałtem, albo spożyciem. W przypadku Zulusów IVRP, biała kobieta nie została zgwałcona bo do tego nie są zdolni, a ugotować się nie dała, co więcej ugotowała dzikich. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, że wszelkie patologie, na których wczoraj wychowali się obecni sekretarze GTW KC `PiS' nie stały się dziś ich metodami walki politycznej, jest naiwny lub cyniczny. To dawno przestało być śmieszne, to zaczyna być ponurą wizją przyszłości, w Polsce odbudowywane są od 8 miesięcy wszystkie struktury komunistycznego sytemu sprawowania władzy. Kolejne, będące poza wszelką kontrolą Centrale politycznej walki, jak CBŚ, czy komisje od patriotyzmu, prawdy i Bóg wie czego jeszcze, to nic innego jak klony WRON, IRCH, ORMO, partyjne instytuty walki z opozycją. Nie ma żadnej lustracji, nie ma otwarcia archiwów, zamyka się usta Isakowiczowi, powołuję swojego szefa IPN, oskarża swoim prokuratorem i sądzi swoim sędzią, lustracja jest tylko narzędziem szantażu i czyszczenia własnych brudów.  Przykład z ostatniej afery bilbordowej, gdzie świadkiem jest czarny PR-owiec GTW KC `PiS', a sędzią będzie szef kampanii GTW KC `PiS' minister Niszczarka i wszystko po to by odwrócić uwagę od blamaży władzy i teczki wodza. Jako jedyny poza wszelkimi podejrzeniami jest I strateg efendi Mehmed jarosław, autor dwóch lojalek i właściciel kompilacyjnej teczki, jednostka, która stała się przedmiotem kultu w dwóch bliźniaczych osobach.  

Ci ludzie mają nienawiść i wendetę wpisaną w program polityczny, oni nie znają innych wartości i metod poza tymi, których sami doświadczali. Cała gama patologii PRL została wykorzystana i dodatkowo uzupełniana przez wypaczoną religię, to jest połączenie państwa policyjnego z wyznaniowym. Być może dla wielu te słowa zabrzmią jak tani populizm, ale Polska pod rządami GTW KC `PiS' zmierza w zastraszającym tempie do dyktatury opakowanej w pozory demokracji. Wszyscy ci, którzy uważają, że nic się nie dzieje, niech pamiętają, że jeszcze 10 miesięcy temu, ktoś kto uważał, że premierem Polski może być wielokrotny przestępca, który jest nietykalny, a bogu ducha winna profesor ekonomii, będzie przedmiotem szantażu GTW KC `PiS', zostałby uznany za wariata. Ja twierdzę, że dalsze milczenie, a tym samym przyzwalanie na pogłębianie patologii, doprowadzi do reaktywacji PRL i to w postaci państwa wyznaniowo-policyjnego. Ja milczeć nie zamierzam, po raz kolejny zbieram siły i pomysły, aby zaangażować jak najwięcej ludzi myślących i chcących żyć w normalnym kraju, do ostrego sprzeciwu przeciw brunatno-czerwonej IVRP. Wiele nie mogę, ale tyle ile mogę zrobię, uważam to za mój obowiązek, nie patriotyczny, nie obywatelski, ale ludzki.Matka_Kurka 2006-06-23 21:48
Głosów: 65
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=250

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Gdy Austriacy kpili z tez o zagrożeniu demokracji, Haider budował IV Austrię!
Istnieją dwie szkoły postępowania z demokracją wśród krajów europejskich w sensie cywilizacyjnym, nie geograficznym, jedna to jest szkoła austriacka, druga szwajcarska. Szkoła szwajcarska zakłada, że demokracja nie została dana raz i na zawsze, a każdy centymetr przesunięcia demokracji z obywateli na polityków stanowi jej zagrażanie. Przy tych założeniach Szwajcarzy stworzyli niepowtarzalny model ustrojowy, gdzie niemal wszystkie istotne dla państwa decyzje podejmowane są przez obywateli. Nie ma znaczenia w jakim języku wypowiada się obywatel, ma do wyboru, włoski, niemiecki, lub francuski, nikt nie wypomina Szwajcarowi dziadka w Wehrmachcie, nikt nie głosi haseł o prawdziwym Szwajcarze, czy jak kto woli wszechszwajcarze. Ta, jak sądzę, egzotyczna dla większości Polaków formuła szerokiego przekazania kompetencji z polityków na obywateli, wśród najemników politycznych IVRP wzbudziłaby powszechne zgorszenie. Jak to państwo wynarodowione, bez Centralnego Urzędu Antykorupcyjnego, bez komisji śledczych, wszystko w rękach obywatela i to niewiadomego pochodzenia?!  

