ZalogujU┐ytkownikHas│o
Rejestracja Rejestracja WiadomoÂci Wiadomo´┐Żci
Forum Matka-Kurka.net Strona Gł´┐Żwna » Forum tekstu 1550

Tekst 1550 - 13 wrze´┐Żnia 2008
Kto jest Twoim bohaterem i dlaczego Wojciech Jaruzelski?
Wiecie wszyscy co ja s´┐Żdz´┐Ż o Jaruzelskim, to nie jest m´┐Żj bohater i w og´┐Żle nie jest dla mnie bohaterem. Dzi´┐Ż jest sobota, nikomu niczego nie wypominam, ale po´┐Żwi´┐Żci´┐Żem ze kilkadziesi´┐Żt sob´┐Żt na pisan ... cały tekst >>

W´┐Żtek: do M_K
  Poprzedni :: Nast´┐Żpny   1, 2  Nast´┐Żpna  
Autor Wiadomo´┐Ż´┐Ż
contri

Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 30 Lip 2008
Notki: 128
Sk´┐Żd: Bydgoszcz

NotkaWys´┐Żana: 13.09.2008, 21:14    Tytu´┐Ż: do M_K Odpowiedz z cytatem

Ten wpis to stawianie wielowymiarowego problemu na ostrzu no´┐Ża. Albo bohater, albo zdrajca. Orze´┐Żek - reszka. Sytuacja, w kt´┐Żrej si´┐Ż znalaz´┐Ż niewa´┐Żna.
Troch´┐Ż wiem o tej sytuacji. Dlatego daleki jestem od pot´┐Żpiania Jaruzelskiego. I od szafowania poj´┐Żciami "bohater", "zdrajca".
M_K: mog´┐Ż na ten temat wi´┐Żcej napisa´┐Ż...ale na tylko na priv, z zastrze´┐Żeniem nierozpowszechniania.
pantanal

Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 14 Lip 2008
Notki: 9

NotkaWys´┐Żana: 13.09.2008, 21:20    Tytu´┐Ż: Odpowiedz z cytatem

Jaruzelski bohaterem? Wolne ´┐Żarty. I niech mi nikt nie m´┐Żwi, ´┐Że jego i towarzyszy obejmuje si´┐Ż jak´┐Ż´┐Ż zemst´┐Ż polityczn´┐Ż. Ciekaw jestem, czy "Corriere della Sera" pisa´┐Ż o inkwizycji wobec Pinocheta, gdy ten zosta´┐Ż zatrzymany na wniosek s´┐Żdziego hiszpa´┐Żskiego? Nikt osiemdziesi´┐Żcioletniego starca do wi´┐Żzienia wsadza´┐Ż nie b´┐Żdzie. Ale najwy´┐Ższy czas, aby "spisane by´┐Ży czyny i rozmowy" i by spo´┐Żecze´┐Żstwo pozna´┐Żo prawd´┐Ż.
Powr´┐Żt do g´┐Żry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Bodek

Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 31 Sie 2008
Notki: 2

NotkaWys´┐Żana: 13.09.2008, 21:31    Tytu´┐Ż: Odpowiedz z cytatem

Skoro tak , to mo´┐Że podrzuc´┐Ż podobny temat z Kukli´┐Żskim. Bohater to, czy zdrajca? Wed´┐Żug mnie odpowied´┐Ż jest o wiele bardziej skopmlikowana, ni´┐Ż w przypadku Yaruzelskiego.
Powr´┐Żt do g´┐Żry
contri

NotkaWys´┐Żana: 13.09.2008, 21:32    Tytu´┐Ż: Odpowiedz z cytatem

U´┐Żamki prawdy nasze wnuki poznaj´┐Ż.
contri

NotkaWys´┐Żana: 13.09.2008, 21:33    Tytu´┐Ż: Odpowiedz z cytatem

Bodek:
tak
lessx

Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 29 Cze 2008
Notki: 114
Sk´┐Żd: kosmopolita

