ZalogujUżytkownikHasło
Rejestracja Rejestracja Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Wiadomości

Impressum
Właściciel strony nie jest autorem tekstow i nie odpowiada za ich treść. Wszystkie teksty znajdują się w identycznej treści na forum onet.pl. Teksty publikowane są na tej stronie za uprzejmym zezwoleniem autora. Wszelkie zapytania do właściciela strony w celu uzyskania danych personalnych autora tekstów są bezcelowe, ponieważ właściciel strony tych danych nie posiada.

Strona zarejestrowana jest poza terytorium Polski i nie podlega polskiemu prawu prasowemu.
Nowy blog


blogi polityczne
Czat

nikt nie rozmawiaEvergreens


podsumowanie IV RP
wyjątkowy rok
historia jednego życia
zawiniło Webasto
podwórko

demokracja
jakiej Polski chcemy?
silna Polska?
Bóg Honor Ojczyzna
Powstanie Warszawskie
antykomunizm
PIS - prawica?
wolność
liberalizm

elektorat
polski katolicyzm
tradycja
patriotyzm
człowiek prosty
prawdziwy Polak
mentalność kanara

sprawiedliwość
propaganda sukcesu
normalne państwo
jest taki kraj
rewolucja moralna
socjotechnika

kult biedy
dwie wizje Polski
kartofel
tandeta
czytelnik uzależniony


Wiadomości dnia
Prezydent będzie przesłuchany ws. rozmowy z Sikorskim?

Prezydent Lech Kaczyński zostanie wezwany na świadka w śledztwie dotyczącym możliwości ujawniania tajemnicy państwowej - podaje RMF FM. Chodzi o przeciek z lipcowej rozmowy ministra Radosława Sikorskiego z prezydentem na temat szczegółów negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej. Katarzyna Szeska, rzeczniczka prokuratury okręgowej w Warszawie, powiedziała, że przesłuchane zostaną osoby uczestniczące w rozmowie.


Wstrząsające relacje polskich żołnierzy w Iraku

W polskim kontyngencie wojskowym w Iraku wrze. Żołnierzom obiecano, że po półrocznym pobycie na misji będą mogli wracać do kraju. Tymczasem większość z nich jest tam już dziewiąty miesiąc. Niektórzy nie radzą sobie psychicznie. Do Iraku pojechał naczelny psychiatra wojskowy - pisze "Dziennik". Takiego bagna jak na tej misji, to ja dawno nie widziałem. Było niebezpiecznie, doszło do tego, że ludzie wyciągali do siebie broń - relacjonuje jeden z żołnierzy.


Palikot o obrażeniu prezydenta: powiedziane za dużo

Poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Palikot przyznał na antenie Radia Zet, że stwierdzenie, iż uważa prezydenta Lecha Kaczyńskiego "za chama" to było "powiedziane za dużo".


Prezydent i premier Pakistanu mieli zginąć w Mariotcie?

Prezydent i premier Pakistanu mieli w sobotę jeść kolację w hotelu Marriott w Islamabadzie, który w tym dniu został zniszczony w krwawym zamachu terrorystycznym - poinformowały pakistańskie źródła rządowe. W zamachu zginęły 53 osoby.


Magdalena Środa dla WP: katecheza na rozdrożu?

Coraz więcej licealistów rezygnuje z lekcji religii. Również rodzice przedszkolaków pomału przestają zapisywać swoje pociechy na katechezę. Coraz mniejszy zapał panuje wśród katechetów: nie chcą nauczać, boją się, bo są ośmieszani. Czy to znaczy, że w Polsce - ostoi katolicyzmu - zaczęły się procesy laicyzacji? Socjologowie twierdzą, że nie. Niezależnie od fatalnego poziomu katechezy, nowoczesności, otwarcia na Europę, konsumpcjonizmu i rozlicznych, głównie pedofilskich, afer wśród kleru, Polska jest nadal krajem ludzi wiary. Może nie głębokiej, ale bezdyskusyjnej. Jednak, czy świecka szkoła powinna tę wiarę wzmacniać?


Tłumaczył, że nie chciał zabić - grozi mu dożywocie

20-letni Rafał I. przyznał się przed sądem do zabójstwa 57-letniego mieszkańca Kraśnika. Tłumaczył, że "nie chciał zabić". W Lublinie rozpoczął się proces w tej sprawie.