Jak "pomyśleli" prawi i sprawiedliwi, tak zaczynają postępować i to najwłaściwszy moment aby zdefiniować szkołę austriacka. Szkoła austriacka zakładała, że demokracja we współczesnej Europie jest czymś stałym i ugruntowanym, nie warto posługiwać się demagogicznymi hasłami o jej zagrożeniu, nie ma sensu zabiegać o gruntowanie jej mechanizmów. Austriacy pomylili się boleśnie, gleba na której zaniechano oprysków i pielenia chwastów wydała płód, który zaskoczył cała Europę, a plon nazywał sie haider. Haider gdy spała demokracja odwołał się do przedwojennych mechanizmów sytuowania nordyckich nadludzi nad populacja ludzką i tak Austria borykała sie kilka lat z faszyzmem wstydząc się samej siebie i swoich obywateli. Austriakom los dał jeszcze jedna szansę i podobnie jak to mam miejsce w IVRP sam sprawujący władzę oddał ja domagając się wcześniejszych wyborów. Przetarli Austriacy oczy i ze zwieszonymi wstydem głowami ruszyli do urn by naprawić swój błąd. Od tego momentu Austria jest niemal kantonem Szwajcarii, choć nie przyjęła jej modelu demokracji, to na demokrację chucha i dmucha każdego dnia.  

Kiedy dziś ktoś mnie pyta, czy demokracja w Polsce jest zagrożona odpowiadam bez namysłu: "jest zagrożona w stopniu od 17 lat niespotykanym, a gdyby nawet była w zagrożona w stopniu mniejszym i takiego alarmu nie wolno beztrosko wyłączać pilotem wygodnie leżąc na wersalce". Demokracja w Polsce nie jest zagrożona przez kaczyńskich, lepperów, kurskich, cymanskich, to są ludzie zdolni to rzeczy małych, a zamach na demokrację to jednak rzecz wielka, choć barbarzyńska, demokracja jest zagrożona z powodu obywateli i ich naiwności. Ludzie zdolni tylko do rzeczy małych, jak politykierzy IVRP, gdy jakimś cudem zdobędą poparcie wśród mas, owczym pędem i kabotyńskim szturmem są w stanie zdeptać wszystko co stanie na ich drodze, cóż dopiero wątłą polska demokrację. Prezesie Premiera widzimy co dzień jak sie stara, ale gdzie jest Prezydent?!Matka_Kurka 2006-03-22 09:40
Głosów: 48
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=388

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  Taką zbudowaliśmy Polskę, w której Giertych jest mniej radykalny niż IVRP!
Kiedy Roman Giertch broni Polski przed radykalizmem, a kurski zasiądzie w radzie etyki mediów, warto sie zastanowić w jakim punkcie znalazła się Polska i jak głeboko pod poziomem morza ten punkt leży. Jak powiedział Pawlak ludzie dzielą prosto, podług rozumu na mądrych i głupich i to dobry punkt wyjścia do dalszej systematyki. Głupim wiele czasu  poświęcać nie będę, bo zjawisko stosunkowo proste i w Polsce powszechne wystarczy włączyć TV na obrady sejmu, albo wejść na to forum, a oczom ukaże się las głupoty w czystej postaci. Pozostawiając głupotę...no właśnie, czy warto pozostawiać głupotę samej sobie, czy można oddać głupocie pole w jednym zdaniu: `mądry głupiemu ustępuje'. Czy to przysłowie może być modrością narodu, czy Polak idąc śladem tej maksymy nowej przypowieści sobie nie kupi, że przed, po i obok głupoty biernie stojąc sam robi się głupi. Przyznam się, że lat kilkadziesiąt korzystałem z omijania głupoty szerokim gotyckim łukiem, a głupota nie pilnowana ma to do siebie, że się rozmnaża przez pączkowanie, dlatego zarówno sobie jak i wszystkim rodakom, którym los czy bóg nie poskąpił rozumu, powiem parę gorzkich słów. Historię ludzkiej wielowiekowej tragedii, w dużym stopniu zawdzięczamy jednej frazeologii, której ludzie mądrzy używali bardzo często, patrząc na głupotę obojętnie twierdzili: `nie warto'. Głupota podobnych dylematów nie ma, dla głupoty `nie warto' nie istnieje głupota karmi się `byle do przodu' i tę ma jeszcze przewagę, że być głupim znaczy nie wysilać się, kto jak kto ale Polak wysilać się nie lubi, dlatego pośród całego narodu zdecydowana większość krzyczy: `aby do przodu', a reszta patrzy na ten pochód głupoty i szepcze `nie warto'.  