NotkaWys´┐Żana: 13.09.2008, 22:08    Tytu´┐Ż: Odpowiedz z cytatem

Zawsze my´┐Żla´┐Żem ´┐Że MK to felietonista kt´┐Żrego nie tak ´┐Żatwo z´┐Żama´┐Ż i s´┐Żdz´┐Ż tak nadal i nie powa´┐Żnym jest powiedzenie; Kurka to wodolej i g... wie.
Kurka zmieni´┐Ż z godnie z zapowiedzi´┐Ż sw´┐Żj spos´┐Żb komunikacji z nami, zatem oczekuje naszych wypocin, niejako odwracaj´┐Żc role.

Jestem ciekaw odzewu i r´┐Żnego historycznego widzenia, „bohaterstwa” genera´┐Ża

Pytanie czy Jaruzelski by´┐Ż bohaterem dla mnie jest dziwne.
Bohater pozytywny czy negatywny?

Dzi´┐Ż gdy patrz´┐Ż na tych staruszk´┐Żw schorowanych, na sali s´┐Żdowej , na ich twarze trz´┐Żs´┐Żce si´┐Ż r´┐Żce mam mieszane uczucie. Po co to wszystko ,komu to potrzebne kto zbije kapita´┐Ż polityczny na tym procesie.

Mali ludzie zmieniaj´┐Ż histori´┐Ż dla swoich cel´┐Żw, mali ludzie pa´┐Żaj´┐Ż zemst´┐Ż ,mali ludzie maj´┐Ż sw´┐Żj cel, mali ludzie b´┐Żd´┐Ż os´┐Żdzani za lat 20

Dobrze pami´┐Żtam czasy stanu wojennego, my w tedy m´┐Żodzi, dla nas to by´┐Ż szok. Jak to mo´┐Żliwe ?,co si´┐Ż sta´┐Żo?
Dlaczego Polak Polakowi wrogiem... WRON, przem´┐Żwienie Genera´┐Ża, wojsko na ulicach , internowania, pierwsze wiadomo´┐Żci o ofiarach, restrykcje i te ci´┐Żg´┐Że podszepty „wejd´┐Ż czy nie wejd´┐Ż” z bratersk´┐Ż „pomoc´┐Ż.”
Czy dla nas Jaruzelski w tym czasie by´┐Ż bohaterem? Dla mnie i s´┐Żdz´┐Ż90% rodak´┐Żw by´┐Ż wrogiem by´┐Ż zdrajc´┐Ż nie by´┐Ż Polakiem, by´┐Ż komunist´┐Ż na us´┐Żugach Kremla
Mo´┐Żna d´┐Żugo i wiele, ale DZI´┐Ż po tylu latach (i procesach) czy to ma jaki´┐Ż sens.
Ka´┐Żdy ma sw´┐Żj spos´┐Żb widzenia tamtej rzeczywisto´┐Żci.Dzi´┐Ż jedni s´┐Ż nastawieni na widzenie przesz´┐Żo´┐Żci, ja na przysz´┐Żo´┐Żci i tego Wam ´┐Życz´┐Ż
Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony przez lessx dnia 14.09.2008, 07:24, w ca´┐Żo´┐Żci zmieniany 1 raz
Powr´┐Żt do g´┐Żry
Yo la

Notki: 50
Sk´┐Żd: Royaume-Uni

NotkaWys´┐Żana: 13.09.2008, 22:29    Tytu´┐Ż: Odpowiedz z cytatem

Lessx,obysmy wiecej takich bohaterow jak Twoj wnuk mieli.
Najserdeczniejsze gratulacje i pozdrowienia,zeby sie spelnilo!
yo la
contri