Wszczęto śledztwo w sprawie tragedii we wraku Heweliusza

Prokuratura w Stargardzie Szczecińskim wszczęła śledztwo w sprawie wypadku we wraku promu „Jan Heweliusz” - informuje RMF FM. W poniedziałek grupa niemieckich ratowników zejdzie pod wodę, by poszukać ciała polskiego płetwonurka, który zaginął we wraku jednostki.

źródło: wp.pl
Śledztwo w sprawie przecieku: Prezydent stanie przed prokuratorem
Prezydent Lech Kaczyński będzie wezwany na świadka w śledztwie dotyczącym możliwości ujawnienia tajemnicy państwowej - dowiedziało się nieoficjalnie radio RMF. Chodzi o przeciek ze słynnej, lipcowej rozmowy ministra Radosława Sikorskiego z prezydentem na temat szczegółów negocjacji w sprawie tarczy antyrakietowej.

Z czym kojarzą nam się partie: PO pachnie bryzą, dlatego wygrywa
Partia Donalda Tuska kojarzy się Polakom ze świeżym morskim zapachem, ale jest tak słodka, że aż mdła. Ugrupowanie Kaczyńskich to zaś zapach zatęchłych pomieszczeń, za to wokół rozlegają się piosenki Jacka Kaczmarskiego. Z najnowszych badań wynika, że Polacy kierują się już głównie atrakcyjnością polityków, barwą ich głosu i skojarzeniami, a nie tym, co mówią i robią.

Władysław Stasiak o rozmowie w Pałacu : Szef BBN: Klatki to są w zoo
Nie milkną echa słynnej już rozmowy w dźwiękoszczelnej "klatce" pomiędzy prezydentem Kaczyńskim a szefem MSZ Radosławem Sikorskim. "Według mojej wiedzy, to klatki są w zoo" - mówi w RMF FM szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Władysław Stasiak. I dodaje, że o tajności danej rozmowy przesądza jej treść.

Poseł PO znów krytykuje: Palikot o aktach IPN: Spalić to esbeckie szambo
Janusz Palikot nie przestaje atakować prezydenta i IPN. Tym razem w Radiu ZET poseł PO stwierdził, że jeśli ceną jego odejścia z polityki jest odejście Lecha Kaczyńskiego, to jest gotów taką cenę ponieść. Mówi też, że - według niego - prezes IPN Janusz Kurtyka się "zdyskwalifikował". I radzi, by jak najszybciej spalić akta IPN, które nazywa esbeckim szambem.

Nawet weto prezydenta tego nie zmieni: Chlebowski: PO nie planuje przyspieszonych wyborów
Choćby prezydent zablokował nawet najważniejsze ustawy przygotowane przez rząd, parlament i tak nie zostanie rozwiązany - twierdzi przewodniczący klubu parlamentarnego PO. "Platforma nie planuje przyspieszonych wyborów" - zapewnia Zbigniew Chlebowski.

Prezydencki minister krytykuje rząd: "Dorobek Tuska to dorobek tłumaczy"
Czy otoczenie premiera kreuje sztuczne konflikty z prezydentem, by odwrócić uwagę opinii publicznej od braku osiągnięć rządu? Tak twierdzi szef Kancelarii Prezydenta. I dodaje, że ustawy, które za kadencji tego rządu trafiły do prezydenckiego podpisu, to wyłącznie dokumenty dostosowujące polskie prawo do norm unijnych. "To dorobek tłumaczy" - mówi "Rzeczpospolitej" Piotr Kownacki.

Sonadaż GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej": Polacy: Za dużo prezydenta i Palikota w mediach
Co łączy prezydenta Lecha Kaczyńskiego z posłem Platformy Januszem Palikotem? "Polacy uważają, że obaj za często występują w mediach" - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Tak twierdzi 17 proc. z nas. Niewiele mniej, bo 15 proc., uważa, że w mediach jest też za dużo premiera Donalda Tuska. "Ale aż 2/3 Polaków ocenia, że jest go sam raz" - pisze "Rzeczpospolita".

źródło: dziennik.plDziennik Internautów

Inni blogerzy piszą


blogi polityczne


Coś dla miłośników motocykli


Aprilia
Ducati
Honda
Kawasaki
Suzuki
YamahaO stronie | Linki | Kontakt | Impressum
© 2005 - 2008 www.matka-kurka.net
Blogi polityczne