Szły takie marsze przez cała historię Polski i świata. Kiedy car siedział na tronie krzyczał `nie warto' i usiadł na tronie Stalin, który pociągnął za sobą masy, krzycząc `towarzysze aby do przodu'.  Żył przed II wojną Niemiec ciężko mu było, bo jego wodzowie poszli na wojnę, która ni sensu, ni celu nie miała i szukał Niemiec przyczyny swojego nieszczęścia i wyjścia z impasu, aż znalazł się taki, co wyjście znalazł proste i pokazał Niemcowi żydowskie witryny w nocy. Zawołał `kameraden aby do przodu', a świat patrzył i szeptał po cichu `nie warto'. W Polsce mamy swoje pochody, póki co nie tak groźne i masowe, ale kiedy zaczynał kierownik PGR miał głosów 5% ledwie, ale szedł i krzyczał `chłopy aby do przodu' i stali Polacy rozumni z gębami rozdziawionymi szepcząc `nie warto', dziś kierownik śmieje sie z mądrości 12%. Wtedy kierownikowi podobni ujrzeli jak prosto w Polsce marszem można wejść na sam szczyt i ruszył pochód romana, `wszechpolacy aby do przodu', zakrzyczał roman i patrzył mądry Polak szepcząc `nie warto'. Na koniec stało sie tak, że ci co nie do końca mądrzy, ale i nie całkiem głupi zwarli szeregi i wrzasnęli chórem `IVRP aby do przodu', a cała rozumna Polska przysiadła z wrażenia na siłe głupoty i masowość i jęknęła `nie warto'. Mam do Was Rodacy Rozumni jedno pytanie, ileż Wam jeszcze trzeba pochodów, abyście tyłki ruszyli z fotela i zakrzyknęli: `do przodu Polsko, nie aby, aby, ale do przodu choćby po trupach pochodów wszechpolskiej głupoty'. Zanim usłyszę, `nie warto', zastanów się Rodaku, czy warto mówić nie warto ze spuszczoną ze wstydu, ale i też strachu głową, bąkać pod nosem `mądry głupiemu ustępuje', kiedy głupi tak sie rozpączkował, że drzwiami i oknami rozpycha sie w Twoim domu. Ja za grzechy żałuje i obiecuję poprawę, a za pokutę pisze tu co dzień, by moje dziecko nie musiało w domu swoim walczyć z wijącym się bluszczem głupoty zaglądającym w okna i to Ci powiem Rodaku Roztropny, że choć Ci się śmiesznym wydam i patetycznym, uważam że: `nie tylko warto, ale trzeba'!!Matka_Kurka 2006-03-16 15:01
Głosów: 47
URL do tego tekstu: http://www.matka-kurka.net/post/?p=399

komentarze i post na forum onet.plGłosuj na ten tekst      Wyślij ten tekst na E-Mail  dlaczego MK pisze

dlaczego na jedno kopyto

do oburzonych

dlaczego Matka_Kurka

dlaczego takie nagłówki

eksperyment

Demokracja
Jakiej Polski chcemy?
Silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

tradycja
patriotyzm
kult biedy
dwie wizje Polski
populizm
procedura
dyktatura
rewolucja październikowa
komunizm
dekomunizacja

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
kontrasty IV RP
IV RP i media
socjotechnika
skrót myślowyZobacz co piszą blogerzy na najnowsze tematy:

wszystkie najnowsze


coś dla miłośników motocykli
Honda
Kawasaki
Suzuki
Yamaha