NotkaWys´┐Żana: 13.09.2008, 22:34    Tytu´┐Ż: Odpowiedz z cytatem

lessx:
By´┐Ż mo´┐Że, ´┐Że dzi´┐Żki stanowi wojennemu mo´┐Żesz wnuczkiem cieszy´┐Ż si´┐Ż.
Jaruzelskiemu mam do zarzucenia to co zrobi´┐Ż/nie zrobi´┐Ż w stanie wojennym. Mia´┐Ż szans´┐Ż by Polska w Europie by´┐Ża szybciej.
Wojskowe my´┐Żlenie... Kontrolami wojskowymi chcia´┐Ż gospodark´┐Ż naprawia´┐Ż bleee...
jajakoja

Notki: 22

NotkaWys´┐Żana: 13.09.2008, 22:35    Tytu´┐Ż: Odpowiedz z cytatem

dla mnie bohaterem nie jest, ale honor i honorowe podejscie do sprawy zobowiazuje wszystkich. Jezeli dyktator potrafi bez rozlewu krwi oddac wladze i usunac sie w cien, bo taka jest wola ludu, to druga strona rowniez powinna to uszanowac, a nie bawic sie w osady, gdy odwaga staniala. Na pewno jest bardziej bohaterem od kaczynskich, ktorzy w swej malosci rozpetuja inkwizycje, bo zemsta jest podobno slodka. Moze i jest, ale wowczas, gdy przeciwnik strzelal do konca, nie wowczas gdy byl uprzejmy oddac wladze.
Powr´┐Żt do g´┐Żry
lessx

Notki: 114
Sk´┐Żd: kosmopolita

NotkaWys´┐Żana: 13.09.2008, 22:36    Tytu´┐Ż: Odpowiedz z cytatem

Yo la napisa´┐Ż(a):
...,zeby sie spelnilo!
yo la

Dzi´┐Żkuj´┐Ż Yo la
contri

NotkaWys´┐Żana: 13.09.2008, 23:05    Tytu´┐Ż: Odpowiedz z cytatem

jeszcze raz:
Nie szafujmy nazwami "bohater", "zdrajca".
Jeszcze troch´┐Ż i "bohaterami" nazw´┐Ż miot szczeni´┐Żt mojego s´┐Żsiada.
Rozumiem dum´┐Ż rodzica. I gratuluj´┐Ż. Ale u´┐Żywajmy s´┐Ż´┐Żw rozumiej´┐Żc ich znaczenie.
contri

NotkaWys´┐Żana: 13.09.2008, 23:09    Tytu´┐Ż: Odpowiedz z cytatem

jajakoja:
o!
didus

Do´┐Ż´┐Żczy´┐Ż: 15 Sie 2008
Notki: 6

NotkaWys´┐Żana: 13.09.2008, 23:17    Tytu´┐Ż: Odpowiedz z cytatem

Gen. W. Jaruzelski jest z pewno´┐Żci´┐Ż cz´┐Żowiekiem honoru, poj´┐Żciem obecnie bardzo ma´┐Żo znanym z teorii i praktyki. Wg mnie uratowa´┐Ż Polsk´┐Ż przed wojn´┐Ż domow´┐Ż.
Powr´┐Żt do g´┐Żry
Yo la

Notki: 50
Sk´┐Żd: Royaume-Uni

NotkaWys´┐Żana: 13.09.2008, 23:32    Tytu´┐Ż: Odpowiedz z cytatem

Contri,godne pochwaly,ze rozumiesz znaczenia uzywanych przez siebie slow i sie nie popelniasz semantycznie,ale troszke ODJELES mnie poezji*,natomiast nowo narodzonemu Dziadkowi chyba nie udalo sie odebrac radosci,Twoja precyzja znaczeniowa ma na szczescie jednak pewne granice okreslania rzeczywistosci.

*W klamrze wzbogacajacej poetycko Twoja mordercza dokladnosc zawarlem radosc z normalnosci:ciesze sie,ze mozemy zyc w czasach,gdzie bohaterem(nie herosem)jest cud ludzkiego zycia i jego poszanowanie.Tak mnie zrozumial-jak rozumiem- Szanowny Dziadek,wiec pozwol nam,ze pozostaniemy w tym oczywistym dla Ciebie zaklamaniu-oby jak najdluzej!-,w zamian wertowanie slownikow na te radosna chwile pozostawimy Tobie.
contri

NotkaWys´┐Żana: 14.09.2008, 00:18    Tytu´┐Ż: Odpowiedz z cytatem

Yo la:
Pierwsz´┐Ż my´┐Żl´┐Ż by´┐Żo zlekcewa´┐Żenie Twojego komentarza, tym bardziej, ´┐Że p´┐Żno.
Ale poniewa´┐Ż, i´┐Ż spa´┐Ż mi si´┐Ż nie chce:
Ile wypi´┐Że´┐Ż/wypi´┐Ża´┐Ż dzi´┐Ż?
przet´┐Żumacz z wolskiego na polski:
" sie nie popelniasz semantycznie"
"ale troszke ODJELES mnie poezji*"
"nowo narodzonemu Dziadkowi"
"Twoja precyzja znaczeniowa ma na szczescie jednak pewne granice okreslania rzeczywistosci."

Jaka klamra wzbogacaj´┐Żca poetycko, jaki Dziadek co si´┐Ż nowo narodzi´┐Ż....
bleeeeee
zosta´┐Ż tam gdzie jeste´┐Ż jak chcesz
1, 2  Nast´┐Żpna  
Odpowiedz do w▒tku Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Skocz do:  
Nie mo´┐Żesz pisa´┐Ż nowych w´┐Żtk´┐Żw
Nie mo´┐Żesz odpowiada´┐Ż w w´┐Żtkach
Nie mo´┐Żesz zmienia´┐Ż swoich notek
Nie mo´┐Żesz usuwa´┐Ż swoich notek
Nie mo´┐Żesz g´┐Żosowa´┐Ż w ankietach

Czat

nikt nie rozmawia

Wiadomości dnia

Gosiewski chce od Pitery 100 tys. z´┐Ż zado´┐Ż´┐Żuczynienia

Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwo´┐Żci, Przemys´┐Żaw Gosiewski zapowiedzia´┐Ż na antenie Radia Kielce, ´┐Że pozwie do s´┐Żdu Juli´┐Ż Piter´┐Ż. Pose´┐Ż b´┐Żdzie si´┐Ż domaga´┐Ż, by minister Pitera wp´┐Żaci´┐Ża 100 tysi´┐Żcy z´┐Żotych zado´┐Ż´┐Żuczynienia na rzecz Caritas Polska. Uwa´┐Ża, ´┐Że by´┐Żby to w´┐Ża´┐Żciwy akt przeprosin.

W Rosji rozbi´┐Ż si´┐Ż Boeing 737 - wszyscy zgin´┐Żli

W katastrofie samolotu Boeing 737-500 w Permie, na Uralu, zgin´┐Żo 88 os´┐Żb, w tym wp´┐Żywowy genera´┐Ż i 21 cudzoziemc´┐Żw - poinformowa´┐Ży rosyjskie linie lotnicze Aerof´┐Żot, do kt´┐Żrych nale´┐Ża´┐Ża maszyna. W´┐Żr´┐Żd ofiar nie ma Polak´┐Żw.

Politycy: nie ma konfliktu wewn´┐Żtrz koalicji

Mimo sporu mi´┐Żdzy pos´┐Żem PSL Eugeniuszem K´┐Żopotkiem a minister ds. walki z korupcj´┐Ż Juli´┐Ż Piter´┐Ż (PO), nie ma konfliktu wewn´┐Żtrz koalicji - zapewniali w niedziel´┐Ż politycy PO i PSL.

K´┐Żopotek: mam dowody, ´┐Że Pitera jest niewiarygodna

Pose´┐Ż PSL Eugeniusz K´┐Żopotek zapowiada, ´┐Że dowiedzie jutro, i´┐Ż minister odpowiedzialna za walk´┐Ż z korupcj´┐Ż jest niewiarygodna dla opinii publicznej.

B´┐Żdzie sekcja zw´┐Żok ch´┐Żopc´┐Żw zamordowanych przez ojca

Na poniedzia´┐Żek zaplanowano sekcj´┐Ż zw´┐Żok trzech ch´┐Żopc´┐Żw w wieku 4, 12 i 15 lat, kt´┐Żrzy zostali zamordowani przez w´┐Żasnego ojca. Po zab´┐Żjstwie 40-letni m´┐Żczyzna pope´┐Żni´┐Ż samob´┐Żjstwo. Do tragedii dosz´┐Żo w nocy z pi´┐Żtku na sobot´┐Ż w jednym z mieszka´┐Ż w Kutnie.

CB´┐Ż udaremni´┐Żo przemyt czterech ton haszyszu

Przemyt czterech ton haszyszu o warto´┐Żci 120 mln z´┐Ż udaremnili funkcjonariusze Centralnego Biura ´┐Żledczego wsp´┐Żlnie z zachodniopomorskimi policjantami, funkcjonariuszami Izby Celnej oraz policjantami kilku innych pa´┐Żstw.

S´┐Ż ju´┐Ż zasady oceny religii w szko´┐Żach

Komisja Wychowania Katolickiego Episkopatu Polski opublikowa´┐Ża dokument dotycz´┐Żcy zasad oceniania wiedzy religijnej w szko´┐Żach publicznych. Obowi´┐Żzuj´┐Ż one wszystkich ucz´┐Żcych religii od 1 wrze´┐Żnia tego roku.

źr´┐Żdło: wp.pl

By´┐Ży minister grozi procesami: Cytujesz Ziobr´┐Ż? Zostaniesz pozwany
Pozw´┐Ż do s´┐Żdu ka´┐Żdego, kto b´┐Żdzie cytowa´┐Ż moje s´┐Żowa - zapowiada Zbigniew Ziobro. Chodzi o s´┐Żynne ju´┐Ż zdanie o kardiochirurgu Miros´┐Żawie G.: "ju´┐Ż nikt nigdy przez tego pana ´┐Życia pozbawiony nie b´┐Żdzie". By´┐Ży minister sprawiedliwo´┐Żci przekonuje, ´┐Że zdanie to zosta´┐Żo wyrwane z kontekstu, a to wywo´┐Ża´┐Żo "nagonk´┐Ż prasow´┐Ż" - twierdzi TVP Info.

"Nie ma i nie b´┐Żdzie ´┐Żadnych konflikt´┐Żw": Koalicja bagatelizuje starcie Pitery i K´┐Żopotka
Julia Pitera zapowiada ujawnienie prawdziwej bomby, Eugeniusz K´┐Żopotek z PSL m´┐Żwi o politycznym samob´┐Żjstwie pos´┐Żanki PO. Czy tak ostry konflikt mi´┐Żdzy politykami rz´┐Żdz´┐Żcych partii grozi krachem koalicji? Nie - odpowiadaj´┐Ż zgodnie szefowie klub´┐Żw. "Nie ma ´┐Żadnych konflikt´┐Żw i nie b´┐Żdzie mi´┐Żdzy politykami PSL i PO" - zapewnia Zbigniew Chlebowski.

Zapowied´┐Ż premiera wzbudza emocje: Politycy: Euro w 2011 roku? To nierealne!
Prezydent, PiS i SLD domagaj´┐Ż si´┐Ż, by premier przedstawi´┐Ż harmonogram wchodzenia Polski do strefy euro. Kilka dni temu Donald Tusk zapowiedzia´┐Ż, ´┐Że now´┐Ż walut´┐Ż b´┐Żdziemy p´┐Żaci´┐Ż ju´┐Ż za trzy lata. PiS jednak ostrzega: do tego potrzebna jest zmiana konstytucji. Opozycja przekonuje te´┐Ż, ´┐Że wprowadzenie euro w 2011 roku jest raczej nierealne.

CBA uwiod´┐Żo Sawick´┐Ż?: Pos´┐Żanka o agencie: Czu´┐Żam jego podniecenie
Beata Sawicka, oskar´┐Żona o wzi´┐Żcie ´┐Żap´┐Żwki od agenta CBA, niebawem stanie przed s´┐Żdem. By´┐Ża wp´┐Żywowa pos´┐Żanka PO przygotowa´┐Ża lini´┐Ż obrony, kt´┐Żr´┐Ż mo´┐Żna stre´┐Żci´┐Ż w ten spos´┐Żb: "Zawsze by´┐Żam uczciwym cz´┐Żowiekiem. Je´┐Żli zgrzeszy´┐Żam, to tylko dlatego, ´┐Że przez wiele miesi´┐Żcy namawia´┐Ży mnie do tego s´┐Żu´┐Żby IV RP" - pisze DZIENNIK.

Pose´┐Ż PSL grozi pani minister: K´┐Żopotek: To polityczne samob´┐Żjstwo Pitery
Pose´┐Ż PSL Eugeniusz K´┐Żopotek o´┐Żwiadczy´┐Ż, ´┐Że minister Julia Pitera pope´┐Żni´┐Ża polityczne samob´┐Żjstwo. W TVN24 zapowiedzia´┐Ż na poniedzia´┐Żek ujawnienie "prawdziwej bomby". Sprawa wi´┐Ż´┐Że si´┐Ż z jego zabiegami, dotycz´┐Żcymi stacji benzynowej ko´┐Żo Bydgoszczy.

Rada nie chroni niezale´┐Żno´┐Żci medi´┐Żw: SLD chce obci´┐Ż´┐Ż fundusze KRRiTV
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie robi nic, by chroni´┐Ż niezale´┐Żno´┐Ż´┐Ż w mediach publicznych, wi´┐Żc trzeba obci´┐Ż´┐Ż jej fundusze - uwa´┐Ża Sojusz Lewicy Demokratycznej. "Media wci´┐Ż´┐Ż donosz´┐Ż o r´┐Żcznym sterowaniu tematyk´┐Ż program´┐Żw i krzywdzeniu dziennikarzy w Polskim Radiu, a Rada nie reaguje" - uwa´┐Ża pose´┐Ż SLD, Jerzy Wenderlich. I zapowiada, ´┐Że b´┐Żdzie wnioskowa´┐Ż o zwo´┐Żanie specjalnego posiedzenia sejmowej komisji kultury w tej sprawie.

Gosiewski chce sprawdzi´┐Ż marszalka Sejmu: "Komorowski m´┐Żg´┐Ż pope´┐Żni´┐Ż przest´┐Żpstwo"
Szef klubu PiS Przemys´┐Żaw Gosiewski rusza do ataku. Domaga si´┐Ż od ministra sprawiedliwo´┐Żci Zbigniewa ´┐Żwi´┐Żkalskiego sprawdzenia, czy marsza´┐Żek Sejmu nie pope´┐Żni´┐Ż przest´┐Żpstwa. Chce, by zbadano, czy Bronis´┐Żaw Komorowski mia´┐Ż obowi´┐Żzek poinformowania prokuratury o z´┐Żo´┐Żonej mu propozycji dotarcia do aneksu do raportu o WSI.

źr´┐Żdło: dziennik.pl

Dziennik Internaut´┐Żw

Evergreens

podsumowanie IV RP
wyjątkowy rok
historia jednego życia
zawiniło Webasto
podw´┐Żrko

demokracja
jakiej Polski chcemy?
silna Polska?
B´┐Żg Honor Ojczyzna